PSO: negalima tikėtis skiepų nuo COVID-19 anksčiau nei kitąmet

Vakciną nuo COVID-19 kuriantys mokslininkai daro pažangą, tačiau skiepijimo nuo šios ligos nereikėtų tikėtis anksčiau nei kitų metų pradžioje, teigia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nepaprastųjų situacijų programos vadovas Mike'as Ryanas.

Pasak M. Ryano, PSO dirba, kad užtikrintų sąžiningą vakcinų paskirstymą, tačiau kol kas svarbiausia sustabdyti koronaviruso plitimą, rašo „Reuters“.


„Darome pažangą. Realistiškai žiūrint, galime tikėtis kitų metų pirmoje pradėti skiepyti žmones“, – teigė M. Ryanas, pabrėždamas, kad su jau atliekami kelių vakcinų trečiojo etapo bandymai, o iki šiol nė vienas kuriamos vakcinos projektas nežlugo.


M. Ryano teigimu, PSO siekia išplėsti prieigą prie potencialių vakcinų ir padėti pagreitinti jų gamybą.

„Turime būti sąžiningi šiuo atžvilgiu, nes tai yra viso pasaulio gaminys. Vakcinos nuo šios pandemijos nepriklauso turtingiesiems, nepriklauso skurdiesiems, jos priklauso visiems“, – sakė jis.


PSO atstovas taip pat perspėjo mokyklas dėl fizinių pamokų atnaujinimo anksčiau nei baigsis koronaviruso protrūkis. Šiuo metu JAV vyksta aršios diskusijos dėl pamokų atnaujinimo, nors šalyje kasdien fiksuojama daugiau nei 60 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.


„Turime padaryti viską, kad sugrąžintume savo vaikus į mokyklą, greičiausiai tai galime padaryti sustabdę viruso plitimą bendruomenėse. Kontroliuojant ligos plitimą galima atidaryti mokyklas“, – teigė M. Ryanas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis