Vestuvių planuotoja Karolina: „Žinau, ko reikia, kad ši šventė būtų pati įspūdingiausia“

Jau 15 metų vestuves rengiančiai Karolinai Meginytei (33 m.) nėra nieko neįmanomo. „Svarbiausia šventėje – meilė, o vestuves esu rengusi ir už 200 eurų“, – šypsosi amžina romantike save vadinanti įmonės „KM vestuvės“ bendrasavininkė.

Kaip tada, prieš 15 metų, gimė mintis rengti vestuves?


Kai studijavau kultūros vadybą, kartą draugė paprašė padėti pasiruošti vestuvėms. Jos pavyko puikiai ir aš ėmiau galvoti, kad galbūt tai ir yra mano kelias. Mat visada gebėjau organizuoti, kurti gražius dalykus ir bendrauti su žmonėmis, juos išgirsti, ši veikla man puikiai tiko.


Pradžia, po teisybei, buvo juokinga. Įdėjau skelbimą į internetą ir galvojau, bus kas bus. Ir buvo. Atsirado vieni kiti treti klientai, dauguma tai buvo užsienyje gyvenantys lietuviai, kuriems reikėjo pagalbos surengti vestuvių šventę Lietuvoje. Ir ta patirtis pradėjo pamažu kauptis. Manau, mano tikėjimas šia paslauga ir pačia savimi ir buvo mano sėkmės paslaptis.S. Kuzminskaitės nuotr.O mokslus baigėte?


Oi, žinoma. Vilniaus universitete įgijusi kultūros vadybos bakalaurą, vėliau įstojau į Londono Metropoliteno universitetą, kur įgijau tarptautinių renginių magistro laipsnį. O šiuo metu mokausi psichologijos, mat pastebėjau, kad net 80 proc. šio darbo sudaro psichologija, o 20 – organizaciniai reikalai.S. Kuzmickaitės nuotr.Kiek per 15 metų esate surengę vestuvių? Kokias išskirtumėte kaip gražiausias, įspūdingiausias, sudėtingiausias etc.?


Ateinančio sezono birželio pradžioje jau bus 400-osios, visas registruoju, tad skaičių labai lengva prisiminti. Išskirti gražiausias būtų sudėtinga, tikrai ne vienos tokios buvo. Paslaptis labai paprasta – gražios ir įsimintinos jos būna tada, kai žmonės yra tikri, kai emocijų daug, kai netrūksta ašarų, kai žmonės myli.


Sudėtingų irgi buvo, įprastai sunkumai pasireiškia dėl skirtingų tautybių, daugybės svečių ir logistikos, bet tai tik klausimai, kurie visada turi sprendimus (šypsosi).


Įspūdingiausios, žinoma, būna tos, kurios ilgam nusėda interneto platybėse. Prieš kelis metus tokios buvo surengtos Užutrakio dvare, kai dar ir šiandien nuotakos man siunčia fotografijas, klausdamos, ar įmanoma pakartoti tokį dekorą. Šiemet pajūryje turėjome tokias vestuves, kokių ir pati sau norėčiau.


Bet, pasikartosiu, kiekvienai porai jų šventė yra pati įspūdingiausia, o mano darbas padaryti viską, kad tie įspūdžiai būtų kuo stipresni. Man visada norisi, kad kiekvienos vestuvės būtų kaip romantiškiausias meilės filmas, kai šiurpuliukai bėga kūnu.R. Ruželės nuotr.Ar kreipdamiesi į vestuvių organizatorius būsimi jaunieji nutuokia, kiek yra reikalų? Kokių turi prašymų, užgaidų?


Tie, kurie kreipiasi, nutuokia. Prieš 15 metų reikėjo pasakoti, kas yra ta planuotoja, o dabar jaunieji supranta, kas tai per specialybė, ir tie, kurie yra organizavę bent vieną šventę patys, vestuves patiki mums (šypsosi). Prašymų ir užgaidų būna įvairiausių, mano pareiga papasakoti, kas racionalu, kas ne. Tačiau viskas įmanoma, jei tik piniginės plačiai atvertos.


Ar dažnai girdite prašymus sumažinti kaštus?


Žinoma, per tiek praktikos metų turėjau tik kelias poras, kurios sakė, kad pinigai nėra svarbu. Visi žmonės skaičiuoja, tai normalu. Aš moku taupyti, svarbu, kad jaunieji klausytų mano patarimų – tuomet kaštai niekada nebus didesni, nei planuota. Įprastai, jei jie kyla, tai tik dėl jaunųjų norų augimo. Apetitas auga planuojant.T. Adomavičiaus nuotr.Manoma, kad planuotojai – brangus malonumas. Sakykite, už kokią mažiausią sumą teko rengti šventę? O brangiausią?


Planuotojai nėra brangus malonumas, nes kaip pamatuoti metų darbą? Turbūt dirbant kiekvienoje kitoje specialybėje metų atlyginimas būtų gerokai didesnis. Mūsų kainos tikrai racionalios, o kartu juk sutaupome ir laiko, ir finansų, nes, pavyzdžiui, aš savo turimas nuolaidas atiduodu jauniesiems, tad jie gali skaičiais matyti, kiek apsimoka mus samdyti (šypsosi).


Esu dariusi vestuves ir už du šimtus eurų, kai mačiau, kad bus labai įdomus projektas. Tada dar nebuvo sezonas, tad nutariau padėti sukurti gražią šventę už mažesnę sumą. Brangiausių vestuvių biudžeto negaliu išduoti, tačiau tai – didelės sumos.


O mūsų, planuotojų, atlyginimas yra standartinis, nepriklausomai nuo to, koks šventės biudžetas, mums svarbu tik, kiek svečių šventėje – 20 ar 200. Esu rengusi vestuves ir aštuoniems žmonėms, tuomet, žinoma, ir kainos kitos.S. Kuzmickaitės nuotr.Ne paslaptis, esate rengusi ir garsenybių tuoktuvių šventes? Kuo jos skiriasi nuo mažiau žinomų žmonių vestuvių?


Man asmeniškai niekuo nesiskiria – tai yra tie patys klientai, kuriems visko reikia lygiai taip pat maksimaliai kokybiškai. Vienintelis niuansas – fotografai, kurie dėl nuotraukų ateina į ceremonijos vietas.


Ar per Jūsų karjerą daug teko spręsti force majore nutikimų – plyšusi suknelė, palikti žiedai, neatvykusi nuotaka etc.?


Kiekvienose vestuvėse tokių būna. Kaupiu informaciją knygai – bus daug juoko ir ašarų (irgi iš juoko). Tokios situacijos yra mūsų kasdienybė, tam mes ir reikalingos, kad jas išspręstume.L. Griciaus nuotr.400 vestuvių, o savosiose dar nešokote?


Kažkada sakiau, kad mano vestuvės bus 100-osios. Tačiau taip nenutiko. Esu amžina romantikė, man svarbiausia yra meilė. Yra porą kartų per gyvenimą man piršęsi, bet gal per jauna buvau, gal jausmai buvo ne tie, kad nesutikau. Tad aš vis dar ieškau savo meilės.


Jei paklausčiau, kas garantuotų puikią tuoktuvių šventę, ką man atsakytumėte?


Pasakyčiau kaip tikra romantikė – meilė. Svarbiausia turi degti akys, o kai jaunieji spinduliuoja meile, viskas vestuvėse visada būna gerai.S. Kuzmickaitės nuotr.Vestuvių sezonas – vasarą, o ar yra norinčiųjų tuoktis šaltuoju metų laiku? Kokiam laikui į priekį turite užpildytą grafiką?


Žiemą irgi būna vestuvių ir tuo labai džiaugiuosi, nes, tarkime, saulėtų dienų žiemos metu tikrai netrūksta, o juk šventės vyksta patalpose, tad skirtumo tikrai nėra, koks metų sezonas. Mano grafikas jau užpildytas visam sezonui į priekį, turiu užklausų 2021 ir net 2022 metams, kas mane pačią stebina, nes vestuves geriausia planuoti ir rengti likus 6-8 mėn., nebent turite daug svečių ir reikia vietą gerokai anksčiau užsakyti.S. Kuzmickaitės nuotr.Tad sėkmingų ir meilės metų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis