Kokios medžiagos vonią pasirinkti?

Nesvarbu, ar tik atnaujinate ar visiškai pertvarkote savo vonios kambarį, vonia yra vienas pagrindinių gaminių, dėl kurio tenka ilgai svarstyti: kokią formą, spalvą, o svarbiausią, kokį medžiagiškumą pasirinkti? ARSAN profesionalų komanda padės pasirinkti geriausią vonią jūsų vonios kambariui.

Kad suprastumėte, kodėl tam tikra vonios sudėtis yra geresnė už kitą patariame susipažinti su pagrindinėmis vonių medžiagomis.

 

Ketaus (špižinės) vonios


Emaliuotas ketus (špižius) daug metų buvo laikoma standartine medžiaga, naudojama vonioms gaminti. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį ji nebėra taip dažnai naudojama. Galima sakyti, kad špižinė vonia tapo atgyvenusiu pasirinkimu.


Pagrindiniai ketaus vonių privalumai: blizgus paviršius, stiprumas ir ilgaamžiškumas. Vistik jų blizgus paviršius gali lengvai nudilti, ypač jei naudojate abrazyvinius valiklius. Gaminių paviršius yra atsparus įtrūkimams ir įbrėžimams, tačiau kai jie atsiranda  atnaujinti gaminį yra gana brangu.


Kadangi šios vonios yra metalinės jų šilumą palaiko tik vanduo, o tai reiškia, kad vonios malonumais mėgausitės trumpiau.


Jeigu norite įsirengti šiuolaikišką vonios kambarį nerekomenduojame rinktis špižinės vonios jos turi ribotą dydžių ir formų pasirinkimą.


Ketaus vonia - Roca
Ketaus vonia - Roca
Partnerio archyvas


Plieninės vonios


Ilgainiui žmonių poreikiai pradėjo augti, standartinių špižinių vonių gamintojai laiku nespėdavo pagaminti reikiamo kiekio, o ir žaliavų gamybai nepakakdavo. Galiausiai vonių gamintojai nusprendė brangų ir sunkų ketų pakeisti kita žaliava – plienu.


Plienas yra kietas, stiprus legiruotas metalas, pagamintas iš geležies ir kitų medžiagų, kurios skiriasi priklausomai nuo plieno tipo. Šio tipo vonios yra patvarios ir tarnaus jums ilgai. Jos yra padengtos emaliu, kuris gali atlaikyti didelį smūgį, ir net jei atsiranda pažeidimų, visą vonios paviršių galima nušlifuoti ir pakartotinai emaliuoti. Tai reiškia, kad plieninę vonią pažeisti nepaprastai sunku, net jei, pavyzdžiui, nukrenta dušo galvutė.


Kalbant apie minusus – plienas yra šalta medžiaga. Net patekus į šiltą vandenį, užtrunka, kol vanduo sušildo metalą. Savybės, dėl kurių plieninės vonios yra tvirtos, taip pat daro jas sunkias: bandymas pakelti plieninę vonią yra nemenkas iššūkis. Didelis vonios svoris gali pažeisti jūsų grindų dangą.


Jeigu nusprendėte pasirinkti plieninę vonią – rinkitės tik Europoje pagamintą plieno emalį, nes JAV pagaminta versija yra daug prastesnė.


Plienine vonia - Betteform
Plienine vonia - Betteform
Partnerio archyvas


Akrilinės vonios


Akrilas yra neįtikėtinai universalus plastikas, naudojamas visų rūšių gaminiuose. Jis yra atsparus dūžiams, palyginti pigus gaminti ir gali būti dažomas beveik bet kokia spalva. Tačiau kai kurie žmonės mano, kad akrilas turi blogą reputaciją, nes ankstesnės vonios, pagamintos iš šios medžiagos, nebuvo tokios tvirtos kaip naujesni modeliai.


Vienas pagrindinių akrilinių vonių pliusų yra kaina. Jom pagaminti nereikia daug kaštų, todėl ir galutinis gaminys nėra brangus. Šios vonios nėra porėtos, todėl jų priežiūra yra daug lengvesnė.


Akrilas yra šiltesnis metalas už ketų ar plieną, o tai reiškia, kad įlipti į akrilo vonią yra daug maloniau. Nors tai atrodo nežymus privalumas, tačiau ypač žiemą nėra malonu liesti šaltą paviršių.


Akriline vonia - Arietta
Akriline vonia - Arietta
Partnerio archyvas


Akrilinės vonios yra patvarios ir ypač tinka šeimoms su mažais vaikais, kurie gali būti ne itin atsargūs. Taip pat lyginant su plieninėmis voniomis akrilinės yra lengvesnės.


Kalbant apie išvaizdą, akrilinės vonios gali pasiūlyti platų dizainų pasirinkimą. Akrilo medžiaga yra lanksti, todėl nesudėtingai išgaunamos įvairios vonių formos. Jos taip pat pasižymi spalvų įvairove.


Kalbant apie minusus bet koks smūgis, kuris nepažeistų plieninės vonios, gali įtrūkti ar net suskaidyti akrilą. Tai, kad akrilas yra lanksti medžiaga, padidina įtrūkimų ir pažeidimų riziką. Medžiaga bėgant metams gali pakisti dėl UV spindulių ir dėl kai kurių cheminių medžiagų, esančių valymo priemonėse. Akrilo vonios nėra 100% perdirbamos. Tai reiškia, kad aplinkosaugos požiūriu tai būtų prastas pasirinkimas. 


Akriline vonia - Bolero
Akriline vonia - Bolero
Partnerio archyvas


Akmens masės vonios


Akmens masės vonios gaminamos maišant polimerines dervas, užpildus ir susmulkintą kalkakmenį, kuris kartais padengiamas skaidriu gelio sluoksniu.


Tokios vonios atrodo ypač dailiai ir yra malonios liesti (blizgus paviršius yra švelnus ir lygus). Tačiau labiausiai akmens vonios išsiskiria patvarumu ir lengva priežiūra. Geliu dengtų vonių problema yra ta, kad gelinis sluoksnis ilgainiui nusidėvi ir akytas paviršius tampa sunkiau valomas. Verčiau rinkitės geliu nedengtą akmens masės vonią. Būtinai patikrinkite konstrukcijos kokybę tereikia pažvelgti į vonios apačią: jei pastebite daug burbuliukų, reiškia, kad vonia yra pagaminta nekokybiškai. 


Akmens masės vonios yra atsparios rūgštims ar bet kokioms kitoms cheminėms medžiagoms. Jos taip pat pasižymi gera garso izoliacija, todėl leidžiamas vandens garsas beveik nesigirdi. Be to, mėgausites ilgai išlaikoma šiluma.


Akmens mases vonia - Nova2
Akmens mases vonia - Nova2
Partnerio archyvas


SILKSTONE vonios


Ši medžiaga daugeliui dar nėra gerai pažįstama, todėl galbūt nekelia pasitikėjimo. Tačiau ji niekuo nenusileidžia akmens masei, o savo funkcinėmis savybėmis keičia net patį marmurą. Daugiausia šių vonių gamina PAA, latvių kompanija, kuri SilkStone apibūdina kaip naujos kartos kompozitinę medžiagą, kuri švelni kaip šilkas ir kartu tvirta kaip akmuo. Vien dėl šios savybės tokias vonias mielai renkasi viešbučiai, nes jos yra tinkamos intensyviam naudojimui.


Ši elegantiška ir prabangiai atrodanti matinė medžiaga pirmiausia yra atspari įvairioms cheminėms medžiagoms, smūgiams ir įbrėžimams, nes medžiaga itin kieta. Kaip ir akmens masę, taip ir Silkstone medžiagą nesunkiai galima nupoliruoti ir pašalinti įbrėžimus.


Vienas didžiausių Silk vonių privalumų higieniškumas. Tokioms vonios negresia pageltimas, nes yra atsparios UV spinduliams. Taip pat SilkStone nesugeria dažančių medžiagų, pavyzdžiui, vyną, jodą ar net markerį, todėl vonios valymas yra itin paprastas. Galite būti ramūs, jeigu vaikai sugalvos papuošti vonią flomasteriais ar kreidelėmis. 


Silkstone vonia - Amore
Silkstone vonia - Amore
Partnerio archyvas


Atsižvelgus į visų vonių pliusus ir minusus, ARSAN profesionalų komanda pirmą vietą skiria SilkStone vonioms, kurios turi daugiausia pliusų. Taip, jos kainuoja kiek daugiau, tačiau jų teikiami privalumai netruks atsipirkti. Akmens masė ir akrilas taip pat yra geras pasirinkimas.


Jeigu norite iš arčiau pamatyti ir įlipti į šias vonias, kviečiame atvykti į ARSAN saloną Vilniuje, kuriame taip pat suteikiame nemokamą profesionalią konsultaciją.  

Užsakymo nr.: PT_69177

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis