Kodėl muzikos mylėtojams šiemet verta aplankyti Vilniaus knygų mugę?

Jau šiandien prasidedančioje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje priežasčių apsilankyti gali rasti ne tik literatūros mėgėjai.

Šiemet „Litexpo“ parodų rūmuose lankytojų lauks dvigubai išaugusi „Muzikos salė“, kurioje savo muzikinį smalsumą galės patenkinti ir muzikos mylėtojai.

Pažintis su naujausiais albumais

„Muzikos salėje“ Lietuvos atlikėjai pristatys naujausius savo albumus. Muzikos stilių įvairovė apims nuo sunkiojo metalo iki operos, nuo folkloro iki elektronikos, nuo džiazo iki hip-hopo, nuo populiariosios muzikos iki eksperimentinio „neformato“.

Organizatorių nuotr.

Naujausią savo albumą „Degančios akys“ ir jo vinilinę plokštelę gyvu pasirodymu pristatys Andrius Mamontovas. Grupė „Keymono“ kvies išgirsti Lietuvos miškuose brandintą albumą „Time Capsule“. Jurga Šeduikytė dalinsis naujausio savo darbo „Giliai vandeny“ skambesiu. Elektroninės muzikos kūrėjas Gerai Gerai pasiūlys graikų mitologijos inspiruoto albumo „Gorgon's Son“ muziką. Debiutinius albumus pristatys Monika Linkytė, „smagio“ ritmu į sceną įsiveržę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, spalvingoji Monika Liu ir kiti muzikos kūrėjai.

Dalis atlikėjų šiame renginyje surengs ir dar niekur nepristatytų, ką tik išleistų savo albumų premjeras. Naujo albumo „#BLCK“ skambesiu dalinsis Donatas Montvydas. Ieva Narkutė pristatys metų pradžioje išleistą koncertinį albumą, pavadinimu „Ieva Narkutė sutinka Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą“. Džiazo mylėtojų lauks Dainiaus Pulausko ir grupės išleidžiamo dvidešimtmečio albumas „The Best of 20 Years“. Visiškai naujų albumų premjeras taip pat surengs džiazo trio „The Ditties“, folkroko grupė „Žalvarinis“ bei bendrą albumą išleidžiantys Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis.

Keturios dienos su gyva muzika

Per keturias dienas „Muzikos salėje“ įvyks daugiau nei 40 muzikinių pasirodymų. Apsilankę šioje Vilniaus knygų mugės erdvėje galės mėgautis gyvais koncertais, kuriuos surengs gerai pažįstami ir dar tik debiutuojantys atlikėjai.

Organizatorių nuotr.

Be jau minėtų vardų gyvus pasirodymus scenoje surengs ir naujausius albumus pristatys grupės „Saulės kliošas“, „Bix“, „Arbata“, „The Roop“, „Garbanotas Bosistas“, iš turo po Europą parvyksiantys „Deepper Upper“. Aistė Smilgevičiūtė supažindins su dainelėmis vaikams iš albumo „Tilidūda“. Scenoje taip pat lauks Ericos Jennings, Vido Bareikio, grupės „ba.“ programos.

Klasikinės muzikos mylėtojams koncertą dovanos Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica Humana“. Lietuvos operos ir baleto teatras pristatys operos „Vyrai - iš Milano, moterys – iš Paryžiaus“ skambesį. Teatre gimstančia muzika taip pat dalinsis Lietuvos rusų dramos teatro jaunųjų aktorių komanda.

Gyvos muzikos klubas „Tamsta“ muzikinėje Vilniaus knygų mugės erdvėje įrengs akustinę sceną. Čia bus galima išgirsti grupes „Poliarizuoti stiklai“, „4Fun“, „Biplan“, „Colours of Bubbles“, „Siela“, „Bjelle“, džiazo muzikantus Kęstutį Vaiginį ir Domą Aleksą, pianistą Dmitrijų Golovanovą.

Susitikimai su muzikantais be scenos barjero

Vasario 25 – 28 dienomis „Muzikos salėje“ muzikantai ne tik pristatys savo kūrybą, bet naudosis proga tiesiogiai bendrauti su klausytojais. Keturias dienas šioje erdvėje atlikėjus bus galima pamatyti ne tik scenoje, bet ir sutikti neformalioje aplinkoje, kalbėtis, gauti autografus ar įsiamžinti nuotraukose.

Organizatorių nuotr.

„Praėjusiais metais „Muzikos salė“ buvo ne tik mugė, tai buvo labai linksmas savaitgalis su gera „chebra“. Visi čia sutikti žmonės buvo geranoriškai nusiteikę, tvyrojo gera nuotaika, todėl ir šiemet planuoju ten būti visas dienas“, - teigia Gabrielius Liaudanskas – Svaras, grupės „G&G Sindikatas“ narys.

Kasdien „Muzikos salėje“ bus galima sutikti daugybę muzikos pasaulio atstovų. Teatrališkieji „Liūdni slibinai“ savo stende kvies kalbėtis apie įvairias gyvenimo pabaigas, pristatydami naujausią savo albumą ir programą „Viskas netrukus baigsis“. Projektas „Lietava“ pažindins su senaisiais tradiciniais instrumentais ir kvies išbandyti nemokamą planšetėms skirtą programėlę. Neringa Čereškevičienė pristatys „Tele bim bam“ pasakų knygą „O kas gi liko?“.

Proga papildyti įrašų kolekciją bei suplanuoti koncertų tvarkaraštį

Pirmoje Vilniaus knygų mugės salėje savo stendus įrengs per pusė šimto muzikos leidėjų, nepriklausomų atlikėjų ir koncertų organizatorių. Juose savo albumus bei veiklą pristatys daugiau nei 200 Lietuvos muzikantų. Stenduose melomanai galės įsigyti ne tik Lietuvos kūrėjų albumus, bet ir užsienio atlikėjų kompaktines bei vinilines plokšteles.

„Muzikos salėje“ taip pat bus puiki proga susiplanuoti koncertų tvarkaraštį ateinantiems metams. Čia bus galima sužinoti visas artimiausias muzikos renginių datas bei įsigyti į juos bilietus specialiomis kainomis.

Be to, vienas iš „Muzikos salės“ lankytojų laimės unikalų pasą, su kuriuo galės patekti į kelias dešimtis koncertų, festivalių ir spektaklių visoje Lietuvoje. Muzikos renginių pasą sudarys įvairiausių žanrų skirtinguose Lietuvos miestuose vyksiantys renginiai. Tarp jų - populiariosios scenos atlikėjų pasirodymai, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai, džiazo festivaliai, muzikiniai pasirodymai teatre, didieji vasaros festivaliai. Tereikės užsukti į „Muzikos salę“, įkelti čia padarytą nuotrauką į „Facebook“ ir paženklinti ją „#muzikossale“. Vienas laimingasis, kuris bus paskelbtas kitą dieną po Vilniaus Knygų mugės, ištisus metus galės mėgautis gyva muzika.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis