„Midsummer Vilnius“ – festivalis miesto širdyje

LDK Valdovų rūmai šią vasarą tiesiog traukte traukia žmones – čia pirmą kartą Vilniuje buvo organizuojamas muzikos festivalis „Midsummer Vilnius“.

Visi vilniečiai ir miesto svečiai galėjo rinktis iš tikros gausybės kultūros ir muzikos renginių. Pasirodymus paruošė žinomi užsienio ir Lietuvos atlikėjai. O kaip teigė festivalio iniciatorius Valdas Petreikis: „Festivalis gimė iš didelio noro, jog vasarą Vilnius taptų „kultūringesnis“.

Festivalis įkvėptas užsienyje vykstančių renginių

„Festivalio idėja gimė stebint miesto festivalius užsienyje – tokius kaip „Summer Series at Somerset House“ Londone, „Montreux Jazz Festival“ Šveicarijoje. Jie tapo įkvėpimu festivalį surengti ir Lietuvos sostinėje, Vilniuje.

Valdovų rūmus pasirinkome dėl jų idealios lokacijos ir fantastiškos atmosferos. Praėjusią vasarą čia, Valdovu rūmų kieme, organizavome „Operą po žvaigždėmis“ su Kostu Smoriginu, Ona Kolobovaite ir Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru. Taip pat buvo pristatytas Leon Somov ir Jazzu albumas. Po šių renginių sėkmės supratome, jog Vilnius jau pribrendęs kokybiškos muzikos festivaliui mieste, kuriame būtų galima išvysti ir teatro pasirodymus, pasiklausyti pop ir klasikines muzikos“, - teigė organizatorius.

Kitų metų planai – dar labiau nustebinti ir plėsti programą

„Labai džiaugiamės, jog šįmet Valdovų rūmuose matėme tiek daug susirinkusių žmonių. Ši savaitė tai tik patvirtina – laukia nuostabūs Jazzu, Petro ir Luko Geniušų koncertai.

Festivalis „Midsummer Vilnius” – tęstinis projektas. Jau turime numatę preliminarią programą 2017-tųjų liepai. Ateinančiais metais žiūrovai vėl galės mėgautis klasikine muzika, taip pat užsienio atlikėjų programomis. Numatyti dramos spektakliai, koncertai, šokio spektakliai. Bet kuriuo atveju, turime tikslą, jog festivalis taptų tarptautinis ir galėtume rengti užsienio artistų pasirodymus“, - pasakojo V. Petreikis.

Apie festivalį pasisakė ir ketvirtadienį koncertą su orkestru rengsianti dainininkė Justė Arlauskaitė – Jazzu:

„Labai palaikau šią idėją. Smagu matyti, jog Vilnius atsigauna kultūrine prasme. Šis festivalis iš tų, kurių nesinori praleisti, mat kiekvienas koncertas, kiekvienas pasirodymas yra kitoks, skirtingo stiliaus ir turi platų pasirinkimą kiekvieno skoniui. Džiugu, kad Valdovų rūmuose skambėjo ir pop, ir klasikinė muzika. Tai išskirtinė vieta, kuri turi savitą aurą. Tad jei dar nespėjote – kviečiu apsilankyti bent viename koncerte šią savaitę.

Būsimas mano pasirodymas – man labai svarbus. Iš tiesų, galiu prisipažinti, jog labai jaudinuosi. Kadangi esu spalvinga asmenybė, mano muzika taip pat tokia. O kadangi programoje norėjau sudėti visą save – ši bus kiek eklektiška.Tam net pasitelkiau visą orkestrą. Pažadu, jog koncerto metu atiduosiu viską, ką galėsiu. Tikiu, jog klausantys mano muzikos, galės tai pajusti“, - šypsojosi J. Arlauskaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis