60+. Živilė Ramoškaitė: „Žinau geriausią grožio paslaptį“

(1)

Didelį įspūdį Živilei paliko vaikystėje matytos gražios, stilingos moterys – mamos bendradarbės ir draugės

Živilė Ramoškaitė

muzikologė, muzikos kritikė ir mokslininkė


„Dabar dirbu ne visu etatu, bet laiko man vis tiek neužtenka, nes turiu labai daug pomėgių. Patinka viskas, kas susiję su kultūra: tapyba, architektūra ir, žinoma, muzika. Kalbant apie asmeninį stilių, man svarbiausia, kad pati jausčiausi gerai. Būna labai gražių ir madingų drabužių, bet žinau, kad ne visi man tinka. Nemėgstu būti per daug pasipuošusi. Gal tai atkeliavo iš mamos? Ji puošdavosi labai saikingai. Kukli sagė, auskariukai ir nieko daugiau.


Didelį įspūdį man paliko vaikystėje matytos gražios, stilingos moterys – mamos bendradarbės ir draugės. Pavyzdžiui, jau amžiną atilsį solistė Regina Tumalevičiūtė. Atrodė tokia gražuolė! Gal nesąmoningai perėmiau tą nuo mažų dienų matytą stilių? Būdama moksleivė žavėjausi Audrey Hepburn, Kim Novak, Marilyn Monroe, Sophia Lauren. Beje, neseniai jutube žiūrėjau siužetą apie Marilyn Monroe ir nustebau supratusi, kad jos žavesys nesensta, nors mada keičiasi.MOTERIS / M. Požerskytės („PIX studija“)Mano drabužių spinta maža, nes ir butas mažas. Kai atšąla, mano vyras (Živilės vyras – filosofas mokslų daktaras, profesorius Arūnas Sverdiolas, – red. past.) mėgsta pajuokauti: „Na, jau laikas tau nupirkti kailinius.“ O aš jam atsakau: „Gali nepirkti, nes vis tiek neturiu kur jų pakabinti.“ (Juokiasi.) Dėl spintos dydžio turiu gerai pagalvoti, ką įsigyti, bet ir man kartais taip nutinka, kad nusiperku ką nors pagauta emocijos, o paskui nenešioju. Daugiausia turiu tamsių drabužių. Nors paprastą dieną vilkiu ne vien juodai, vakare neįsivaizduoju geresnio drabužio, nei juoda suknelė.


Manau, kad savitą stilių susikuria tie, kurie eina prieš tendencijas. Jei priimsi kiekvieną mados pasiūlymą, prapulsi. Aš prisimenu, kai sovietiniais laikais iš Lenkijos privežė daug vienodo kirpimo, storo audinio suknelių su antpečiais ir dirželiais. Vilniuje visos moterys atrodė vienodai. Nors nuo mados neįmanoma atsiriboti, stengiuosi naujausiomis jos tendencijomis nesivadovauti. Net įsigydama paprasčiausius marškinėlius patikrinu jų sudėtį, pasiuvimą – labiausiai vertinu kokybę. Pastaruoju metu įsiklausau į mokslininkų raginimą paisyti ekologijos principų, galvoti, ką perki ir ar tinkamai prižiūri.


Geriausia grožio paslaptis? Išsimiegoti. Galiu nevalgyti, bet negaliu neišsimiegoti. Jei neišsimiegu dvi dienas iš eilės, jaučiu, kaip oda sudirgsta, ją pradeda skaudėti, blogai jaučiuosi, akys merkiasi ir t. t. Ir dar svarbu nepykti, suvaldyti savo blogas emocijas. Svarbiausia – optimizmas. Man jį palaikyti padeda muzika.“


***


Žurnalas „Moteris“, 2019'03


Prenumeruoti žurnalą „Moteris“ ženkliai pigiau galite čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis