Tai, ką būtinai turite padaryti dar šiandien: jūsų norų sąrašas

Ar esate laimingi? Ar savo gyvenime turite viską, ką norite? Ar darote tai, ką norite? O gal neturite laiko apie tai net pagalvoti? Tai yra klausimai, nuo kurių norisi pradėti šią temą. Juo labiau, kad ir laikas įpareigoja – palydint senuosius metus ir sutinkant Naujuosius – nors trumpam stabtelėti ir pažvelgti į savo gyvenimą.

„Neturiu laiko“

Tai pats populiariausias atsakymas, kai reikia surasti savo užsisėdėjimo vienoje vietoje priežastį. Nėra laiko nei sportuoti, nei keisti mitybą ar ką nors iš viso savo gyvenime. Juk reikia užsidirbti pragyvenimui!

Johnas D. Rockefelleris yra pasakęs auksinę frazę: „Kas visą dieną dirba, tas neturi laiko užsidirbti pinigų“. Ypač jei ta diena yra be ribų ir darbas trunka net ne 8 valandas. Taip ir sukamės žiurkių rate, neturėdami nei laiko, nei jėgų, nei idėjų ką nors pakeisti.

Ar mėgstate savo darbą? Apie tai irgi nėra kada pagalvoti. O jeigu ir pagalvojate, tai mintį apie pokyčius tuoj pat bando suparalyžiuoti baimė – kur tu eisi? Ką darysi? Tau nepasiseks!

Tačiau tai kalba baimė, kurios paskirtis yra mus apsaugoti, deja, kartais nuo mūsų pačių. Tad turėtumėte pažvelgti jai į akis ir pasakyti, kad jums pasiseks. O jei nepasiseks, tai bus pamoka, kuri jus tik sustiprins. Nes jei baimė valdytų ir kūdikius, žmonės niekada neišmoktų vaikščioti, nes bijotų žengti pirmą žingsnį. O čia jis yra svarbiausias.

Kaip ištrūkti iš „žiurkių rato“

Anot prancūzų psichologo Jeano Louiso Servan-Schreiberio, kiekvienas žmogus kasdien turėtų skirti sau laiko, kada galėtų nieko neveikti. Nes nuolat bėgdami mes pamirštame, kas esame ir galiausiai imame bijoti akistatos su savimi.

Jeigu jūs nieko nespėjate ir jums atrodo, kad gyvenimas eina pro šalį, stebtelėkite akimirkai ir pagalvokite, kuriai kategorijai žmonių jūs priklausote – nuolat užimtų, kurie niekuomet niekam neturi laiko, ar produktyvių, kurie randa laiko tam, kas svarbu.

1. Užimti žmonės nori atrodyti taip, tarsi vykdytų misiją. Produktyvūs žmonės savo gyvenimui yra numatę misiją.

2. Užimti žmonės turi daug prioritetų. Produktyvūs žmonės turi vos kelis.

3. Užimti žmonės kalba apie tai, kaip jiems trūksta laiko. Produktyvūs žmonės randa laiko tam, kas svarbu.

4. Užimti žmonės vienu metu daro daug darbų. Produktyvūs žmonės moka susikoncentruoti.

5. Užimti žmonės kalba apie tai, ką jie pakeis. Produktyvūs žmonės daro tuos pokyčius.

Jeigu esate „labai užimtas“ žmogus - neiššvaistykite savo potencialo. Pirmiausia nusistatykite savo prioritetus. Tiesiog susirašykite ant lapo, kas gyvenime jums yra svarbiausia. Eilės tvarka. Taip pat susirašykite savo vertybes, kuriomis vadovaujatės (ar bent norėtumėte vadovautis) savo gyvenime.

Jei tai padarėte, laukia kitas žingsnis.

10 norų sąrašas

Savo norus užsirašyti rekomenduoja ne vienas mąstytojas ar verslininkas. Juk mintis yra visko pradžia. Siūlome pasinaudoti jogos trenerės ir menininkės Brigitos Paulauskienės siūloma metodika.

Anot jos, rašyti reikia todėl, kad mintis yra labai slidi. Ji mūsų galvose labai daug kartų pasikeičia, transformuojasi. Galva yra veikiama iš išorės ir kažkokių mūsų vidinių paskatų. Ir jau mes nebežinom, ko norėjom. Tai reikia užsirašyti viską ir žinoti savo prioritetus. 10 yra visuma ir šis veiksmas daromas tam, kad apskritai savo gyvenime sukurtume pilnatvę ir gerovę, aukštą gyvenimo kokybę.

Svarbu, kad tai būtų teiginiai. Tad reikia išmokti teigti, kad aš noriu to ir to, o ne išvardinti 1000 dalykų, kurie tavęs netenkina. Labai daug kas moka papasakoti ko nenori, kas nepatinka, bet tai turėtų būti teiginiai. Ir jie turėtų tenkinti 3 žmogaus gyvenimo lygmenis – fizinį, emocinį ir dvasinį arba mentalinį – (minčių). Jeigu bent vienas iš šių lygių liks be dėmesio, vis tiek nejausime pilnatvės ir kažko mums trūks.

Kai norus užsirašysite, reiktų patikrinti, ar tai yra mūsų norai ar ne mūsų? Ir apie kiekvieną punktą pagalvoti. Nes dažnai ir artimieji, ir visuomenė mums primeta įvairius dalykus, bet tai yra absoliučiai ne apie mus. Ir kai mes pradedame galvoti, suprantame, kad mes vykdome kažkokią keistą programą, kuri visiškai neatitinka mūsų esmės ir nesuteikia jokios laimės.

Turime pagalvoti, ko mes iš tiesų norime ir tame sąraše nepameluoti. Ir jie visi turi būti apie mus. Juk sakoma, kad pradėk nuo savęs. Taigi tie norai turi būti dėl mūsų. Ne dėl šeimos, ne dėl vaikų. Juk kai tu laimingas, tada ir kiti aplink tave laimingi. Jeigu tu nelaimingas, kitiems šalia tavęs irgi nebus smagu, kad tu ir labai dėl jų pasistengsi. O gal net ir neįvertins ir tu liksi be nieko, kaip tas senis prie suskilusios geldos.

Taip pat tą kiekvieną norą reikėtų pasimatuoti, ar tai, ką mes užsisakėme, mokėsime į savo gyvenimą priimti. Nes kartais visko prisisakom, o kai pabandom, pavyzdžiui, įsivaizduot, kad tai jau rytoj gali įvykti – pasidaro baisu. Pasimatuojam kiekvieną tą norą, ar jis iš tiesų mums ne per didelis ir ne per sunkus, jeigu jis staiga išsipildytų.

Ir su tuo sąrašu nieko daugiau nereikia daryti, jis ir taip pildosi - apie 30 proc. metų bėgyje išsipildo tikrai. Vien dėl to, kad tu juos užsirašei ir žinai, į ką tu eini. Taigi sulankstom tą sąrašą ir įdedam į kokią nors gražią knygą be sunkaus turinio ir ten laikome.

Šiandien padarėte labai daug. Dabar tereikia laukti išsipildant savo norų. Ir žengti pirmąjį žingsnį savo svajonės link.

Prasmingų Jums Naujųjų Metų!

**************

Originalių dovanų bei idėjų, kaip šventėms papuošti namus, ieškokite Prekybos ir renginių centre VCUP. Daugiau informacijos: http://www.vcup.lt/akcijos/akcijos-ir-pasiulymai/vcup/nesvarbu-kuri-nuspresi-pasilikti

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis