Viktorija Macijauskienė: šiemet mūsų laukia kitokios kalėdos. RECEPTAS

Buvusio krepšininko Arvydo Macijausko žmona bei dviejų vaikų mama Viktorija Macijauskienė šiemet ruošiasi kiek kitokioms, nei įprasta šventėms.

„Net ketverius metus iš eilės su šeima Kalėdas sutikome už Atlanto. Ten – kitokios tradicijos, per šventes šviesdavo saulė, būdavo šilta, šiemet pirmą kartą per penkerius metus šventes sutiksime Lietuvoje, tikiu, kad viskas bus visiškai kitaip,“ – sakė žinoma moteris.

V. Macijauskienė išdavė, kad šventinį stalą ruošia drauge su vyru ir, nors pagrindinė jos užduotis – serviravimas bei dekoracijos, tačiau šeimyną skaniais patiekalais lepina ne tik vyras, bet ir ji.

Viktorija Macijauskienė
Viktorija Macijauskienė
DELFI / Tomas Vinickas

„Kiekvienais metais mėginu atrasti vis naujų, įdomesnių patiekalų. Bet kuriuo atveju, ant stalo būtinai patiekiu ir tradicinių šventinių gaminių. Tai buvo ypač svarbu, kai švęsdavome Amerikoje – norėdavosi palaikyti lietuviškas tradicijas,“ – pasakoja V. Macijauskienė. Per šventes Macijauskų namuose susirinks artimiausi giminaičiai – prie stalo planuoja susėsti net trys kartos – Viktorijos bei Arvydo tėvai, bei jų vaikai.

Su Moteris.lt skaitytojomis V. Macijauskienė dalinasi savo itin mėgiamu receptu: „Iš pirmo žvilgsnio jis gal ir atrodo sudėtingas, tačiau iš tiesų paruošiamas gana lengvai, tinka ir vegetarams, ir mėsėdžiams, negana to – yra itin skanus“.

Vegetariška lazanija su rikotos sūriu ir grybais

Paruošimo laikas: apie 1.5 val.
4-5 porcijos
Naudoju 20x15x5 indą

Ingredientai

Bešamelio padažui su špinatais reikės:

2 valg. š. sviesto
1 kubeliais pjaustyto svogūno
1 valg. šaukšto traiškyto česnako
250 ml pieno
¼ arb.š. muskato prieskonių
¼ arb.š. druskos
1 lauro lapo
pipirų pagal skonį
30-40 g permezano sūrio
300 g šviežių špinatų

Sluoksniavimui reikės:

7 lakštų lazanijos
150 g rikotos sūrio
80 g permezano sūrio
100 g susmulkinto mocarelos sūro
100 g supjaustytų baltųjų pievagrybių

Paruošimas

* Špinatus įdėti į pasūdytą verdantį vandenį ir palaikyti 10-15 sekundžių, kol sukris. Atvėsinti, nusausinti, kad išbėgtų beveik visas vanduo ir susmulkinti, palikti toliau vėsti.

* Ištirpinti 1 st. šaukštą sviesto ir jame apkepinti pievagrybius. Atidėti į šalį.

* Pradedame ruošti bešamelio padažą.

* Įdėti į puodą du šaukštus sviesto, ištirpinti jį iki putojimo. Tuomet dėti svogūnus bei česnaką. Apkepinti juos maišant, kol suminkštės. Visą laiką maišydami po truputį beriame miltus. Tuomet palaipsniui įpilame pieną, įmetame lauro lapelį, muskatą, druskos, pipirų. Sumažiname ugnį ir laikas nuo laiko pamaišydami troškiname apie 10 minučių, kol masė pasidarys tiršta. Tuo metu paruošiame lazanijos lakštus, kaip nurodyta gaminimo instrukcijoje.

* Masei sutirštėjus išjugiame ugnį ir maišydami įberiame 30-40 g permezano sūrio, ištraukiame lauro lapelį. ¼ padažo atidedame į šoną, o į likusįjį puode dedame jau anksčiau supjaustytus ir paruoštus špinatus, viską išmaišome. Padažas – paruoštas!

* Atskirame indelyje suplakame rikotos sūrį su druska ir pipirais.

* Pašildome orkaitę iki 200-210 C.

Sluoksniavimas:

1. Padengiame kepimo indą su į šalį atidėta dalimi bešamelio padažo (be špinatų).
2. Išdėliojame pirmąjį sluoksnį lazanijos lakštų.
3. Ant viršaus dedame 1/3 bešamelio padažo su špinatais.
4. Pabarstome permezano sūriu.
5. Antras sluoksnis lazanijos lakštų.
6. ½ likusio bešamelio padažo su špinatais.
7. Pabarstome ½ susmulkintos mocarelos sūrio.
8. Tolygiai paskirstome rikotos sūrį.
9. Pabarstome supjaustytus pievagrybius.
10. Trečias lazanijos lakštų sluoksnis.
11. Likusi dalis bešamelio padažo su špinatais.
12. Likusi dalis smulkinto mocarelos sūrio.

Uždengiame viską folija, pašauname į orkaitę 15 min., tuomet atidengiame foliją, leidžiame 5-8 min. viskam paskrusti. Atvėsiname 10 min ir skanaus!

****

Originalių dovanų bei idėjų, kaip šventėms papuošti namus, ieškokite Prekybos ir renginių centre VCUP. Daugiau informacijos: http://www.vcup.lt/akcijos/akcijos-ir-pasiulymai/vcup/nesvarbu-kuri-nuspresi-pasilikti

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis