Ką būtina žinoti apie odos priežiūrą žiemą

Šaltasis metų laikas gali būti kur kas didesnis išbandymas odai, nei vasaros karščiai. Ir ne tik dėl žemę sukaustančio speigo ar ledinio vėjo. Žiemą odą vargina sausas patalpų oras, staigūs temperatūros pokyčiai išėjus į lauką ir net šiurkštūs audiniai.

Todėl šiuo metų laiku odai reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Tačiau pakaks žinoti kelias gudrybes ir oda bus ne tik sveika, bet ir graži.

Pakankamas kiekis vandens

Atrodytų paprasta taisyklė, kad per dieną būtina išgerti bent du litrus gryno vandens, tačiau žiemą tai dažnai pamirštama. Paprastai manoma, kad vanduo būtinas vasarą, kai karšta. Vis dėlto šildomose patalpose oras būna itin sausas ir organizmas netenka vandens taip pat greitai, kaip ir per karščius. Vandens trūkumas itin gretai veikia odą: ji ima šerpetoti, papilkėja, ima skeldėti kulnai.

Prausimuisi - dušo aliejus

Nors kūno oda, skirtingai nei veido, paslėpta po šiltais drabužiais, žiemą ja reikėtų rūpintis lygiai taip pat stropiai, kaip ir veido. Pirmas žingsnis - tinkamas prausiklis duše ir temperatūra. Karštas vanduo sausina odą, todėl geriau maudytis po drungnu, o vietoj dušo želė ar muilo rinktis dušo aliejų. Jis ne tik sudrėkins ir pamaitins odą, bet ir sutaupys laiko skubantiems, nes rečiau reikės tepti kūną kremu.

Teisingas odos šveitimas

Paprastai grožio specialistai rekomenduoja odą šveisti ne dažniau kaip porą kartų per savaitę. Nušveisti suragėjusias ne tik veido, bet ir kūno ląsteles reiktų nepamiršti ir žiemą. Tačiau geriau rinktis kiek švelnesnį šveitiklį ir šveisti ne dažniau kaip kartą per savaitę, nes odą žiemą ir taip dirgina šiurkštūs audiniai. Masažuojamaisiais judesiais šveičiant odą bus suaktyvinama kraujotaka, pašalinamas suragėjusių ląstelių sluoksnių, todėl geriau įsigers kremai ir oda sveikai švytės.

Tik natūralūs ir švelnūs audiniai

Sintetiniai audiniai neleidžia odai kvėpuoti, ji gausiau prakaituoja, o šiurkštūs vilnoniai audiniai nors ir suaktyvina kraujotaką, tačiau tuo pačiu ir nuolat dirgina ją. Sudirginta oda tampa itin jautri ir reikli ypatingos priežiūros. Todėl verta rinktis kiek švelnesnių audinių drabužius ir patalynę. Be to, nustatyta, kad šilkinė ar atlaso patalynė apsaugo nuo ankstyvo raukšlių susidarymo.

Apsauga nuo saulės spindulių

Saulės spinduliai pavojingiausi pavasarį ir kaitrią vasarą, tačiau nereiktų apsigauti, kad jų visai nėra žiemą. Pasak dermatologų, tai dažna klaida. Net ir žiemą reikėtų rinktis kremą veidui su apsauginiu filtru nuo pavojingų ultravioletinių spindulių. Ypač šios taisyklės reikėtų nepamiršti giedromis dienomis ar vykstant slidinėti į kalnus.

Būtina drėkinti

Įprastai manoma, kad drėkinamieji kremai žiemos metu visiškai netinka. Tačiau, pasak dermatologų, tai būtų tiesa, jei oda būtų itin sausa, o lauke - šaltyje - praleistume didžiąją dienos dalį. Jei oda riebi ar mišri, tačiau jaučiamas tempimo pojūtis, verta jos priežiūrą papildyti drėkinamuoju serumu. Net jei oda itin sausa, ją reiktų palepinti ne tik drėkinamuoju serumu, bet ir drėkinamosiomis kaukėmis. Svarbu atsiminti, kad pasitepus drėkinamuoju kremu į lauką negalima eiti mažiausiai pusę valandos.

Gamintojo nuotr.

Tinkamas kremas

Gerokai atidžiau žiemą reiktų rinktis ir tinkamą kremą. Ypač jei oda sausa ar jautri. Šaltas vėjas, sausas šildomų patalpų oras, didelė temperatūrų kaita išėjus į lauką tik dar labiau erzina odą ir ją sausina. Pats geriausias pasirinkimas - kremas, kuris ir maitina, ir drėkina. Be to, skirtas jautriai odai - neturi konservantų, dirbtinių kvapų. Tokie yra DECUBAL kremai, skirti veidui ir kūnui. DECUBAL kremas turi natūralių lipidų, kurie odai suteikia švelnumo ir sukuria apsauginį barjerą, kuris padeda atstatyti natūralų odos drėgmės balansą. Sausai ir jautriai odai skirta kosmetikos linija buvo sukurta konsultuojantis su Danijos dermatologais, o pagaminta Islandijoje. Veido ir kūno kremus papildo dušo aliejus, švelnus veido prausiklis. DECUBAL kremų ir kūno priežiūros linijos ieškokite vaistinėse.

Užsakymo nr.: PT_73491930

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis