Kibinai su mėsa

Tikras kibinas gaminamas su kapota mėsa, svogūnu, pipirais ir sviestine tešla. Kibinus pagaminti šiek tiek užtrunka, tačiau tikrai verta.

Tešlai reikės:

400 g miltų,
1 kiaušinio,
200 g sviesto,
150–200 g grietinės,
druskos.

Mėsos įdarui:

500 g mėsos,
1 svogūno,
druskos,
pipirų.

Kibinų aptepimui:

1 kiaušinio,
šlakelio vandens.

Kaip gaminti

* Pirmiausiai paruošiamas mėsos įdaras. Kibinams gaminti tradiciškai naudojama kapota mėsa. Galima rinktis bet kokios rūšies mėsą. Dideliu peiliu ją sukapoti, pasūdyti, gausiai papipirinti (tai reiškia - tikrai gerokai gausiau nei įprastai), įdėti smulkiai pjaustytą svogūną, išmaišyti. Iš paruoštos mėsos padaryti tiek ovalių kamuoliukų, kiek kibinų bus gaminama.

* Tešlai gaminti sviestas supjaustomas gabalėliais (kuo smulkiau, tuo bus lengviau gaminti tešlą). Miltai, 1 arbatinis šaukštelis ar daugiau druskos bei supjaustytas sviestas delnais ir pirštais sutrinami į trupinius. Šiek tiek užtruks, tačiau reikia dirbti greitai, nes nuo šiltų delnų sviestas ima šilti, o to nereikia.

* Inde, kuriame minkoma tešla, tarp sviestinių trupinių padaroma duobutė, įmušamas kiaušinis, supilama grietinė. Išmaišoma tešla (lips prie rankų, tačiau taip turi būti). Ji neturi būti labai vientisa, matosi didesni sviesto gabaliukai. Tešla suspaudžiama į gabalą, apsukama maistine plėvele ir pusvalandžiui dedama į šaldytuvą.

* Kibinus formuoti galima įvairiai. Aš darau taip: kadangi tešla limpa prie rankų, ją reikia apglostyti miltais. Peiliu ją supjaustyti į tiek gabalėlių, kiek kibinų bus gaminama. Kiekvienas tešlos gabalėlis pabarstomas miltais - nedaug, tik tiek, kad neliptų. Padaromi kamuoliukai ir pirštais arba iškočiojami tešlos blynai. Į blyno vidurį dedama paruošta mėsa, blynas sulenkiamas, kraštai užlankstomi. Aš lankstau taip, kaip yra lankstomi žemaitiški kleckai (kibinas pradedamas užlankstyti nuo kairiau esančio krašto: sulenktas tešlos blynas suimamas nykščiu ir rodomuoju pirštu, ir rodomuoju pirštu tešla užsukama ant nykščiu prispausto tešlos, ir t.t.). Kibino galai stipriau suspaudžiami.

* Paruošti kibinai dedami ant kepimo popieriumi išklotos skardos, aptepami plakto kiaušinio ir vandens šlakelio plakiniu. Kepami iki 190 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių, kol gražiai įrus.

* Pravėsus valgyti. Labai skanu su sultiniu.

sotibesote.wordpress.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis