Griauname mitą: lieknėjant galima valgyti ir makaronus, ir bulves!

Gyvuoja įsitikinimas, kad bulvių ir miltinių metant svorį negalima valgyti. Jų nerasite nei vienoje įprastoje lieknėjimo dietoje.

Tai dietų mitas, kurį šiandien sugriaus sveikos mitybos specialistė, “Sulieknėk sveikai” vadovė Vaida Kurpienė.


Specialistė sako, kad valgyti bulves ir mitinius, angliavandenių kupinus produktus tikrai galima, tačiau svarbu laikytis kelių paprastų taisyklių. Pirma, svarbu šiuos produktus geriausia vartoti pirmoje dienos pusėje, t.y. kada angliavandenių daugiausia reikia mūsų organizmui. Taigi, rekomenduojama makaronus ir bulves valgyti pietums.


Antra, makaronai ir bulvės turėtų būti ne garnyras, o pagrindinis patiekalas, kartu su pora šimtų gramų šviežių ar raugintų daržovių.


Trečia taisyklė – tinkamas apdorojimo būdas. Siekime, kad išliktų kuo daugiau skaidulų, pasisavinimo procesas būtų lėtesnis, o sotumo jausmas - ilgesnis. Makaronai turi būti kietoki, išvirę, bet pakankamai stangrūs (ital.„al dente“).


Tinkami bulvių apdorojimo būdai yra du: virimas su lupenomis, kepimas orkaitėje ar konvekcinėje krosnelėje ant grotelių su lupenomis, galima supjaustyti puselėmis ar ketvirtukais. Bet kuriuo atveju, bulvės turi būti patiekiamos pakankamai stangrios, kad būtų ką kramtyti.


Rudens pradžioje, kai bulvės šviežios, jas galime valgyti ir termiškai neapdorotas: įtarkuojant į šakninių daržovių salotas, pavyzdžiui prie morkų ir salierų. Bulvės šviežiomis yra laikomos iki tol, kol jų nereikia skusti. Ketvirta taisyklė – ypatingai svarbi produkto sudėtis.Bulvės
Bulvės
Organizatorių archyvasBulvės yra pačios vertingiausios rudens pradžioje, šviežios.


O geriausi makaronai – tai viso grūdo dalių kietagrūdžių kviečių makaronai. Tokie makaronai ne tik vertingesni maistine prasme, bet ir sotumas lieka maždaug dvigubai ilgiau, nei įprastų. Gaila, kad dažnokai mūsų parduotuvėse šis pavadinimas neteisingai išverčiamas. Viso grūdo (dažnai vadinama pilno grūdo) miltai – reiškia, kad grūdas prieš malimą nėra nušlifuojamas, paliekama jo luobelė ir gemalas. Taip išsaugoma grūde esančių 80% mineralinių medžiagų, skaidulų ir baltymų.


Kietagrūdžiai kviečiai – tai mūsų regione neauganti vertinga kviečių rūšis. Iš šių kviečių gaminami makaronai šiek tiek brangesni, bet iš tokių miltų pagaminti makaronai yra žymiai vertingesni. Juose daugiau baltymų, mineralų bei mums būtinų maistinių skaidulų.


www.sulieknek.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis