Jubiliejų švenčianti aktorė R. Rapalytė: „Visada svajojau sujungti dainavimą su vaidyba“

Antradienį Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) aktorė Rasa Rapalytė švenčia gražų jubiliejų.

Iš Žemaitijos kilusią aktorę geriausiai pažįstame kaip unikalių vokalinių monospektaklių kūrėją ir dainininkę.


R. Rapalytė sako visada svajojusi sujungti dainavimą su vaidyba.Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė R. Rapalytė švenčia 50 metų jubiliejų.
Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė R. Rapalytė švenčia 50 metų jubiliejų.
LNDT nuotr.„Aš niekada netikėjau, kad galiu būti aktore. Man atrodė, kad tai - nepasiekiamas dalykas. Bet aš visą laiką norėjau būti scenoje. Jau vaikystė prisigalvodavau visokių scenų ir priversdavau vaikus žiūrėti mano pasirodymus. Prisimenu savo pirmąsias gėles, kurias įteikdavo berniukai. Pati scena mane viliojo nuo pat mažens, bet konkrečiai apie aktorystę negalvojau. Tai, matyt, yra adrenalino siekis, kurio trokšta tam tikra kategorija žmonių. Vieni parašiutais ar su kokiomis nors virvėmis šokinėja, o išeinant į sceną taip pat pasigamina nemažai adrenalino“, - sako R. Rapalytė.Pirmąjį Sigutės vaidmenį Rasa Rapalytė suvaidino režisierės Stefanijos Nosevičiūtės režisuotame Vydūno kūrinyje „Sigutė“
Pirmąjį Sigutės vaidmenį Rasa Rapalytė suvaidino režisierės Stefanijos Nosevičiūtės režisuotame Vydūno kūrinyje „Sigutė“
LNDT nuotr.Vos tik 1993 metais baigusi tuometę Lietuvos muzikos (dabar - ir teatro) akademiją, R. Rapalytė buvo kviečiama į pačių skirtingiausių režisierių spektaklius. Dar būdama studentė, ji pirmąjį - Sigutės - vaidmenį suvaidino režisierės Stefanijos Nosevičiūtės režisuotame Vydūno kūrinyje „Sigutė“ (1991). Vėliau - vaidmenys Jono Vaitkaus, Rimo Tumino, Igno Jonyno, Sigito Račkio, Evaldo Jaro, Sauliaus Mykolaičio ir kitų režisierių spektakliuose.Prieš keliolika metų R. Rapalytės spektaklis „Dienos ir dainos“, skirtas prancūzų dainininkei Edith Piaf.
Prieš keliolika metų R. Rapalytės spektaklis „Dienos ir dainos“, skirtas prancūzų dainininkei Edith Piaf.
LNDT nuotr.Tarp jų - Birutė Lietuvaitė Sauliaus Šaltenio „Lituanicoje“ (1996), Chirolama Oskaro Milašiaus „Migelyje Manjaroje“ (1997), Generolienė ir Perepelicina Fiodoro Dostojevskio „Stepančikovo dvare“ (1999), Raudotoja Williamo Shakespeare'o „Ričarde III“ (1999), Kaimynė Romualdo Granausko „Duburyje“ (2005), Rožė Antuano de Saint-Egziupery ,,Mažajame prince“ (2006), Žiogienė Kazio Binkio „Atžalyne“ (2013), Fizikė „Kosmose“ (2014) ir daugelis kitų. Lygiagrečiai ji vaidino Vilniaus vitražinių lėlių teatre, kuriam vadovavo Petras Mendeika (Renatos Šerelytės „Žvakelė šventajam Pranciškui“, 2000).Rasa Rapalytė -kaimynė -Romualdo Granausko „Duburyje“ .
Rasa Rapalytė -kaimynė -Romualdo Granausko „Duburyje“ .
LNDT nuotr.Prieš keliolika metų R. Rapalytės spektaklis „Dienos ir dainos“, skirtas prancūzų dainininkei Edith Piaf, aktorės talento ir darbštumo dėka Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui krovė turtus.Prieš keliolika metų R. Rapalytės spektaklis „Dienos ir dainos“, skirtas prancūzų dainininkei Edith Piaf.
Prieš keliolika metų R. Rapalytės spektaklis „Dienos ir dainos“, skirtas prancūzų dainininkei Edith Piaf.
LNDT nuotr.Spektaklis netrukus iš Mažosios salės persikėlė į Didžiąją ir tapo žiūrovų geriausiai lankomu muzikiniu spektakliu. Ilgai brandinusi mintį sukurti spektaklį apie garsiąją prancūzų dainininkę, repetuodama visur - namie, prie jūros, kavinukėse, vaikščiodama pas prancūzų kalbos repetitorius, netrukus ji teatre subūrė bendraminčių komandą ir lyg mažoji, trapioji Edith Piaf užkariavo gerbėjų širdis.Aktoriai Rasa Rapalytė (Judy Garland) ir Arūnas Vozbutas (Potas Smitas) režisieriaus Alberto Vidžiūno spektaklyje „Apkabink mane“.
Aktoriai Rasa Rapalytė (Judy Garland) ir Arūnas Vozbutas (Potas Smitas) režisieriaus Alberto Vidžiūno spektaklyje „Apkabink mane“.
D. Matvejevo nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis