Su žmonos inkstu gyvenantis vyras: tai kilniausias meilės įrodymas

Žmonos Vidos inkstas D. Svetlikauskui grąžino gyvenimą.

Didesnės dovanos nei išgelbėta gyvybė ir sveikata negali būti. Taip sako Darius Svetlikauskas, kuriam buvo persodintas žmonos Vidos inkstas.

Žmonos pasiaukojimą jis vadina kilniausiu meilės įrodymu ir atsidavimu, tačiau pati Vida sprendimo dovanoti inkstą žygdarbiu nelaiko. „Juk mes esame šeima, jis man pats artimiausias ir brangiausias žmogus“, - sako moteris.

Projekto „Draugystė veža“ ir Nacionalinio transplantacijos biuro dėka Svetlikauskai vieši Portugalijoje ir palaiko Lietuvos atstovę „Eurovizijoje“ Ievą Zasimauskaitę. Taip pat planuoja susitikti su Salvadoru Sobraliu, kuris pernai metų „Eurovizijos“ konkurse dalyvavo ir net nugalėjo sirgdamas itin sunkia širdies liga.

ELTA

Po pusmečio S. Sobraliui buvo atlikta širdies transplantacija. Donoro dėka atlikėjas sveiksta ir jau planuoja koncertinius pasirodymus.

„Tai puiki galimybė Europai ir pasauliui perduoti žinutę apie organų donorystę, jos reikšmę ir prasmę“, - įsitikinęs D. Svetlikauskas.

Šį šeštadienį Latvijoje, Liepojos mieste, žinutę apie organų donorystę skleis žmonės, kurie laimėjo gyvenimą sulaukę donorinių organų - inkstų ar širdies. Dauguma net nežino, kas jų gelbėtojai, bet yra dėkingi donorų artimiesiems už nesavanaudiškai priimtą sprendimą, už kitų žmonių gyvybių išgelbėjimą.

Žygyje dalyvaus ir pacientų artimieji, kurie laimingi turėdami mylimą ir brangų žmogų šalia.

Vida ir Darius Svetlikauskai sako, kad donorystės dėka šeimos gali gyventi laimingą, aktyvų gyvenimą, kaip kad dainuoja I. Zasimauskaitės kūrinyje „Kol myliu“.

Tai gegužės 12 dieną paliudys ir tarptautinio pėsčiųjų žygio Liepojoje organizatoriai. Renginio atidaryme Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ komanda kalbės apie organų donorystės svarbą.

ELTA primena, kad šiuo metu Lietuvoje organų ir audinių transplantacijos laukia 416 žmonių, iš jų - 16 vaikai.

ELTA

Inksto transplantacijos laukia 179 recipientai, kasos ir inksto komplekso transplantacijos - 8, širdies transplantacijos - 45, plaučių - 10, širdies ir plaučių komplekso transplantacijos - 5, kepenų - 73, ragenos transplantacijos reikia 96 pacientams.

„Pagalvokime ir pasikalbėkime su artimaisiais apie organų donorystę. Tiems, kurių savi organai nebefunkcionuoja, vienintelė galimybė sugrįžti į visavertį gyvenimą - organo persodinimo operacija“, - sako Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis