Kodėl yra svarbu rūpintis savo oda?

Dauguma mūsų esame linkę sveikatą priimti kaip duotybę ir kol kažkas neatsitinka, retas kuris iš mūsų susimąstome, kaipgi iš tiesų veikia mūsų kūnas. Oda taip pat turi daug ir įvairių funkcijų. Viena svarbiausių – ji yra pagrindinis mus nuo įvairių aplinkos veiksnių saugantis barjeras, apsauginė siena. Oda nuolat mus gina nuo įvairių alergenų, mikroorganizmų, padeda prisitaikyti prie besikeičiančio oro ir pan. Sutrikusi odos barjerinė funkcija yra tiesus kelias į įvairias odos ligas.


Konsultuoja gydytoja dermatologė Iveta Gylienė


Tarsi stebuklinga mantija

Svarbų vaidmenį, apsaugant odą, atlieka ją gaubianti rūgštinė mantija, sudaryta iš riebalų ir prakaito liaukų išskiriamų produktų. Kartu su odos paviršiuje gyvenančiais mums draugiškais mikroorganizmais, vadinamąja odos mikrobiota, rūgštinė mantija padeda neutralizuoti įvairius šarminius aplinkos dirgiklius, slopina žalingų bakterijų augimą, taigi, saugo nuo įvairių infekcijų ir kitų ligų. Rūgščiąją odos terpę apibūdina pH, kurio įvertis optimaliu atveju svyruoja tarp 4,5–5,5. Šį skaičių neigiamai veikia vanduo, muilai. Tad prausimuisi reikėtų tinkamai pasirinkti priemones, kurios nepakenktų odai. Dėl to „Eucerin“ jau 1950-aisiais metais pristatė specialias pH5 priemones. Šiandien tai jau yra dermatologinė klasika, gamintojui per daugybę metų priemonių formulę ištobulinus taip, jog kiekvienas ingredientas yra apgalvotas ir turintis savo konkrečią paskirtį.


Apsauga kiekvieną dieną


Viena iš losjono bazinių medžiagų yra dekspantenolis. Esame įpratę šią medžiagą matyti specializuotose medicinos priemonėse, skirtose gydyti žaizdoms, o čia – kasdienio naudojimo losjonas, kuris odą ne tik drėkina ir ramina, bet ir skatina ląstelių regeneraciją. Taip pat sudėtyje yra taukmedžio sviestas – bet kurio jautriaodžio puikiai toleruojamas priešuždegimiškai veikiantis drėkiklis. Aliejinis prausiklis papildomai praturtintas maitinančiais ir odos barjerą pastiprinančiais sojų ir ricinos aliejais, o gelinis variantas puikiai tiks mėgstantiesiems lengvesnės konsistencijos priemones bei vasaros sezonu, kuomet oda mažiau sausėja, tačiau daugiau maudomės ir labai svarbu normalizuoti vandens pašarmintą odos paviršiaus pH.


Ir mažam, ir dideliam


Kalbant apie bazinę odos priežiūrą, nereikėtų išskirti lyčių – tai svarbu daryti visiems žmonėms, kadangi oda tiek vyrams, tiek moterims atlieka tas pačias funkcijas, kurioms nusilpus, pas gydytoją tenka kulniuoti visai šeimai. Vaikams dažniau nuo kūdikystės naudojami drėkinantys kremai, emolientai, norint sumažinti atopinio dermatito išsivystymo riziką, kuris pastaruoju metu yra tapęs kone dažniausiai diagnozuojama vaikų odos liga.


Tinka visai šeimynai!


„Eucerin pH5“ priemonių linija šiuo atveju yra puiki ir tuo, kad tinka rūpinantis visos šeimos oda ir išpildant jos bazinius poreikius, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Losjonas, kaip ir švelnus dušo gelis, tinkami jau nuo 3 mėnesių amžiaus, taigi, tikrai nekils sunkumų, renkantis ir bandant pritaikyti odos priežiūros priemones kiekvienam individualiai. Juo labiau kad tinkamus įgūdžius vaikui lengviausia ugdyti būtent tuomet, kai patys tėvai tą praktikuoja ir rodo gyvu pavyzdžiu.


Tinkama odos priežiūros rutina


Tam, kad tausotume šiuos savo organizmo ir odos kuriamus apsauginius resursus, mažiausiai ką galime padaryti – naudoti tinkamą prausiklį bei į savo dienos rutiną įtraukti kelias minutes dėmesio odai, t. y. susikurti ritualą po prausimosi pasitepti losjonu. pasirinktos odos barjerinę funkciją stiprinančios priežiūros priemonės gali būti raktas į ilgalaikę odos sveikatą.


Užsakymo nr.: PT_69226

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis