Elegantiškiausias pasaulio piknikas „Le Dîner en Blanc“ Lietuvoje švęs penkerių metų sukaktį

Artėjant penktajai, jubiliejinei „Vakarienei baltai” (pranc. „Le Dîner en Blanc“), jos organizatoriai ir ištikimiausi draugai susirinko paskelbti renginio datos - šiais metais įspūdingas baltasis piknikas įvyks rugpjūčio 31 dieną.

Renginio metu buvo išbandytas specialiai restorano „Radisson Blue Royal Astoria“ šefo Gedimino Andriuškevičiaus renginiui sukurtas meniu.

„Le Dîner en Blanc“ – vienas svarbiausių Paryžiaus vasaros renginių jau tapo ir neatskiriama vasaros Vilniuje dalimi. Elegantiška, kvapą gniaužianti, baltai apsirengusių žmonių minia ir vėl papuoš mūsų miesto gatves, paversdama jį dar ypatingesne ir net šiek tiek magiška vieta, traukiančia visų praeivių dėmesį.

Organizatorių nuotr.

Šventės organizatorė Lietuvoje Dovilė Butkienė džiaugiasi tradicija tapusiu renginiu: “Penkti metai Lietuvoje, trisdešimti - Paryžiuje. Šie skaičiai puikiai iliustruoja, jog renginys yra tapęs tradiciniu ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Džiaugiamės prisidėdami prie Vilniaus kultūrinio gyvenimo ir tuo, kad turime daug nuoširdžių žmonių, kurie palaiko, tiki ir kiekvienais metais padeda įgyvendinant šią nuostabią idėją.”

Vakarienė baltai” neįsivaizduojama be elegantiškai serviruoto, kokybiško maisto. Šventės dalyviai galės atsinešti savo ruoštus patiekalus arba užsisakyti pikniko pasiūlymą iš jau penkerius metus šiai šventei maistą tiekiančio restorano „Radisson Blue Royal Astoria“.

Organizatorių nuotr.

Restorano šefas Gediminas Andriuškevičius, kuriantis meniu „Vakarienei baltai”, pasakojo, kad ruošiant maistą šiai šventei atsižvelgia į tai, kad patiekalai būtų ne tik skanūs, bet ir gražiai atrodytų bei būtų patogūs valgyti ir supakuoti. Šiais metais renginio dalyviai galės rinktis iš trijų maisto paketų: Azijos virtuvės pasiūlymo, amerikietiško ir desertų.

Lietuviai dažniausiai žavisi įvairiomis prancūziškomis kultūrinėmis tradicijomis, tad nieko nuostabaus, kad ir toks elegantiškas vakaras kaip „Le Dîner en Blanc“ rado savo vietą vilniečių ir miesto svečių širdyse. Prancūzų instituto direktoriaus Jean-Marie Sani nuomone, Vilnius, turintis puikių vietų, kuriose galima surengti baltąjį pikniką, yra puikus miestas tokiam renginiui kaip „Le Dîner en Blanc“.

Organizatorių nuotr.

„Lietuviams būdingas stiprus bendruomeniškumo jausmas. Jie mėgsta susitikti, dalintis idėjomis, pasilinksminti ir pavalgyti kartu. Dėl šių priežasčių šis prancūziškas renginys pritapo ir Lietuvoje,” – teigė Prancūzų instituto direktorius.

Balta dalyvių apranga yra esminis šventės akcentas. Stilistė Giedrė Voroneckė dalyviams renkantis aprangą pataria: „Nepamirškite, kad „Vakarienė baltai” yra ne tik baltos spalvos, bet ir elegancijos šventė, kurios metu rekomenduočiau sportinio stiliaus detales palikti kitoms progoms. Leiskite sau iš tiesų švęsti ir į pagalbą pasitelkite įdomesnius aksesuarus, papuošalus bei galvos apdangalus.” Renginio metu buvo aptarti baltos aprangos variantai, kuriuos galima rasti prekybos centre „Europa.”

Organizatorių nuotr.

Dovilė Butkienė atskleidė, kad „Le Dîner en Blanc“ pamažu tampa ir didesnių asmeninių ar kolektyvo švenčių dalimi: „Dalyviai dažnai švenčia gimtadienius, mergvakarius ar tiesiog susirenka drauge neoficialioje aplinkoje pabendrauti su darbo kolektyvu.

Sporto klubo “JC Sport” vadovas Jean Claudas turi gražią tradiciją drauge su savo draugais ir klubo nariais švęsti vasarą „Vakarienėje baltai”. „Kasmet į „Vakarienę baltai” einu su trisdešimties – keturiasdešimties žmonių kompanija, kurią sudaro klubo klientai bei draugai. Kai kurie iš jų specialiai į renginį atvyksta iš užsienio: iš Dubajaus, Čikagos bei Paryžiaus”, - pasakoja sporto klubo „JC Sport” vadovas.

Organizatorių nuotr.

„Le Dîner en Blanc“ rekomendacijos ir taisyklės

Turėkite omenyje, kad registracija į šį unikalų renginį vyksta trimis etapais. Pirmajame etape į renginį gali registruotis žmonės, kurie jau dalyvavo Le Dîner en Blanc renginiuose ankstesniais metais.

Antrojo etapo metu galės registruotis tie, kuriuos rekomenduos dalyviai iš pirmojo etapo. Trečiasis etapas skirtas visiems naujiems dalyviams. Jie galės užsirašyti į laukiančiųjų sąrašą, į kurį galima patekti pasinaudojus nuoroda: vilnius.dinerenblanc.com/register.

Siekiant išsaugoti Le Dîner en Blanc unikalumą bei tradicijas, svečiai turi laikytis keleto pagrindinių taisyklių:
* Gavus dalyvavimo patvirtinimą, svečio atvykimas į renginį tampa privalomu, nesvarbu, kokios bus oro sąlygos.
* Aprangos kodas: elegantiška balta apranga nuo galvos iki kojų. Sveikintinos tik stilingos ir skoningos originalios idėjos.
* Stalas turi būti serviruojamas tik baltais indais.
* Siekiant užtikrinti „Vakarienė baltai” vietos slaptumą iki pat paskutinės minutės, visi svečiai bus sutikti tam tikruose punktuose iš kurių į šventės vietą juos palydės savanoriai.
* Po šventės dalyvių prašome susirinkti visus savo daiktus ir pikniko vietą palikti tokią pat gražią, kokia ji buvo ir prieš tai.

Organizatorių nuotr.

Svečiai turi atsinešti:

* Stalą, dvi baltas kėdes, baltą staltiesę.
* Pikniko krepšį, kuriame turi būti elegantiškas maistas, taurės ir balti indai.
* Galima pasirinkti ir jau paruoštą pikniko krepšį, kurį bus galima pasiimti vakarienės vietoje. Jis puikiai tiks tiems, kurie nenorės ruošti savo maisto. Norintys pasirinkti jau paruoštą maistą, jį galės nusipirkti elektroninėje „Vakarienė baltai” parduotuvėje.

„Le Dîner en Blanc“ pasaulyje

Pirmą kartą vakarienę kartu su bičiulių būriu François Pasquier surengė 1988-aisiais Paryžiuje, o šiuo metu „Le Dîner en Blanc“ kiekvienais metais dalyvauja jau apie 10 000 žmonių. Technologijos keičia renginio organizavimo subtilybes, tačiau šventės esmė išlieka ta pati: elegantiški svečiai buriasi į slaptą pikniko vietą, mėgaujasi gurmanišku maistu ir bendravimu gražiausiose miesto vietose. Šiuo metu „Le Dîner en Blanc“ rengia organizatoriai iš aštuoniasdešimties miestų trisdešimtyje šalių, kuriuos kuruoja tarptautinis Dîner en Blanc International komitetas. Visi organizatoriai yra užsidegę baltosios vakarienės idėja ir kiekvienais metais šiuo renginiu puošia savo reprezentuojamą miestą.

Organizatorių nuotr.

„Le Dîner en Blanc“ ir Lietuvoje

Idėja surengti „Le Dîner en Blanc“ Lietuvoje kilo Dovilei Butkienei, kuri daug metų dirbo grožio ir mados srityje. Estetikai neabejinga moteris, pamačiusi nuotraukas iš Paryžiuje surengtos baltosios vakarienės, panoro šiuo elegantišku renginiu papuošti ir Vilnių. Subūrusi komandą jau patį pirmąjį kartą sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo ir palaikymo.

Per penkerius metus, šis renginys tapo viena laukiamiausių Vilniaus vasaros švenčių, suburiančių senus draugus, leidžianti susipažinti naujiems, pasipuošti, pasimėgauti gurmanišku maistu ir užfiksuoti tai kvapą gniaužiančiose nuotraukose.

„Le Dîner en Blanc“ organizaciniame komitete nuo pat renginio Lietuvoje pradžios buvo ir Valda Lukošiūtė. Ši gurmanišką maistą ir estetiką dievinanti moteris po savo pirmojo apsilankymo Paryžiuje pati sau iškėlė užduotį – per metus išmokti prancūzų kalbą. Taip ir padarė. Po metų Valda jau laisvai kalbėjo prancūziškai ir gavusi kvietimą prisijungti prie „Le Dîner en Blanc“ organizavimo mielai sutiko, nes prancūziška kultūra ir tradicijos moteriai buvo labai artimos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis