Dovana, kurią prisiminsi visus metus: 2016 metų kalendorių ir užrašinių apžvalga

Kasmet tas pats: kai ateina laikas rinktis kitų metų kalendorių (darbo knygą), jaučiuosi taip, lyg reiktų ieškoti naujų džinsų. Beviltiška. Galiu tikėtis gauti kokį dovanų, bet pataikyti – tas pats, kas pataikyti dovanojant kitam džinsus.

Iš tos nevilties kartą esu pagalvojusi, kad reikėtų kalendorių susikurt pačiai: nusipirkt kokį neišskirtinį ir paverst jį išskirtiniu, prirašinėjant kai kur įkvepiančių minčių, įklijuojant kokią nuotaikingą iliustraciją, iš anksto susižymėt brangių žmonių gimtadienius (aš iš tų, kurie užrašų knygą, būna, atsiverčia dažniau negu feisbuką). O ką, tokį kalendorių visai galima ir dovanot! Tokia suasmeninta dovana jos gavėjas džiaugsis (tikėkimės) visus metus – ir kur rasi geresnę dovaną?!

Bet kalendorių aš, žinoma, neprigaminau. Tuo pasirūpino kiti. Ir šiemet netgi yra iš ko rinktis! Pasirodė net keli kalendoriai ir darbo bei užrašų knygos stileivoms: Agnės Gilytės 2016 metų stilingos asmenybės kalendorius, VMG „Ikonos“ darbo knyga stilingoms ir planuojančioms, „Maža juoda knygutė“ su Coco Chanel citatomis. Savo kalendorių „This&That“ išleido ir juo prekiauja mados iliustratorė ir blogerė Inga Šmigelskytė.

Pasirodo, kalendoriai ir darbo knygos – velniškai populiarios dovanos, nes jau lapkričio mėnesį buvo išgraibstytos ir „Ikonos“, ir „Maža juoda knygelė“. Pastaroji apskritai yra abiem leidiniais prekiavusio tinklo knygos.lt numeris vienas. Skaisčiai raudona „Ikonos“ darbo knyga kelis kartus buvo patekusi į knygynus (prekybos centruose juos nė nespėjau pamatyti), bet iš ten dingo bematant. Leidinio „Ikona“ kūrėjai laiške mane patikino, kad užrašų knyga vėl atsirado knygos.lt, o nuo gruodžio 18 dienos ją vėl galima nusipirkti. Taigi, kam aktualu, po egle ji dar gali spėti atsidurti, jei nemiegosit ant eglišakių.

VMG leidinio „Ikona“ darbo knyga (nuotrauka – iš „Ikonos“ feisbuko puslapio)
madublogas.lt nuotr.

Trumpa informacija apie „Ikoną“: 276 psl., vienai savaitei skiriamas vienas atvartas, su Agnės Jagelavičiūtės ir Alfo Ivanausko rekomendacijomis, kur nueiti ir pavalgyti. Išskirtinumas – ryški spalva (kaip sako užrašinės kūrėjai, ikona šviečia iš tolo), minkšti viršeliai (man čia privalumas, nes nemėgstu kietų – rankinę ir taip vos įmanoma atkelti), formatas beveik kvadratinis (16x15 cm) – turiu panašaus dydžio darbo knygą, tai rankinėje, deja, nėra labai patogu ją nešiotis. Kaina – 10,99 Eur.

„Maža juoda knygutė“ tapo protu sunkiai suvokiamu ažiotažu (ji net skambiai vadinama geidžiamiausia šių metų Kalėdų dovana). Jos nebuvo galima įsigyti niekur kitur, tik internete. Bet knygų nuotraukomis aš nepasitikiu (jos beveik visais atvejais neatitinka realybės, bent jau realios knygos apimties – tikrai), man visokias užrašines pirmiausia reikia paliesti, įvertinti, ar malonūs liesti viršeliai, kokios kokybės popierius ir pan. Svarbu netgi kokia juostelė naudojama žymoms. O šios knygelės vizualinė informacija man kėlė įtarimų.

Auksinę juostelę nukirpčiau (nuotrauka – 15 min.lt)
madublogas.lt nuotr.

Todėl kai tik gavau informacijos, kad Vilniuje ši knygelė atsirado vienintelėje vietoje, naujame (tris mėnesius veikiančiame) butike, „Apple of Eve“, Šv. Mikalojaus g. 11, iškart ten nuskubėjau. Taip skubėjau pavartyt tą graibstomą prekę, kad čiupau vienintelę ant prekystalio gulėjusią tikrai mažą juodą knygelę su auksiniais taškiukais ir tik pradėjusi vartyti supratau, kad vartau jau naudojamą daiktą – pasirodo, ten buvo asmeninė pardavėjos Jurgitos knygelė! Jų šiuo metu butike yra gal 20, bet susidomėjimas didžiulis, tad kas labai norit įvertint knygutę patys, patariu paskubėti.

Trumpa informacija apie „Mažą juodą knygutę“: 224 psl., viršeliai kieti, ne, tai ne kalendorius (nors knygelės gale yra dvejų metų kalendorius), ir ačiū dievui, nes tai reiškia, kad tą knygelę galima naudot, kol prirašysit. Arba kol nusibos maža juoda suknelė. Popierius gana plonas (rašaliniu ar markeriu neparašysit), tačiau minkštas. Viršelis ne iš dirbtinės odos, kaip atrodo nuotraukose, o subtilaus „kreidinio“ paviršiaus (panašu, kad jis trinsis ir matysis pirštų antspaudai, bet madmuazelė pirštais nevalgydavo, tikėtina, kad ir jos sekėjos taukuotais pirštais nelįs prie knygų). Formatas – daugmaž standartinis nedidelių užrašinių (16,6x11,9 cm). Vienintelis mane erzinantis dalykas toje knygelė – pigi auksinė juostelė, kurią nukirpčiau vos parsinešusi namo. Ir kai kurios citatos „neskamba“. Kaina – 11,99 Eur (kaina ir elektroniniame knygyne, ir minėtam butike ta pati).

Šios knygelės išskirtinumas – legendinės Coco Chanel citatos (maždaug kas antrame puslapyje)
madublogas.lt nuotr.

Prieš porą dienų šių knygų papildymą gavo ir knygos.lt. Žada, kad iki Kalėdų visi užsisakiusieji šią užrašinę ją tikrai gaus.

Ne ką lengviau man sekėsi ir su Agnės Gilytės 2016 metų stilingos asmenybės kalendoriumi. Jį galima užsisakyti stilistės puslapyje gilyte.lt (pristatys per tris penkias darbo dienas), rasti keliuose butikuose (kaip man sakė Agnė, „kur jam ir vieta“) (Vilniuje tokios vietos yra „Blind boutique“, „Moustache boutique“, „Private label“ ir „Jupė“. Kaune kalendorių galima įsigyti grožio salone „Junora“ ir „Carolina make up“ studijoje, Panevėžyje – „Fairy House boutique“, Šiauliuose – „Wapsva boutique“, Kretingoje – „Juli“ butike) arba pirkti „Akropolyje“ už 100 eurų ir gauti jį dovanų. O labiausiai mane nustebino paskutinis Agnės asistentės Ievos laiško sakinys, kad kalendoriumi prekiaujama ir mažuose Pasvalio ir Pakruojo knygynuose! Ei, betgi beveik mano namuos! Beje, kai pernai per Kalėdas visi nušlavė „Spintologiją“, aš savąją nusipirkau iškart po švenčių, gruodžio 27 dieną, būtent Pakruojo knygyne.

Trumpa informacija apie Agnės Gilytės „Stilingos asmenybės kalendorių 2016“: 348 psl. (suskaičiavau pati). Viršeliai kieti, faktūrinio storo popieriaus, kalendorius (čia jau tikrai kalendorius) su gumele (jei ketinat kaupti visokius čekius, tuomet taip, ji praktiška, bet iš esmės nereikalinga, nebent knygos su guma yra skiriamasis Agnės Gilytės prekių ženklo bruožas). Madingiausios 2016 metų (pagal „Pantone“) spalvos – baby blue (žydros). Vienai dienai skiriamas vienas puslapis (savaitgalio dienoms – per pusę). Matmenys – 10,5x16,5 cm. Kaina – 12,99 Eur.

Agnė Gilytė su savo vardo kalendoriumi (nuotrauka – Gedimino Gražio)
madublogas.lt nuotr.

Vienintelis užkliuvęs dalykas: suprantu, kad Agnė Gilytė – tai prekių ženklas, vis dėlto man patiktų žinoti, kad jis – ne Agnės Gilytės, o mano.

Kalendoriaus lapuose nemažai vietos užrašams (mažos knygelės mane pirmiausia nervina dėl to, kad į jas beveik niekas netelpa, esu porą turėjusi, tai primargindavau puslapius visokiomis rodyklėmis – nuorodomis į kitus puslapius, kur rašydavau tęsinį), kai kur simboliais sužymėta, ką verta atlikti (pirkti, pasižvalgyti naujų kolekcijų ar eiti medžioti nuolaidų, sudarinėti pirkinių sąrašą, atlikti spintos reviziją ir pan.). Kiekvieno sezono pradžioje pateikiami praktiniai Agnės patarimai, kas turėtų būti spintoje, kaip rengtis ir atrodyti. Man pasirodė aktuali ir vertinga susiteminta informacija apie figūrų tipus. Dar vienas (aiškus) šio kalendoriaus privalumas – „penktasis sezonas“, tai yra šventės, kurias Agnė išskyrė kaip atskirą sezoną. Juk vis viena bemaž mėnesį ar net kiek daugiau visos gyvename mintimis apie būsimų švenčių aprangą. A. Gilytė trumpai apžvelgia dažniausiai nurodomus aprangos kodus.

Mano asmenine subjektyvia nuomone, tokio kalendoriaus vieta vis dėlto knygynuose ir prekybos centruose, kur juos gali įsigyti kiekviena mergina. Nes jis, na, toks... kasdieniškas. Toks turbūt, koks ir turi būti casual stiliaus kalendorius. Iš kitų irgi tikėjausi truputį daugiau: maniau, rasiu kasdienį, kokteilių ir „vakarinį“ kalendorius, bet už 11–13 eurų tokio įvaizdžio nenusipirksi...

Džiugiu atradimu pavadinčiau mados iliustratorės ir blogerės Ingos Šmigelskytės paprastą, bet neprastą kalendorių, kurį mergina sukūrė pati. „Studijų metu vis ieškodavau kalendoriaus, kur galėčiau atsivertusi matyti visą mėnesį ir sužymėtus visus egzaminus, susitikimus, darbo grafiką ir blogo įrašus“, – rašė man Inga. O neradusi tokio, sugalvojo susimaketuoti pati. Pasikonsultavusi su grafikos dizaineriu, mergina sukūrė kalendorių, jog būtų buvusi nuodėmė jį laikyti tik pačiai sau (pirminis planas toks ir buvo – susikurti ir atsispausdinti vieną egzempliorių).

Paprastas, bet neprastas „panoraminis“ Ingos Šmigelskytės „This & That“ kalendorius (nuotraukos – Ingos Šmigelskytės)
madublogas.lt nuotr.

Bet draugės pamatė maketą ir ėmė prašyti atspausdinti ir joms, o paskui Inga pagalvojo: kodėl gi neatspausdinus daugiau ir nepabandžius tais kalendoriais prekiauti? Taip ji atrado savo naują pašaukimą (Inga – laisvai samdoma grafikos dizainerė ir iliustratorė). „This&That“ kalendorių galima užsisakyti tiesiai per Ingą (rašyti jai žinutę per feisbuką ar susirasti instagrame) arba elektroninėje platformoje etsy.com (https://www.etsy.com/shop/innascorner).

Paprastas, bet neprastas „panoraminis“ Ingos Šmigelskytės „This & That“ kalendorius (nuotraukos – Ingos Šmigelskytės)
madublogas.lt nuotr.

Knygutes I. Šmigelskytė (už papildomą mokestį) siunčia į visus Lietuvos miestus ir po visą platųjį pasaulį. Nuo vakar šiais kalendoriais prekiauja parduotuvė „Naked store“ Kaune. Kaina – maždaug 10 Eur. „Ar daug už kalendorių? – svarsto idėjos autorė. – O 0,83 euro per mėnesį daug? Juk kalendorių naudosite visus metus!“

Paprastas, bet neprastas „panoraminis“ Ingos Šmigelskytės „This & That“ kalendorius (nuotraukos – Ingos Šmigelskytės)
madublogas.lt nuotr.

Kas dairotės sieninio kalendoriaus ir jums visai nesinori prieš akis matyti visų tų peizažų, kačiukų, šuniukų ir dailininkų meno kūrinių reprodukcijų iš prekybos centrų, rekomenduoju užsukti į „Laura Daili Vilnius“ butiką (Teatro g. 1) ir įsigyti Lauros Dailidėnienės mados kalendorių („Laura Daili Vilnius Fashion Calendar 2016“).

Dizainerės Lauros Dailidėnienės prekių ženklo „Laura Daili Vilnius“ mados kalendorius (nuotrauka – „Laura Daili Vilnius“)
madublogas.lt nuotr.


Mėnesius puošia 2016 metų rudens ir žiemos kolekcijos „Aves“ įvaizdinės nuotraukos, darytos Neringos Rekašiūtės. Kaina – 18 eurų, bet dabar kalendorių siūloma įsigyti jau 45 proc. pigiau, už 9,99 euro!


Man labai patiko, kad skiriama dėmesio ir pakuotėms bei detalėms (atkreipkite dėmesį į „vardinę“ dovanų juostelę) (nuotrauka – iš elektroninės „Laura Daili Vilnius“ parduotuvės)

Tikra tiesa: rasti kalendorių – beveik kaip džinsus. Bet jei jau rasit tobulus, džiaugsitės kasdien.

www.madublogas.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis