Sukakties proga grįžta operetė „Šikšnosparnis“

Johanno Strausso operetė „Šikšnosparnis“ skiriamas operos solistės Reginos Šilinskaitės jubiliejui. Gražią sukaktį paminėjusi gruodžio mėnesį, solistė scenoje pakels linksmybių taurę kaip pagrindinė spektaklio herojė Rozalinda.

„Esu laiminga, kad mano jubiliejus tikras, nes labai daug dirbu“, – sako solistė.
„Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė, R. Šilinskaitė teatre dainuoja daugelį soprano vaidmenų: Leonorą G. Verdi operoje „Ernanis“, Siuzaną W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“, Mikaelą G. Bizet operoje „Karmen“, Eudoksiją J. F. Halévy „Žydėje“ (už šį vaidmenį 2005 m. ir pelnė „Auksinį scenos kryžių“) ir daugelį kitų.

Pirmuosius laurus solistė pelnė dar 1982 m. „Dainų dainelės“ konkurse. Studijas Lietuvos muzikos akademijoje baigė 1992 m. ir iš karto buvo pakviesta dainuoti į Kauno muzikinį teatrą. Tačiau, anot solistės, ją visuomet labiausiai žavėjo opera, tad jau po keleto metų Reginos Šilinskaitės balsą išgirdo ir įsidėmėjo LNOBT operos gerbėjai. Per dvidešimtį sceninio gyvenimo metų R. Šilinskaitė sukūrė tokius vaidmenis kaip Adina G. Donizetti „Meilės eliksyre“, Džilda G. Verdi operoje „Rigoletas“, Dona Elvyra W. A. Mozarto „Don Žuane“ ir Konstanca „Pagrobime iš seralio“, Euridikė C. W. Glucko operoje „Orfėjus ir Euridikė“, Julija B. Kutavičiaus operoje „Lokys“, Laureta G. Puccini operoje „Džanis Skikis“, Fraskita operoje „Karmen“, Mėlynė J. Tamulionio operoje vaikams „Bruknelė“ ir kt.

Operetė „Šikšnosparnis“
Operetė „Šikšnosparnis“
M.Aleksos nuotr.

Turėdama stiprų, technišką operinį vokalą R. Šilinskaitė dėl sceninio paslankumo laisvai jaučiasi ir vaidindama operetėse. LNOBT scenoje ją galima išvysti J. Strausso „Vienos kraujyje“ kaip įnoringąją Franciską, F. Leháro „Linksmojoje našlėje“ kaip žaismingąją Valensjeną ir, žinoma, J. Strausso „Šikšnosparnyje“ kaip Rozalindą, kurios vokalinė partija dažnai priligynama operos vaidmenims.

Solistė rengia kamerinės muzikos programas. Bendradarbiavo su dirigentais Yehudi Menuhinu, Ingo Ernstu Reihlu, Jonu Aleksa, Liutauru Balčiūnu, Sauliumi Sondeckiu, Vytautu Viržoniu, Robertu Šerveniku, Martynu Staškumi, Juliumi Geniušu ir kt. Gastroliavo Prancūzijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir kitur.

R. Šilinskaitės sukakties proga teatro Raudonojoje fojė surengta solistei skirta paroda, kurioje – ne tik įsimintinų žmonių, vaidmenų nuotraukos, bet ir Konstancos vaidmens kostiumas.

Operetę „Šikšnosparnis“ žiūrėkite Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre sausio 4 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis