Kaip pasaulis švenčia „Vakarienę baltai“?

Paryžius (Prancūzija), Melburnas (Australija), Šanchajus (Kinija), San Chosė (Kosta Rika), Naujasis Orleanas ir Havajų sostinė Honolulu (JAV), Gvadalachara (Meksika), Viktorija (Kanada). Tai miestai, kuriuose šiemet jau vyko „Vakarienės baltai“ („Dîner en Blanc“). Liepos pabaigoje balta spalva nusidažys Niujorkas, o rugpjūčio 21 dieną ir Vilnius.

Kasmet vis daugiau miestų prisijungia prie šios draugystės ir elegancijos šventės. Šiemet ji rengiama daugiau nei 70 skirtingų pasaulio miestų Afrikos, Azijos, Europos, Pietų ir Šiaurės Amerikos bei Australijos žemynuose.

San José, Kosta Rika
Organizatorių archyvas

Dalyvaujančių žmonių skaičius vis auga. Pavyzdžiui, 27 kartą šiemet Paryžiuje vykusioje šventėje dalyvavo daugiau nei 13 tūkst. žmonių, Honolulu – 1200 žmonių, Kanados mieste Viktorijoje 1200.

Guadalajara, Meksika
Organizatorių archyvas

1200 baltai pasipuošusių ir puikiai nusiteikusių vakarieniautojų šiemet laukia ir Vilnius. Antrą kartą Lietuvos sostinėje organizuojamo renginio vieta iki paskutinės dienos laikoma paslaptyje. Norintys dalyvauti išskirtinėje vakarienėje, kviečiami registruotis į laukiančiųjų sąrašą: vilnius.dinerenblanc.info/register

Honolulu, Havajai
Organizatorių archyvas

Pirmosios vakarienės idėja kilo prancūzui Francois Pasquier prieš 25 metus. Praleidęs keletą metų užsienyje, jis norėjo pasimatyti su senais draugais ir suorganizavo jiems pikniką. Pikniko mintis buvo paprasta: „Atsinešk maisto ir atsivesk naują draugą“.

Naujasis Orleanas, JAV
Organizatorių archyvas

Francois sodas buvo per mažas svečiams, todėl jis pakvietė visus susirinkti Bulonės miške ir paragino apsirengti baltais drabužiais, kad vienas kitą lengvai surastų. Šio vakaro idėja tapo labai populiari tarp paryžiečių ir greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Paryžius, Prancūzija
Organizatorių archyvas

Šanchajus, Kinija
Organizatorių archyvas

Victoria, Kanada
Organizatorių archyvas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis