Žiniasklaida: Didžiosios Britanijos žvalgyba laiko tikėtina versiją, kad koronavirusas pasklido iš Uhano laboratorijos

Didžiosios Britanijos žvalgyba dabar laiko tikėtina versiją, kad Covid-19 pandemiją sukėlė iš Kinijos Uhano virusologijos instituto pasklidęs koronavirusas.

Tai sekmadienį pranešė laikraštis „The Sunday Times“, remdamasis šaltiniais Jungtinės Karalystės specialiosiose tarnybose.


Pasak leidinio, iš pradžių Vakarų šalių, taip pat ir Didžiosios Britanijos, žvalgybos laikė mažai tikėtina koronaviruso laboratorinės kilmės versiją. Bet dabar, kaip sakė laikraščiui neįvardyti šaltiniai, pozicija buvo peržiūrėta, ir ši versija jau apibūdinama kaip tikėtina.


„The Sunday Times“ taip pat pateikia šaltinio JAV žvalgyboje nuomonę. Šis pareigūnas išsakė susirūpinimą, jog jeigu visą pasaulį apėmusios infekcijos atsiradimo priežastis nebus surasta, „tai gali vėl pasikartoti“.


Leidinys atkreipia dėmesį į tai, kad mokslininkų, prabilusių apie laboratorinę viruso kilmę, nuomonės buvo nutylimos ir neskelbiamos mokslo žurnaluose. Kaip pranešė šeštadienį laikraštis „The Daily Mail“, norvegų virusologas Birgeris Sørensenas ir Londono Šv. Jurgio universiteto profesorius Angusas Dalgleishas ketina paskelbti papildytą savo darbo, kuriame jie jau daugiau kaip metus tvirtina, kad viruso kilmė yra dirbtinė, versiją. Pasak A. Dalgleisho, publikuoti darbą tada atsisakė beveik visi dideli mokslo leidiniai, taip pat ir britų „Nature“. Galiausiai jis pasirodė naujame Kembridžo universiteto žurnale „QRB Discovery“, bet pagrindinę publikacijos temą teko pakeisti.


Pekinas ne kartą griežta neigė tvirtinimus, kad koronavirusas yra dirbtinės kilmės ir išplito iš Uhano laboratorijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis