Pavasarinis spintos detoksas: 6 žingsniai tobulos tvarkos link

Ryte kurti savo dienos įvaizdį turėtų būti paprasta ir maloni užduotis. Jei taip nėra, greičiausiai jūsų spintai trūksta tvarkos, joje yra pernelyg daug daiktų arba per mažai, tokių, kokių reikia turėti.  

Kodėl svarbu savo spintoje palaikyti tvarką? Tai ne tik palengvina apsirengimo procesą, bet ir padeda sutaupyti pinigų. Netvarkinga spinta reiškia, kad dalis mūsų daiktų yra nukišta į vieną ar kitą jos kampą ir gali būti lengvai pamiršta užsukus į parduotuvę ir pamačius kažką, ko tiesiog būtinai reikia. Tik grįžusios namo suprantame, kad ką tik pinigus paleidome vėjais, nes tokį daiktą jau turėjome. Taip mūsų lentynos užsipildo dešimtimis porų panašaus kirpimo mėlynų džinsų ar trikotažinių marškinėlių su užrašu.


Tobulai tvarkingoje spintoje kiekvienas drabužis turėtų būti jūsų mylimas ir mielai nešiojamas. Tikslas yra turėti tik tokius rūbus kurie jums ne tik labai patinka, bet ir puikiai tinka. Jam pasiekti teks atsisakyti to, kas neatitinka šių kriterijų.


Vis daugėja saulėtų dienų, tad neišvengiamai imame svajoti apie šiltojo sezono drabužius. Prieš įsigydama kažką naujo ir stilingo, atlikite negailestingą savo spintos detoksą.


Shutterstock nuotr.


Pirmas žingsnis: NE krūva


Iš spintos išimkite visus drabužius ir kiekvieną apžiūrėkite: ar ant jų nėra neišvalomų dėmių, įplyšimų, kitų akivaizdžių nusidėvėjimo ženklų. Akivaizdu, kad tokie rūbai neturėtų kabėti jūsų spintoje, o pasiteisinimas, kad kada nors „apsivilksiu kieme/ sode/ tvarkydama namus“ nėra pakankamai svarus, kad juo pasikliautumėte. Tokius rūbus atskirkite į NE krūvą. Būkite negailestinga.


Antras žingsnis: nuodugni apžiūra


Tuomet imkitės likusiųjų. Kai drabužis nėra suplyšęs, svarstant, ar jį pasilikti, tenka pasitikėti savo nuojauta bei sau pačiai atsakyti į keletą klausimų. Kada paskutinį kartą tai dėvėjau? Kaip tuomet jaučiausi? Ar man išties patinka šis rūbas? O gal jis spintoje kabo tik dėl to, kad gaila jo atsikratyti? Jei abejojate, pasimatuokite drabužį, tai turėtų padėti priimti galutinį sprendimą. Tai galioja ne tik apdarams, bet ir batams, papuošalams, rankinėms. Daiktais, kurių nusprendėte atsisakyti, papildykite savo NE krūvą.


Trečias žingsnis: atgal į spintą


Imkitės po griežtos inspekcijos likusių daiktų grąžinimo į spintą. Sugrupuokite drabužius pagal rūšį (sijonai, kelnės, suknelės, švarkai...) bei spalvą. Vaizdas bus daug tvarkingesnis ir estetiškai malonesnis, jei visos pakabos bus vienodos, – į tai verta investuoti. Tuos rūbus, kurie neatitinka sezono, supakuokite į dėžes ir padėkite į sausą, tamsią vietą, kurioje jie galėtų saugiai būti iki kito išėmimo.


Ketvirtas žingsnis: sugrįžkite prie NE krūvos


Negalvokite, kad viską reikia tučtuojau išmesti. Atidžiai peržiūrėkite gaminius, kurie gali būti perparduoti ar atiduoti labdarai. Taip pat ieškokite tokių rūbų, kurie galėtų būti pataisyti siuvėjo – galbūt užtektų patrumpinti rankoves ar susiaurinti liemenį ir rūbas vėl atgytų? Jei tai jūsų mėgstamas drabužis, apgalvokite, ar įmanoma jį prikelti antram gyvenimui (ir ar jūs to norite). Likusiųjų sąmoningai atsikratykite: dabar galima rasti ne vieną būdą, kaip tai padaryti tvariu būdu. Pavyzdžiui, nueikite į artimiausią „H&M“ parduotuvę ir juos sumeskite į specialią perdirbimui skirtą dėžę. Už tai dar ir gausite nuolaidos kuponą.


Penktas žingsnis: papildykite


Sveikiname, jūsų spintą sutvarkyta. Dabar aiškiai matote, ko joje trūksta ir kuo ją reikėtų papildyti. Pirmiausiai įvertinkite, ar turite visus reikiamus basic stiliaus rūbus, kitaip vadinamus spintos kapsule. Nėra vienos universalios formulės, kiekviena moteris ją kuria pagal save. Bet klasikinėje kapsulėje turėtų būti paprasti medvilnės marškinėliai, šilko palaidinė, tiesaus kirpimo džinsai, laisvai krintantis švarkas, lengvas megztukas, neutralios spalvos pieštuko formos ar midi sijonas. Čia galioja taisyklė mažiau yra daugiau. Svarbiausia – gaminių kokybė ir ilgaamžiškumas.


Tik po to nuspręskite, kokia tendencija šį sezoną papildysite savo garderobą. Į tokį drabužį ar aksesuarą tikrai neverta daug investuoti, žiūrėkite į tai kaip į žaidimą, bet nepamirškite – madingas daiktas turi derėti su kitais, jau esančiais jūsų spintoje.


Šeštas žingsnis: ieškokite įkvėpimo


Sakoma, kad vilkime tik 20-imt proc. savo turimų drabužių, o likusieji 80-imt kaba nenaudojami. Jei vis rastumėme naujų būdų dėvėti turimus drabužius ir juos derinti tarpusavyje, prireiktų daug mažiau naujų pirkinių. Įkvėpimo ieškokite tinklaraščiuose, instagrame, pintereste, besižvalgydama gatvėse ar artimųjų rate. Eksperimentuokite su savo spinta ir kurkite savitą stilių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis