„Karavan Familia“: romų muzika – gyvenimo džiaugsmui

Liepos 18 d. Kristupo vasaros festivalyje liesis romų muzika, svaigins šokiai ir per kraštus trykštantis temperamentas.

„Karavan Familia“ (Vengrija) - unikalus šeimyninis ansamblis, jau daugiau nei dešimtmetį derinantis senąsias romų muzikos tradicijas su naujomis patirtimis. Šie atlikėjai daro tai taip skoningai bei talentingai, jog kiekvienas pasirodymas įskelia žiežirbas publikos akyse, atrakina šypsenas bei primena kaip iš visos širdies džiaugtis gyvenimu!


Prieš 15 metų susikūrusią „Karavan Familia“ sudaro šeimos nariai: Istvánas Nagy su Ica Farkas bei jų vaikai - Istvánas Nagy jaunesnysis ir Niki Nagy.  


Tėvai buvo ansamblių „Romanyi Rota“, „Romano Kokalo“ nariai, o 2002 m. įkūrė savo grupę. Palaipsniui į ją  įsiliejo ir Istvánas su Niky, įnešdami naujų idėjų bei skambesio.


„Karavan Familia“
„Karavan Familia“
Organizatorių archyvas


Pasak, atlikėjų, galite kiek nustebti, kai tradicinė, pažįstama melodija nuvingiuos bliuzo, džiazo, fado, R&B, flamenko ar latino keliais, o į pradinę savo formą bei harmoniją, ji grįš su dviguba energija: „Mūsų tikslas yra atgaivinti romų liaudies muziką, sujungiant tradicijas ir populiarius šiuolaikinius elementus. Todėl sukūrėme dainų pasaulį, kuriame vienodai komfortiškai jaučiasi tiek žmogus, gerai pažįstantis romų kultūrą, tiek nieko apie ją nežinantis, – sako „Karavan Familia“ nariai.


Kad grupei tai puikiai sekasi, patvirtina Johnas Pheby leidinyje „fRoots Magazine“: „Naudodama patikimą asimiliaciją ir nuolankų paprastumą, grupė sukūrė kažką migloto bei gražaus. Tai – ne vien tradicinė vengrų muzika. Tai - šiuolaikiškas, iš karto atpažįstamas ir patrauklus skambesys, paremtas giliu tradicijų išmanymu“.


Liepos 18 d., ketvirtadienį, 19 val. VU botanikos sodo Vingio skyriuje -  šiuolaikiškas tradicinės romų muzikos skambesys su grupe „Karavan Familia“: István Nagy (vokalas, gitara), István Nagy Jr. (vokalas, bosinė gitara, perkusija), Ilona Farkas (vokalas), Niki Nagy (vokalas). Pasirodymą papuoš Vandos Csámpai šokis.


Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis