Filmas JAV sumušė visus sausio mėnesio ir Clinto Eastwoodo asmeninius rekordus

Net šešiems „Oskarams“ nominuotas naujasis Clinto Eastwoodo karinis veiksmo filmas „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“), pastatytas pagal sėkmingiausiu JAV snaiperiu vadinamo Chriso Kyle‘o autobiografiją, panašu, pataikė tiesiai į dešimtuką.

"Acmefilm" nuotr.

Po mėnesio Lietuvą pasieksianti juosta debiutinį savaitgalį JAV mušė visus rekordus.

Per praėjusį savaitgalį filmas kūrėjams uždirbo net 90,2 mln. JAV dolerių, o pirmadienį, sausio 19-ąją, kai JAV švenčiama valstybinė šventė, Martino Lutherio Kingo dieną, šis skaičius, numatoma, turėtų padidėti net iki 108,6 mln. JAV dolerių. Tokios sumos rodo naujas 84-erių režisieriaus C.Eastwoodo pripažinimo aukštumas – iki šiol daugiausiai per debiutinį savaitgalį jo filmo uždirbta suma buvo 29,5 mln. JAV dolerių, kurią jam atnešė 2008-ųjų „Gran Torino“.

"Acmefilm" nuotr.

Pirmosios „Amerikiečių snaiperio“ peržiūros JAV įvyko dar per Kalėdas, keturiuose kino teatruose Los Andžele, Niujorke ir viename didžiausių Teksaso valstijos miestų – Dalase. Pastarajame dėl to, kad filmą įkvėpęs JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų SEAL snaiperis Ch.Kyle‘as buvo kilęs iš Teksaso. Nuo tada diskusijos ir atsiliepimai apie „Amerikiečių snaiperį“ užtvindė socialinius tinklus.

„Šis filmas tapo tikru kultūriniu fenomenu. Jis tiesiog sudraskė į skutelius visus ligšiolinius rekordus ir ne pusę kojos, o su trenksmu, daugiau kaip dukart“, – sakė „Warner Bros.“ JAV filmų platinimo padalinio vadovas Danas Fellmanas. Ankstesnis ilgojo Martino Lutherio Kingo jaunesniojo savaitgalio rekordas buvo „tik“ 48,6 mln. JAV dolerių, kuriuos pernai susišlavė juosta „Ilgas pasivažinėjimas“ (angl. „Ride Along“).

"Acmefilm" nuotr.

Kino kritikai negaili liaupsių „Amerikiečių snaiperio“ kūrėjams, nepaisant to, kad juosta pasakoja apie „nepopuliarų karą Irake“ ir apžvelgia tokius sudėtingus psichologinius klausimus kaip potrauminio streso sindromas, kurį dažnai patiria karo zonose tarnaujantys asmenys. Analitikai juostą didingumu lygina su „Galaktikos sergėtojais“ (angl. „Guardians of the Galaxy“), kurie pranoko visus kūrėjų lūkesčius. „Toks filmo populiarumas sausio mėnesį neturi precedento. Ypač džiugina tai, kad daugiausia įtakos tam turėjo rekomendacijos iš lūpų į lūpas“, – Variety.com sakė BoxOffice.com prezidentas ir vyriausias analitikas Philas Contrino. Kitas filmas savaitgalį JAV sulaukės didelės sėkmės, Lietuvoje jau pristatyta komedija „Pabrolių nuoma“ (angl. „The Wedding Ringer“) su Kevinu Hartu.

"Acmefilm" nuotr.

Vieną stipriausių pretendentų į „Oskarus“ – karinį veiksmo filmą „Amerikiečių snaiperis“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Bradley Cooperis, – Lietuvos publika galės kino teatruose išvysti nuo vasario 20 dienos.

Filmo „Amerikičių snaiperis“ anonsas: 

http://youtu.be/99k3u9ay1gs

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis