Keliaukime. Vakarietiškas ir energingas Tel Avivas

Tel Avivas ne veltui vadinamas vakarietiška Artimųjų Rytų salele. Tai ypač gerai matyti žvelgiant nuo Jafos – Tel Avivo senamiesčio – krantinės.

Iš ten atsiveria vaizdas ne tik į neveikiantį legendomis apipintą švyturį, bet ir į visą miestą, – šis atrodo tarsi patupdytas ant Viduržemio jūros pakrantės. Ilgas, platus ir švarus smėlėtas pakrantės ruožas laikomas vienu geriausių urbanistinių paplūdimių pasaulyje. Pavakare labai malonu pasivaikščioti šalia besidriekiančiu bulvaru. Vos už kelių šimtų metrų – daugiaaukščiai viešbučiai, tad, jei apsistosite viename jų, saulėlydžius jūroje galėsite stebėti iš savo balkono.


Tel Avivas – jaunas miestas, jam – vos šimtas metų, tad, kaip ir dera jaunuoliams, mėgsta naktinį šėliojimą. Sakoma, kad Jeruzalėje meldžiamasi, o Tel Avive – linksminamasi. Didžiausias Izraelio miestas pramogų gausa nenusileidžia net nuodėmių miestui Las Vegasui.

Vida Press

PATARIMAI KELIAUTOJAMS

Kur apsipirkti

Izraelis – Artimųjų Rytų šalis, o Rytai sunkiai įsivaizduojami be turgaus. Tai – puiki vieta ir apsipirkti, ir užkąsti, ir pažinti vietos kultūrą. Tel Avive geriausia traukti į Karmelio turgų.

Užsukite į Jafoje esančius sendaikčių turgus, – šie, sakoma, gali varžytis su Paryžiaus blusturgiais.


Verta

Skirti laiko menui. Tel Avive veikia 18 iš 35 Izraelio vaizduojamojo meno centrų. Smagu užsukti į nedideles saleles senajame Jafos uoste, pavyzdžiui, į šiuolaikinio meno galeriją „Jaffa Art Salon“. Didesnių matmenų mėgėjams – Tel Avivo meno muziejus su skulptūrų sodu. Jame saugomos klasikinio ir šiuolaikinio meno kolekcijos.

Vida Press

Pažinti Bauhauso stilių, nes Tel Avive – didžiausia pasaulyje šios architektūros mokyklos stiliaus pastatų koncentracija. Iš pirmo žvilgsnio įvertinti griežtų formų grožį gali sektis sunkiai, bet pamėginti tikrai verta.

Skirti laiko ypatingiems centro „Nalaga‘at“ kurčnebylių aktorių spektakliams.

Stebėti vakarinius gatvės artistų pasirodymus Tayelet promenadoje. Čia visada pilna vaikštinėjančių, dviračiais važinėjančių, bėgiojančių žmonių.

Vida Press

Skanaus!

Į po Antrojo pasaulinio karo įkurtą žydų valstybę po pasaulį išsibarstę Dovydo vaikai grįžo su valgių receptais, todėl dabar ant izraeliečių pietų stalo galima pamatyti įvairių etninių motyvų. Vakare apžvelgti daugiakultūrės virtuvės patiekalų užsukite į Tel Avivo senamiestyje veikiantį restoraną „Dr. Shakshuka“. Prie ilgų medinių stalų, gausiai nukrautų dubenimis paprastų valgių, mėgsta pasėdėti vietiniai.

Riestainiai Izraelį ir Lietuvą sieja ne menkiau nei rimti istoriniai įvykiai. Sakoma, kad didriestainių (beigelių) kepimo technologija sukurta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos žydų bendruomenių ir iš mūsų kraštų paplito po pasaulį. Šių kepinių mūsų protėviai galėjo be jokio vargo gauti kone kiekvieno miestelio krautuvėlėje arba paskanauti per Kaziuko mugę. Vietiniai mėgsta kepti įvairias bandeles, gaminti rytietiškus saldumynus.

Šiais laikais izraeliečiai tikriausiai nebeprašytų Kristaus vandenį versti vynu, nes yra kuo puikiausiai įvaldę vyndarystės meną. Izraelyje vynas dažniausiai gaminamas iš ‚Cabernet Savignon‘, ‚Savignon Blanc‘ ir ‚Chardonnay‘ veislės vynuogių.

Centre „Nalaga‘at“ (Jafoje) veikiantys restoranas „BlackOut“ ir kavinė „Cafe Kapish“ – išskirtinės vietos, nes pastarojoje dirba kurti, o pirmojoje – akli padavėjai.

Tel Avivas yra penktas labiausiai lankomas Vidurio Azijos miestas. Čia per metus atvyksta apie 2,5 milijono turistų.

Skrydžiai iš Vilniaus per Stambulą – kasdien

Trukmė
VNO – IST – 2 val. 45 min.
IST – TLV – 2 val. 15 min.

Viza Lietuvos piliečiams reikalinga, ji suteikiama nemokamai atvykus į šalies oro uostą.

Visa, kas geriausia, – Jums!

TURKISH AIRLINES
Oro transporto įmonė „Turkish Airlines“ įkurta 1933 metais, o veiklą pradėjo savo lėktuvų parke turėdama tik 5 lėktuvus. Šiandien „Turkish Airlines“ yra keturių žvaigždučių aviakompanija, viena greičiausiai besivystančių. Turi 312 lėktuvus, skraidina į 285 oro uostus 113-oje šalių – t. y. į daugiau šalių nei bet kurios kitos oro transporto įmonės. „Turkish Airlines“ penkis kartus iš eilės „Skytrax“ keleivių pasirinkimo apdovanojimuose pripažinta geriausia Europoje aviakompanija.

„Turkish Airlines“ verslo klubas „Lounge Istanbul“

„Turkish Airlines“ verslo klubas „Lounge Istanbul“ įrengtas Stambulo tarptautiniame Atatiurko (Atatürk) oro uoste. 5 900 m2 ploto, dviejų aukštų verslo klube vienu metu patogiai telpa 1000 žmonių. 2015 m. „Lounge Istanbul“ per prestižinius „Skytrax“ keleivių pasirinkimo apdovanojimus išrinktas geriausiu verslo klubu pasaulyje ir antrus metus iš eilės gavo geriausio pasaulyje verslo klubo maitinimo apdovanojimą. Verslo klube „Lounge Istanbul“ – net 12 kavinių ir restoranų, čia galima nemokamai mėgautis gardžiausiais turkų ir kitų pasaulio šalių valgiais – šaltaisiais užkandžiais, karštaisiais patiekalais, desertais, vaisiais ir įvairiais gėrimais.

Vida Press

Nuotoliniais pultais valdomų automobilių modelių lenktynių trasa, įrengta miniatiūriniame Stambulo modelyje, kelios „Playstation“ vietos, golfo imitatorius ir daugybė kitų pramogų keliautojams neleis nuobodžiauti. Tiems, kurie nori ramesnio poilsio, verslo klube „Lounge Istanbul“ įrengti atskiri patogūs kambariai, o norintiesiems po kelionės atsigaivinti – dušai. Šiame klube yra ir biblioteka, biliardo, vaikų žaidimų kambarys, masažo erdvė, kino teatras, medijų ir naujienų centras, veikia nemokamas belaidžio interneto ryšys.
Pasinaudoti puikiomis „Lounge Istanbul“ paslaugomis gali visi verslo klase skrendantys „Turkish Airlines“ keleiviai, „Turkish Airlines“ lojalumo programos „Miles & Smiles Elite“ ir „Elite Plus“ nariai, „Star Alliance Gold“ kortelių savininkai.

Daugiau informacijos ir skrydžio kainų ieškokite adresu www.turkishairlines.com

Užsakymo nr.: PT_71507150

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis