Arūnas Sakalauskas: ne viską sudeda į kiną, ką suvaidiname

Vasarą žinomas kino ir teatro aktorius Arūnas Sakalauskas papokštavo. Į savo feisbuko profilį jis įkėlė vaizdo įrašą, kuriame guli paslikas akmenuotame paplūdimyje kruvina koja.

Žaizdas aptūpusios musės ne juokais išgąsdino aktoriaus bičiulius ir gerbėjus. Kai kurie vaizdo įrašą priėmė už gryną pinigą, kai kurie suprato, jog tai – tik dar vienas talentingo aktoriaus vaidmuo. Netrukus pasirodysiančiame režisieriaus Kristijono Vildžiūno kino filme Arūnas Sakalauskas suvaidino Vygį - pilotą mėgėją, pagrindinio herojaus draugą.

Scena su kruvinas Arūno kojas aplipusiomis musėmis, beje, dienos šviesos neišvys ir didžiajame kino ekrane nebus parodyta. „Montažas yra didis dalykas, - nė kiek nesigailėdamas sako Arūnas Sakalauskas. – Gali suvaidinti kiečiausią sceną savo gyvenime, bet jei ji nelips prie bendro konteksto, filme jos nebus. Teatre vaidmuo rutuliojasi nuosekliai, kine – viskas kitaip, filmuodamasis niekada nežinai, kas nutiks toliau“.

Organizatorių nuotr.

Senekos dienos“ scena su kruvinomis Arūno kojomis nufilmuota Estijoje, negyvenamoje Uhtju salelėje. „Ištempė mane iš laivo, aš nugriuvau ant kelių, sulėkė musės“, - juokauja Arūnas. Iš tiesų viskas buvo kitaip – musėms, matyt, patiko kraują primenančio grimo skonis ir jos nugulė aktoriaus kojas. „Atrodė itin tikroviškai“, - prisimena filmavimą keistoje saloje Arūnas.

Jam tai ne pirmoji situacija kine, kai montažas panaikina suvaidintą sceną. „Kino filme „Mano mažytė žmona“ filmavome sceną, kai už blogus darbus mane gerai paspardė ir galvą pamurkdė kriauklėje. Atgavęs kvapą, aš dingstu iš tos vietos. Filme gi, pamurkdytas, lyg niekur nieko šoku šokių aikštelėje. Logikos nėra, bet kine kartais jos nebūna“, - sako aktorius.

Organizatorių nuotr.

Filmo „Senekos diena” veiksmas rutuliojasi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse ir mūsų dienomis. Keli aštuoniolikmečiai paskutiniais sovietmečio metais įkuria Senekos draugiją, kurios narių šūkis - „Gyvenk kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė”. Po dvidešimt penkerių metų filmo herojus Simonas, sėkmingas žmogus, vis dažniau prisimena save, kažkada jaunystėje atsisakiusį gilių jausmų. Nusivylimo savimi kartėlis pastūmėja herojų prisiminti gyvenimo akimirkas, kurios grąžina savigarbos jausmą, sutaiko su realybe.

Filme vaidina aktoriai Dainius Gavenonis, Elžbieta Latėnaitė, Marijus Mažūnas, Vesta Grabštaitė, Arūnas Storpirštis, Arūnas Sakalauskas, Ina Marija Bartaitė, Emilija Latėnaitė, Ričardas Vitkaitis, Renata Vėberytė-Loman, Daiva Rudokaitė ir kiti.

Organizatorių nuotr.

„Senekos dienos“ gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, nacionalinio kino centrai Latvijoje ir Estijoje, Europos Sąjungos programa „Media”, Europos Tarybos fondas „Eurimage”.

Filmo premjera Lietuvoje - rugsėjo 30 dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis