Velso princas Charlesas paskiepytas nuo COVID-19

Jungtinės Karalystės (JK) karalienės Elžbietos II vyriausiasis sūnus ir sosto įpėdinis princas Charlesas bei jo sutuoktinė Kornvalio kunigaikštienė Camilla paskiepyti pirmąja doze vakcinos nuo COVID-19.

„Velso princas ir Kornvalio kunigaikštienė gavo pirmuosius skiepus nuo COVID-19“, – paskelbė Klarenso rūmai, kur gyvena ši karališkoji pora.


72 metų amžiaus Velso princas Charlesas pandemijos pradžioje pernai buvo užsikrėtęs COVID-19, tačiau sveikatos priežiūros institucijos ragino pasiskiepyti visus vyresnius nei 70 metų amžiaus žmones. Vis dėlto neatskleidžiama, kada ir kur jie buvo paskiepyti bei kokia vakcina.


Praėjusį mėnesį pirmąja doze buvo paskiepyta pati karalienė Elžbieta II ir jos sutuoktinis princas Philipas. Karalienei šiuo metu yra 94 metai, o princui Philipui – 99. Pasak Bakingamo rūmų, pirmoji dozė jiems suleista sausio 9 d., todėl antrąją dozę karališkoji pora gaus praėjus 12 savaičių, balandžio pradžioje.


Karališkosios šeimos nariai paprastai viešai nekalba apie skiepus ir skelbia tik informaciją apie operacijas ir gimdymus. Manoma, kad šiuo neįprastu sprendimu viešai paskelbti apie tai, kad jie pasiskiepijo nuo koronaviruso, siekiama bandyti kovoti su skeptišku požiūriu į vakcinas.


JK pirmąja vakcinų nuo COVID-19 doze paskiepyta jau daugiau kaip 12 mln. žmonių. Vyriausybė viliasi, kad iki kitos savaitės bus iš viso paskiepyta 15 mln. žmonių, patenkančių į rizikos grupes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis