Italų mokslininkai aptiko koronavirusą paciento ašarose

Koronavirusas gali gyventi akies gleivinėje, o ašaros gali būti užkrato šaltinis. Tokią išvadą priėjo Italijos Lazzaro Spallanzanio nacionalinio infekcinių ligų instituto mokslininkai, ištyrę vieno iš pacientų, kuriam anksčiau buvo diagnozuotas koronavirusas, akies gleivinės išskyras.

Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra ANSA.


Pasak specialistų, jie įrodė, kad akys – ne tik „vartai“, per kuriuos koronavirusas gali patekti į žmogaus organizmą, bet ir potencialus infekcijos perdavimo šaltinis. Šis atradimas padės užtikrinti gyventojų saugumą ir užkirsti kelią koronaviruso plitimui, taip pat suteiks medikams papildomą metodą jam nustatyti.


Pagal italų mokslininkų išvadas, akies gleivinės medžiagos testai dėl koronaviruso gali būti teigiami, nors tradicinio tepinėlio iš nosiaryklės rezultatas būtų neigiamas. Tai ypač svarbu paskutiniame naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo etape, kai tradicinių tyrimų rezultatas būna neigiamas. Kaip pabrėžia Lazzaro Spallanzanio nacionalinio infekcinių ligų instituto ekspertai, perdavę savo darbo rezultatus Pasaulio sveikatos organizacijai, papildomo tyrimo reikalauja aspektas, ar virusas ilgai būna aktyvus akies gleivinėje.


„Mūsų specialistų atradimas – dar viena didelės ir sudėtingos dėlionės, kurią sudaro šis virusas, dalelė“, - sakė žurnalistams instituto generalinė direktorė Marta Branca.


Italijoje lokalus koronaviruso protrūkis buvo užfiksuotas vasario 21 d. šalies šiaurėje, nors du pirmieji infekuotieji – turistų iš Kinijos pora – buvo užregistruoti Romoje sausio pabaigoje. Nuo pandemijos pradžios Italijoje infekuotųjų skaičius pasiekė beveik 184 tūkstančius, iš kurių daugiau kaip 24,5 tūkstančio mirė.


Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 2,5 milijono, mirė daugiau kaip 175 tūkstančiai infekuotųjų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis