Svogūnas – liaudiškas vaistas nuo visų ligų

Svogūnai gali tiesiog neįtikėtinai pagelbėti jums nuo įvairiausių susirgimų ir išgydyti daugybę ligų. Svogūnuose gausu flavonoido kvercetino, turinčio priešuždegiminių ar netgi priešvėžinių savybių.

Šiose daržovėse taip pat randama antibiotikams būdingų savybių, padėsiančių jūsų organizmui atsikratyti nereikalingų toksinų. Jei norite išmėginti svogūnus kaip liaudies medicinos priemonę, rinkitės juos ekologiškus, netoli užaugintus ir naudokite žalius.

Padeda atsispirti peršalimui

Jie tikrai veiksmingai kovoja su peršalimo ligomis. Vos pajutusios pirmuosius peršalimo požymius, karštu vandeniu užpilkite smulkintą svogūną ir išgerkite šią arbatą arba suvalgykite visą svogūną. Žali svogūnai padės išvalyti sinusus, o svogūnų arbatą palengvins gerklės skausmą.

Padeda kovoti su aukšta temperatūra

Norėdamos „numušti“ temperatūrą, įdėkite į kojines svogūno, perpjautą bulvę ir malto česnako ir jas apsimaukite. Pabūkite taip kurį laiką. Aukšta temperatūra sumažės po 1-2 valandų.

Vveiksmingai gydo kosulį

Šis paprastas receptas gali jums padėti palengvinti ir išgydyti kosulį. Nulupkite vieną svogūną ir perpjaukite jį per pusę. Ant kiekvienos svogūno puselės uždėkite po pusę arbatinio šaukštelio rudojo cukraus. Palikite svogūną valandai, vėliau nupilkite susikaupusį skystį. Šį sirupą gerkite dukart per dieną.

Mažina ausų skausmus

Jei jums skauda ausį, gabalėlis svogūno gali padėti. Prieš eidamos miegoti įsidėkite gabalėlį į ausį ir palikite per naktį. Ryte jausitės daug geriau.

Gydo žaizdas

Paėmusi svogūną perpjaukite jį per pusę. Permatoma svogūno odele apdenkite sužeistą vietą. Nebijokite, dėkite odelę tiesiai ant pjūvio vietos. Keiskite svogūno odelę dukart per dieną iki kol jūsų žaizda sugis. Svogūnas taip pat neleis žaizdos vietoje atsirasti infekcijoms.

Gydo nudegimus

Jei apsideginote besidarbuodamos virtuvėje, naudokite svogūną. Perpjaukite jį pusiau ir palaikykite puselę ant nudegusios vietos apie porą minučių. Svogūnas nuramins nudegimą ir pagreitins jo gijimą. Norėdami pagreitinti gijimo procesą, sumuškite porą kiaušinių ir uždėkite jų baltymus ant nudegusios odos. Kiaušinio baltymai sukuria apsauginį plėvelę. Apriškite švaria marle. Jei reikia, pakartokite. Rezultatai jus tikrai nustebins.

Gydo chirurgines žaizdas

Svogūnai itin efektyviai gydo medicininius pjūvius. Svogūnu patrinkite pjūvį ir stebėkite puikius rezultatus. Šios daržovės gali išgydyti, nes turi priešuždegiminių ir antibiotinių savybių. Jos taip pat gali padėti jums išvengti randų.

Išgydo vabzdžių įkandimus

Jei jums įkando bitė, nagais pašalinkite geluonį. Kai geluonies nebėra, įgėlimo vietą patrinkite svogūnu. Svogūnas sumažins patinimą ir veiks kaip natūralus priešalerginis vaistas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis