Vieną ir šešių vėžio atvejų sukelia infekcija

Naujausio tyrimo duomenimis, vieną iš šešių vėžio atvejų - 2 mln. per metus visame pasaulyje - sukelia pagydomos ar išvengiamos infekcijos, skelbia BBC.

"Lancet Infectious Diseases" atliktas tyrimas, kurio metu buvo analizuojami 27 vėžio formų paplitimai 184 šalyse, atskleidė, kad ligos priežastis - keturios pagrindinės infekcijos.

Žmogaus papilomos virusas, Helicobacter pyroli bakterija, hepatito B ir C virusai atsakingi už 1,9 mln. gimdos kaklelio, žarnyno ir kepenų vėžio atvejų.

Anot Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros Prancūzijoje mokslininkų komandos, būtina dėti didesnes pastangas kovoje su šiomis išvengiamomis ligomis. Be to, reikia pripažinti, kad vėžys yra užkrečiama liga.

Vėžio susirgimai, susiję su infekcija, yra tris kartus dažnesni ekonomiškai silpnuose kraštuose, pavyzdžiui, Rytų Azijoje, nei stipriose valstybėse.

Beveik trečdalis vėžio atvejų tenka jaunesniems nei 50 metų žmonėms.

Moterų gimdos kaklelio vėžys sudaro pusę su infekcija susijusių vėžio atvejų. Tarp vyrų daugiau nei 80 proc. vėžio atvejų sudaro kepenų ir skrandžio vėžys.

"Tam tikrų virusų, bakterijų ir parazitų sukeltos infekcijos yra viena svarbiausių ir išvengiamiausių vėžio priežasčių visame pasaulyje, - teigė dr. Catherine de Martel ir tyrimui vadovavęs Martynas Plummeris. - Egzistuojančių visuomenės sveikatos apsaugos metodų taikymas - skiepijimas, saugesnė injekcijų praktika ar antimikrobinis gydymas - gali turėti žymų poveikį kovoje su vėžiu".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis