Ruošiatės į kelionę? Jų organizatorė patars, ką verta pasiimti į lagaminą

Dvylika metų kelionių agentūrai vadovaujanti Žydrė Gavelienė lagaminą galėtų susikrauti net užsimerkusi. Jos patirtis ir patarimai praverstų daugeliui.

Ritmas. Kelionės – neatsiejama Ž. Gavelienės darbo dalis. Kelionių agentūros „Estravel“ direktorė per mėnesį vyksta į 2 ar 3 komandiruotes. „Stengiuosi ne tik verslo reikalus sutvarkyti, bet ir skirti laiko sau, pajusti miesto kvapą, išgerti kavos vietinėje kavinukėje, apsilankyti koncerte ar spektaklyje, užmegzti naujų pažinčių.“

Kelionių agentūros direktorės diena prasideda labai anksti – 4 val. 15 min. „Laikas iki pusės septynių yra tik mano, jis – pats brangiausias.“ Tuo metu pašnekovė sportuoja. Tris kartus per savaitę Ž. Gavelienė vyksta į privačias treniruotes. Važiuodama į jas ir namo klausosi tinklalaidžių (angl. podcasts). Per kitas dvi valandas su šeima pusryčiauja, veža į mokyklas ir „sodelius“ vaikus.

„Mano darbo diena prasideda dar minant dviratį sporto salėje“, – sako 12 metų kelionių agentūroje dirbanti Ž. Gavelienė. Moteris vadovauja ir Lietuvos turizmo rūmams bei Nacionalinei turizmo verslo asociacijai. Rytus veikli vadovė skiria darbams planuoti, pasitarimams su kolegomis, vėliau bendrauja su partneriais, dalyvauja suplanuotuose susitikimuose.

Darbo uniforma. Į darbą ponia Žydrė susiruošia per pusvalandį. Nors aprangą stengiasi suplanuoti iš anksto, nuotaika ryte garderobą neretai pakoreguoja. „Dėkui likimui, kad nesu įpareigota vilkėti dalykinių švarkelių, – šypsosi Ž. Gavelienė. – Labai patinka ryškios spalvos, efektingai atrodyti. Geriausia mano draugė yra suknelė. Nemėgstu ilgai gaišti prie veidrodžio, o suknelė – labai patogus drabužis, nes nereikia galvoti, ką prie ko derinti.“

Iš žurnalo „Moteris“ archyvo (R. Mickevičiūtės nuotr.)

Kai kurių patinkančio modelio to paties gamintojo suknelių pašnekovė turi kelias, tik skirtingų spalvų. Vienos kabo trys variantai – juoda, mėlyna ir violetinė. Mėgsta patogias trikotažines prekių ženklo „Julia Janus“.

Kelionėje nepakeičiami prekių ženklo „Julia Janus“ drabužiai

Aksesuarai. Neatsiejami Ž. Gavelienės kasdienio stiliaus elementai – „Michael Kors“ rankinė ir piniginė, „Salomon“ sportiniai bateliai, raudoni „Chanel“ lūpų dažai „Rouge Alure“.

Mėgstamiausia rankinė („Michael Kors“)

Neatsiejama įvaizdžio dalis – raudoni lūpų dažai „Chanel Rouge Alure“

„Negaliu atsispirti „Swarovski“ auskarams“, – mėgstamą aksesuarą įvardija pašnekovė.

„Swarovski“ krištolo auskarai

O dažniausiai keisti jai tenka.... lagaminą. „Kadangi gana greitai susidėvi, be to, neretai vėluoja, turiu kelis, – sako daug keliaujanti Ž. Gavelienė. – Labai brangių neperku, svarbiausia, kad būtų lengvas, svertų ne daugiau kaip 2 kilogramus.“ Mėgstamiausi – kompanijos „Samsonite“.

Idealiausia, jei pats lagaminas sveria ne daugiau kaip 2 kilogramus

Kelionių atmintinė

Daiktų sąrašas. „Ruošiantis kelionei jis, manau, būtinas. Pirkdama drabužius, avalynę ir net kosmetiką apgalvoju, ar tinka keliaujant.“

„Lagamine visada yra sportiniai bateliai ir šiaurietiško ėjimo lazdos.“

Visada lagamine ir rytais ant kojų – „Salomon“ sportiniai bateliai

„Drabužius komplektuoju taip, kad, net vilkėdama tuos pačius, atrodyčiau vis kitaip. Kelionėse man labai patinka patogūs prekių ženklo „Julia Janus“ drabužiai.“

Svarbiausia kelionėje. „Patogi avalynė – kad nepavargtų kojos. Kelionės draudimas gelbsti, kai aplinkybės susiklosto ne taip, kaip planavote.“

Lagamino turinys. „Šie darbo įrankiai: kompiuteris „MacBook Air“, išmanusis telefonas „iPhone 5“, krovikliai, papildoma baterija, ausinės. Taip pat –apranga, kurios prireiks artimiausiam susitikimui, kosmetika.“

Nauja tendencija – tinklalaidės (angl. podcasts)

Kosmetika. „Esu labai pastovi ir ištikima: 10 metų naudoju prekių ženklo „Chanel“ skystą ir birią pudras, „Clinique 3-step“ veido priemones.“

Jau dešimt metų moteris ištikima „Chanel“ kosmetikai

Kaip rūpinasi oda lėktuve? „Mano oda, kai keliauju, rūpinasi „Clinique“ priemonės. Be to, geriu daug vandens.“

Kvepalai. „Vieno mėgstamo aromato neturiu. Patinka rytietiški, tik ne per saldūs.“

Skaitiniai. „Į kelionę popierinės knygos nebeimu. Dabar knygas dažniausiai klausau. Iš elektroninių, kurios laukia savo eilės lėktuve, – Grego McKeowno „Esencializmas, arba Kodėl geriau daryti mažiau, bet geriau“ (angl. „Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less“), Calo Newporto „Gilusis darbas“ (angl. „Deep Work“). Mano dėmesio laukia ir daugybė turizmo seminarų įrašų.“

Kelionių knygos – neatsiejama profesijos dalis

Komfortas. „Stengiuosi skraidyti tik klasikinėmis, ne pigiosiomis, oro linijų bendrovėmis, nes man labai svarbu puikus aptarnavimas ir patogūs oro uostai.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis