7 būdai, kaip seną džinsinį rūbą prikelti antram gyvenimui

Džinsiniai drabužiai amžinai madingi, be to, jie – kone dažniausiai pasitaikanti garderobo detalė lietuvaičių spintose. Kaip atnaujinti pabodusius džinsus?

Ilgainiui mylimos džinsinės kelnės, švarkelis ar marškiniai nebeatrodo taip gerai, kaip anksčiau arba tiesiog pabosta. Jeigu turite tokių džinsinių drabužių, kurių nesinori išmesti, galite juos sėkmingai atnaujinti pasitelkdami keletą gudrybių.


Patarimais apie tai dalijasi džinsinių rūbų gelbėtoja ir „Vintage denim lab“ įkūrėja Simona Koncytė.


Simona Koncytė
Simona Koncytė
Organizatorių archyvas


1. Net keletą sezonų iš eilės mados topuose karaliauja plėšyti džinsai. Tokius galite pasidaryti ir jūs. Įkirpkite žirklėmis norimas vietas, jomis pakedenkite siūlus ir švitriniu popieriumi padailinkite atsiradusius kutus.


2. Madisčių dievinami blukinti džinsai gali tapti ir jūsų spintos pasididžiavimu. Į kibirą su vandeniu įpilkite kelias stiklines baliklio, užmerkite rūbą ir mirkykite tol, kol džinso spalva pasieks jūsų pageidaujamą išblukimo lygį. Tuomet rūbą išskalaukite šaltame vandenyje. Norėdami, kad džinsas išbluktų skirtingose vietose, prieš mirkydami jį suriškite gumelėmis. Norėdami išblukinti tik lokaliai, galite šias zonas apipurkšti purkštuku arba baliklyje išmirkytu teptuku piešti ar užrašyti norimus tekstus.


„Vintage denim lab“
„Vintage denim lab“
Organizatorių archyvas


3. Įplyšusias ar dėmėtas džinsinio rūbo vietas galite paslėpi po įvairiomis aplikacijomis, lopais ar emblemomis. Tam puikiai tiks kito džinso, odos, atlaso, nėrinių ar kitos patinkančios medžiagos skiautė.


4. Karoliukai, akmenukai, blizgučiai, spygliai, sagos yra dar viena alternatyva dekoravimui. Šiomis detalėmis galite papuošti rūbo kišenes, apykaklę, rankogalius ar paslėpti drabužio trūkumus.


„Vintage denim lab“
„Vintage denim lab“
Organizatorių archyvas


5. Dažymas ir piešimas – pigus ir efektyvus būdas rūbo atnaujinimui. Norėdami drabužį patamsinti ar pakeisti jo spalvą, išplaukite jį skalbimo mašina prieš tai įpylę pasirinktos spalvos tekstilinių dažų. Norėdami nuspalvinti ar pamarginti tik lokaliai, tai galite padaryti išsikirpę iš popieriaus trafaretą, kurį uždėjus ant audinio nupurkšite dažais. Piešti ant audinio galite ir teptukais, šepetėliais arba specialiais audinių rašikliais.


6. Ant užpakalinės džinsinių kelnių kišenės atsiradusią skylę gudriai paslėpsite pasitelkiant siuvinėjimą.


„Vintage denim lab“
„Vintage denim lab“
Organizatorių archyvas


7. Jeigu turimas drabužio modelis jums pabodo, jį galite kardinaliai pakeisti. Nebemadingas džinsines kelnes paverskite į šortus, o švarką – į liemenę. Jeigu džinsinio rūbo išgelbėti nebeįmanoma, tačiau vis dar norite išsaugoti dalį jo, galite pasigaminti nuostabius džinsinius aksesuarus, pakabukus, padėkliukus ar rankinę.


S. Koncytės ir daugelio kitų vintažinių drabužių bei daiktų prekeivių gaminius galėsite išvysti jau šį sekmadienį, balandžio 28 dieną, nuo 10 iki 16 valandos Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame blusturgyje „Vintage Bazaar”.


Nemokama mugė ypatinga tuo, kad čia ypač žemomis kainomis bus galima įsigyti tokių drabužių ir namų interjero detalių, kurių nerasite niekur kitur. Čia taip pat išvysite nuostabių porcelianinių indų, knygų, kolekcinių daiktų, aksesuarų, žaislų vaikams ir kitų gėrybių sau bei savo namams. O jeigu turite nereikalingų, tačiau geros kokybės drabužių ar daiktų, kuriuos norėtumėte paaukoti, šitaip pasidalindami gerumu su kitais, visa tai galėsite atnešti į mugėje esantį dovanų kampelį, kurio gėrybes organizacija „Pagalba Visos Lietuvos Šeimoms¨ perduos tiems, kam labiausiai reikia.


Su šūkiu „Neišmesk, bet panaudok, parduok, o gal mainyk ar dovanok!“ blusturgis kviečia ne tik atnaujinti savo spintą bei namus pavasariui, bet ir mainytis ar parduoti daiktus ir drabužius. taip jiems suteikiant galimybę tęsti gyvenimą atrandant naujus, juos mylinčius šeimininkus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis