Lietuvą ir lietuvius 100-mečio proga sveikins Jo Šventenybė Dalai Lama XIV

Vasaros pradžioje į Lietuvą atvyks Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV.

Nobelio taikos premijos laureatas savo vizitu pasveikins Lietuvą 100-mečio proga ir savo išmintimi, patirtimi ir meile pasidalins su šalies gyventojais. Birželio 14 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje Dalai Lama skaitys paskaitą „Laimės menas“.

„Mano požiūris į religiją paprastas: nėra būtinybės statyti didingas bažnyčias, taip pat nėra jokio reikalo kurti sudėtingas filosofijas. Širdis – štai mūsų bažnyčia, gerumas – štai mūsų filosofija“, – sako Jo Šventenybė Dalai Lama XIV ir priduria, kad tikrasis džiaugsmas yra gyvenimo būdas, o ne trumpalaikė emocija.

Dalai Lama XIV Lietuvai svarbiausiomis akimirkomis visuomet buvo šalia ir reiškė palaikymą. Glaudūs ryšiai tarp Tibeto dvasinio lyderio ir Lietuvos užsimezgė dar 1990 m., kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Dalai Lama buvo pirmasis politikas-dvasinis lyderis, pasveikinęs Lietuvą su Nepriklausomybės paskelbimu. Sveikinimo telegramą jis atsiuntė jau balandžio 3 d. Dar po kiek daugiau nei metų Lietuvą jis sveikino jau iš LR Seimo tribūnos.

Nuo septintojo dešimtmečio Tibeto vadovas ir dvasinis lyderis aktyviai keliauja po Vakarų šalis, kur skaito paskaitas filosofijos, religinėmis, kultūrinėmis, politinėmis temomis. Išgirsti jo minčių susirenka tūkstantinės auditorijos, sausakimšos salės. Neįkainojamą patirtį ir žinias Dalai Lama XIV jau yra sudėjęs į daugiau kaip 50 knygų. Lietuvių kalba išleista per 15 visame pasaulyje žinomo budistų vienuolio knygų.

Organizatorių nuotr.

Šiandien Dalai Lama XIV – viena šviesiausių ir charizmatiškiausių asmenybių pasaulyje. Jo Šventenybė nuolat pagerbiamas premijomis, garbės vardais ir padėkomis už savo budistinės filosofijos darbus, tarpreliginio dialogo skatinimą, taikaus konfliktų sprendimo propagavimą, žmogaus teisių gynimą ir rūpinimąsi gamtos apsauga. 1989 m. už nesmurtinės kovos propagavimą dėl Tibeto išsilaisvinimo, taikingą filosofiją, kuri remiasi didžia pagarba viskam, kas gyva, ir pasaulinės atsakomybės, apimančios žmoniją ir gamtą, koncepciją Dalai Lama XIV buvo apdovanotas Nobelio Taikos premija.

Paskaitą „Laimės menas“ Dalai Lama skaitys anglų kalba, tačiau bus sinchroninis vertimas į lietuvių ir rusų kalbas. Dvasinio lyderio vizito Lietuvoje organizatoriai prašo žiūrovų, kuriems bus reikalingas sinchroninis vertimas, su savimi turėti ausinukus.

Skleisdamas savo gėrio ir taikos koncepciją Dalai Lama jau ne kartą apkeliavo visą pasaulį. Lietuvoje jis lankysis jau ketvirtą kartą. Tibeto dvasinis lyderis šalyje viešėjo 1991, 2001 ir 2013 metais. Per antrąjį vizitą 2001 m. jam buvo suteiktas Užupio respublikos garbės piliečio vardas.

Bilietus į Dalai Lamos XIV paskaitą „Laimės menas“ birželio 14 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje platina „Tiketa“. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos Dalai Lamos vizito Lietuvoje išlaidoms padengti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis