Pirmojo „Moters“ žurnalo redaktorė Stefanija Ladigienė ragino moteris nebūti „vien gražiu daiktu“

Šešių vaikų mamos ir aktyvios visuomenės veikėjos Stefanijos Ladigienės gyvenimas ir vertybės aktualios ir mūsų laikais, minint jos 120-ąsias gimimo metines. Ši nenuilstanti moteris ne tik augino vaikus, bet ir visą gyvenimą mokėsi pati bei mokė kitus, ypač merginas, moteris – visur, kur beatsidurdavo, net lageryje.  

Buvo rašytoja, mėgo kalbas ir jų daug mokėjo, taip pat dirbo ir pirmojo žurnalo „Moteris“ redaktore. Jai, giliai tikinčiai moteriai, ateitininkei, visuomet rūpėjo moters katalikės misija ir pašaukimas. Ji ragino moteris neužsisklęsti savo pasaulėlyje, nebūti „vien gražiu daiktu“, peteliške, o imtis šeimai ir visuomenei prasmingos veiklos. Stefanija Ladigienė, viena pirmųjų į Lietuvos Seimą išrinktų moterų, savo mintimis ir darbais keitė jauną, besikuriančią visuomenę, įkvėpdama merginas ir moteris šviestis, studijuoti, imtis atsakomybės už savo vaikų ir vyrų dvasinį augimą.


Koncertą-spektaklį „Ji atidavė viską, ką turėjo. Dedikacija Stefanijai Ladigienei“ sukūrė artistės: aktorė Virginija Kochanskytė (ji ir režisierė), solistė Rita Preikšaitė ir pianistė Rūta Blaškytė. Tomas Ladiga, kuris yra herojės anūkas, padabins moterų draugiją boso partijomis, o kartu su soliste dovanos meilės duetus. Koncertas vyks rugpjūčio 5 d. 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje.


„Asmenybės didžiausiam išaukštinimui laikas ir erdvė ribų negali nustatyti. Atsimušame į sąžinę. Ji yra dvasinės kultūros rodyklė. Nuolatinėse kovose, abejonėse, nuopuoliuose ir išsivadavimuose, smūgiuose ir laimėjimuose vingiuoja gyvenimo dienos. Žmogiškoje negalioje ieškomės pavyzdžių. Jų norime daugiau. Laukiame. Ir priderinę prie aukštų pavyzdžių savo nykias dienas, jei ne čia, tai amžinybėje rasime atsakymą – ar aš gyvenu tokį gyvenimą, kurį esu nutarusi gyventi.“ (Stefanija Ladigienė- Paliulytė, „Naujoji vaidilutė“, 1940 m. gegužės – birželio mėn., Nr. 5–6 (175–176).

Programa išties virpinanti sielą, joje – Stefanijos dienoraščio, laiškų, prisiminimų fragmentai, sugulę į knygą „Esame“. O muzika? Muzika ta, kurią mėgo Stefanija ir jos vyras. Geros muzikos melomanams paruoštas gurkšnis energijos, pluoštas jautrumo, sauja drąsos ir kilnumo su E.Grieg, C. Caccini, J. Tallat-Kelpšos ir kitų kompozitorių melodijomis.

 

Koncertas yra „I-jojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio“ programoje. Festivalis vyksta trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose – Oginskio rūmuose Plungėje, Palangos Tiškevičių rūmuose ir Renavo dvaro sodyboje. Bilietai į koncertą: Ji atidavė viską, ką turėjo. Dedikacija Stefanijai Ladigienei * Festivalio programa - 05.08.2021 - Palangos Gintaro muziejaus terasa - Bilietai

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis