Garsus fotomenininkas R. Rakauskas apdovanotas už viso gyvenimo kūrybą

Romualdas Rakauskas (g. 1941 m.) - vienas svarbiausių menininkų, kurie kūrė bei įtvirtino Lietuvos fotografijos mokyklos tradiciją. Per ilgą laikotarpį sukurti R. Rakausko vaizdai plačiai, poetiškai ir giliai pasakoja apie fotografo akimis pamatytą Lietuvą.

R. Rakausko įvairialypis fotografinis palikimas, aprėpiantis tiek Vilniaus ir Kauno gatvių kasdienio gyvenimo akimirkas, tiek poetišką, autoriaus sąmoningai virš realybės pakylėtą kaimo žmonių pavasario kasdienybę, fiksuojamą jų kiemuose bei laukuose, baigiantis 2018-iesiems, įvertintas Kauno meno kūrėjų asociacijos premija. Ji menininkui paskirta už gyvenimo kūrybos nuopelnus.


Vertintojų nuomone, R. Rakausko architektūros bei gamtos fotografijos liudija apie autoriaus sugebėjimą pajusti ir vizualiai suvokti fotografuojamą objektą. Jo vaizduose juntamas jautrumas ir lyriškumas, kuriuo net ir sulaukus kritikos fotografas vadovavosi, galiausiai tapo jį išskiriančiu bruožu ne tik tuometiniame fotografijos lauke, bet ir Lietuvos fotografijos istorijoje.


R. Rakauskas kone keturiasdešimt metų dirbo žurnale „Nemunas“, kuris sovietmečiu garsėjo kaip nepriklausomas, laisvą mintį skleidžiantis leidinys. Fotomenininkas - daugelio tarptautinių parodų autorius ar dalyvis, iki šiol pelnęs ne vieną reikšmingą apdovanojimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis