Gerdami kavą prisidėkime prie orangutangų išsaugojimo

„Kiekvienas orangutanas, kaip ir žmogus nusipelno laimės“, - tuo visiškai tikras kavos namų „Vero Coffee House“ įkūrėjas Darius Vėželis, trečiadienio pavakarę neabejingus nykstantiems gyvūnams sukvietęs į naujos kavos „Orang Utan Coffee“ pristatymą.

Pasauliniame projekte dalyvaujanti kava į „Vero Cafe“ tinklą atkeliavo iš Indonezijos, Sumatra salos. Nuo kiekvieno parduoto šios kavos kilogramo 1,50 Eur keliauja Sumatra orangutanų išsaugojimo programai.

Organizatorių nuotr.

„Orang Utan Coffee“ projektas Dariui Vėželiui - ne tik kavos skonį papildanti graži istorija, bet ir svarbus socialinės atsakomybės projektas.

Organizatorių nuotr.

„Kava yra tik vienas šios didžiulės problemos sprendimo būdų. Šiuo metu Sumatros saloje laisvai gyvena apie 6 tūkstančiai 700 orangutanų. Tik Sumatros ir Malaizijos Borneo salos yra vienintelės vietos pasaulyje, kur galima pamatyti, kaip šie primatai keliauja medžiais ir jų viršūnėse suka namus. Indonezijos valdžia yra uždraudusi orangutanus gaudyti, medžioti, tačiau vietos gyventojai taisyklių ne visada laikosi. Būna, nušauna mamą, pagauna mažylį ir pririša jį už virvės šalia namų arba parduoda. Palikuonių šie gyvūnai sulaukia ne kasmet – mažyliai gimsta kartą per 8 ar 9 metus, dėl tos priežasties populiacija vystosi lėtai“, - sako neseniai iš Sumatra salos grįžęs verslininkas.

Organizatorių nuotr.

Indonezijos Sumatra saloje jis savo akimis norėjo įsitikinti, kam ir kaip panaudojami pinigai, įsigilinti į projekto esmę. „Kiekvieną kartą, kai prausiamės muilu su palmių aliejumi, kai veidus tepame kremu, kurio sudėtyje jo irgi yra, turėtume galvoti apie nykstančius Sumatra miškus ir juose žūvančius orangutanus“, - įsitikinęs.

Organizatorių nuotr.

1973 metais šveicarė Regina Frey Sumatroje, Bukit Lawango kaime, netoli Madano miesto, įkūrė orangutanų reabilitacijos centrą. Ir šiandien ji dega idėja gyvūnus grąžinti į jų gimtąsias vietas, išmokyti juos gyventi laisvėje. Daugybę metų saloje praleidusi, indoneziečių kalbą išmokusi šveicarė aktyviai dalyvauja SCOP (Sumatran Orangutan Conservation Program) programoje. Viena iš programos krypčių – „Orang Utan Coffee“ projektas. Tai būdas sujungti du svarbiu aspektus- ši programa skatina ūkininkus auginti kavą ekologiškai, investuoti į kokybišką jos apdirbimą. Aukštos kokybės kava parduodama brangiau, o dalis pelno atitenka orangutanų išsaugojimo programai.

Organizatorių nuotr.

„Laimėtojai yra visi, - neabejoja D.Vėželis. - Ūkininkai išaugina kokybiškos kavos, gauna už tai premiją – geresnę kainą, vartotojai gi, gali mėgautis išskirtine kava ir prisidėti prie žaliosios planetos išsaugojimo“.

Organizatorių nuotr.

Pirmasis „Orang Utan Coffee“ projekto kavos pupelių derlius Europą pasiekė 2012 metais. Jau pirmą kartą jos paragavusiam lietuviui kilo mintis tokios kavos atvežti į savo šalį. „Ne tik kava ypatingo skonio. Ypatinga ir mintis: visi mes gyvename toje pačioje planetoje, visi vartojame. Kažkam reikia muilo, dėl jo kiti kerta atogrąžų miškus, sodina aliejui skirtas palmes. Indonezija toli, tačiau iš tiesų mes visi esame susiję ilga grandine“, - įsitikinęs iš tolimos Sumatra salos į Lietuvą „Orang Utan Coffee“ kavos projektą atvežęs D.Vėželis.

Organizatorių nuotr.

Į orangutanų prieglaudą Bukit Lawango kaime D.Vėželis atvyko visai netrukus po Holivudo žvaigždės Leonardo DiCaprio vizito. Aktorius skyrė 2 milijonus JAV dolerių nykstančiai orangutanų aplinkai – atogrąžų miškams. „Orangutanų istorijos nori nenori paliečia, grįžęs iš Indonezijos daug galvoju apie tai, kokia svarbi mums visiems yra planeta. Pagalvokite ir jūs, gerdami orangutanų kavą“, - siūlo verslininkas. Daugiau informacijos: www.orangutan.coffee

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis