Kaip išsirinkti studijas užsienyje?

Atsiradus galimybei studijuoti užsienyje, nemaža dalis abiturientų renkasi mokslus kitų šalių universitetuose. Juos vilioja įdomesnės studijų programos, galimybės lengviau susirasti darbą ir susipažinti su užsienio kultūra.

Kiekviena šalis turi švietimo sistemą ir skirtingai priima užsienio studentus - Didžiojoje Britanijoje mokslas mokamas, bet nesunku gauti paskolą, Olandijoje, Prancūzijoje - studijos nemokamos, JAV – galima gauti stipendiją, o mokslo bei apgyvendinimo kaina bus panaši kaip Didžiojoje Britanijoje.

Ne visos studijos kokybiškos

Dažnai būsimi studentai pasimeta universitetų gausoje ir studijų programų pasiūloje. Išties, labai lengva dokumentus pateikti tik vidutinio lygio mokymo įstaigoje, kuri siūlo labai paprastas įstojimo sąlygas, bet jos diplomas vėliau nevertinamas. Neįsigilus, sunku žinoti kur, pavyzdžiui, mados industrijos studijos yra geriausios pasaulyje ar kuris universitetas puikiai ruošia tarptautinės teisės specialistus.

Tokiuose tinklalapiuose, kaip www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/ galima rasti pasaulio universitetų reitingus. Žinoma, pirmauja puikiai žinomi Oksfortdo, Harvardo ar Stenforto universitetai, bet net patekimas į šį sąrašą jau yra didžiulis kokybės rodiklis.
Taip pat didelis iššūkis - išsirinkti studijų programą, nes dabar jų yra labai įvairių, o Lietuvoje kai kurioms nėra atitikmenų.

Anglų kalbos akademijos “Ames” rekomenduojama “Apply2university” programa padeda moksleiviams ar būsimiems magistrantams rasti jiems tinkamiausią universitetą tiek įvertinant jo kokybę, tiek ir studijų programos tinkamumą konkrečiam kandidatui.

Reikalavimai - patys įvairiausi

Stojimas į užsienio universitetus vyksta nuo ankstyvo rudens, nelaukiant Lietuvos brandos egzaminų rezultatų.

“Jeigu mūsų šalyje viską lemia valstybiniai egzaminai, tai pasaulyje vertinama visuma - paskutiniųjų metų semestrų pažymiai, užklasinė veikla ir pasiekimai, kurie atskleidžiami motyvaciniame laiške ir net darbo patirtis pasirinktoje srityje. Taip pat, kai kurios įstaigos kviečia pasikalbėti gyvai”, - teigia “Ames” įkūrėja ir studijų užsienyje specialistė Eglė Kesylienė.

Žinoma, jeigu studijos vyks anglų kalba - būtina išlaikyti tarptautinį PTE General arba IELTS egzaminus, kurie lyg įrodymas, jog galite studijuoti šia kalba.

Nuo ko pradėti?

Norėti mokytis užsienyje neužtenka, reikia konkrečiai apsibrėžti bent jau studijų pobūdį, o tuomet rinktis universitetą. Užsienio studijų konsultatantai padeda pasirenkant karjerą, žino užsienio universitetų sistemos ypatumus iš vidaus, konsultuoja rašant motyvacinį laišką, padeda pasiruošti pokalbiui.

“Į susitikimus su Lietuvos moksleiviais ir studentais atvyksta "Apply2university" įkūrėja Marie-Louise Banning, kuri jau daugiau nei 30 metų dirba tarptautinio švietimo srityje. Jos patarimai svarbūs ne tik bakalauro studijas besirenkantiems abiturientams, bet ir norintiems magistro studijas tęsti užsienyje. Geras ir nepriklausomas konsultantas - didžiulė pagalba kuriant savo ateitį”, - įsitikinusi “Ames” vadovė.

Tad norint įstoti į prestižinį užsienio universitetą svarbu išsiaiškinti studijų kryptis, įsigilinti į mokymo programų turinį, parašyti tokį motyvacinį laišką, kuris padės išsiskirti tarp kitų kandidatų, tik tuomet išsirinkti tinkančias mokymo įstaigas ir ruoštis pokalbiui su atrankos komisija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis