Valdovų rūmuose - mados kelionė per Lietuvos istoriją

Mados kūrėjos - Vilniaus Dailės akademijos profesorė Jolanta Talaikytė ir tos pačios akademijos docentė Renata Maldutienė bei renginių režisierius Dalius Abaris Nepriklausomybės atkūrimo dieną šventė įspūdingai.

Beveik 300 svečių menininkai sukvietė į didžiąją Valdovų rūmų menę, kur vyko netradicinis istorinės atminties išsaugojimo reginys, vizuali istorijos interpretacija „Aktas. Istorinės tapatybės beieškant“. Renginį tiesiogiai transliavo LRT televizija.

Į Valdovų rūmus rinkosi meno, kultūros, politikos žmonės, matėsi gerai pažįstamų veidų – ponia Gražina Landsbergienė, Edita Mildažytė, Violeta Baublienė, Laimutė Mertinienė ir Audronė Usonienė, Marija Palaikytė, Alkas Paltarokas, Livija ir Marijus Gradauskai, Aušra Haglund, itin retai viešumoje matomas anuomet legendinio mados festivalio “In Voque” organizatorius Artūras Škilis, tautiniu kostiumu pasipuošusi Austėja Jablonskytė.

„Valstybės šventes galima švęsti ir kitaip. Edukuojantis, šalies istoriją per madą, vaizdus ir muziką padedantis pažinti meno performansas irgi yra šventė“, - sakė renginio režisierius Dalius Abaris.

Valdovų rūmų Didžiojoje menėje, 30 metrų ilgio podiumu žengė daugiau nei 50 modelių. Jolantos Talaikytės ir Renatos Maldutienės kolekcijas lydėjo gyva, specialiai renginiui aranžuota muzika, kurią atliko žinomi muzikos atlikėjai Saulius Petreikis, Raimondas Dauginas, Arkadijus Gotesmanas. Modernias vaizdo projekcijas kūrė vaizdo grafikai Vesta Obolevičiūtė ir Arvydas Strimaitis. Įspūdį dar labiau sustiprino peršviečiamas, ažūrinis ekranas, kuriame vaizdų ir šešėlių žaismas žiūrovą privertė pajusti netikėtas erdves.

„Mano kolekcijoje galima rasti mados kelio nuo LDK aukštuomenės menių iki dabarties atspindžius. Valdovų rūmuose ištiestu podiumu pamėginome žengti per mūsų šalies istoriją. Kelionei sąmoningai pasirinkau istorines asmenybes ir personažus, kurie padėtų pažvelgti ne tik į kostiumo, bet ir į šalies istoriją, mūsų tautos išgyvenimus“ , - sakė mados dizainerė R.Maldutienė.

„Aš jaučiu, girdžiu ir myliu savo šalį širdimi, moters širdimi. Karūnuoju moterį, motiną gimdytoją, suteikiu jai sparnus. Šalis, valstybė be moters neįsivaizduojama“, - taip savo kolekciją „Moters širdis“ apibūdino profesorė J.Talaikytė.

J. Talaikytės ir R.Maldutienės kolekcijos tarsi į vieną sujungė istorinę Lietuvos valstybingumo temą. Menininkės kalba skirtingai, tačiau savo kūryba teigia tą patį – meilę savo prigimčiai, savo Tėvynei, savo Lietuvai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis