Agnė Gilytė: stilinga sportinė apranga gali suteikti pasitikėjimo savimi ir jėgų

Dažnai moteriai sportas šiandien jau yra tapęs privaloma dienotvarkės dalimi, o sporto klubas neretai tampa ne tik treniruočių, bet ir susitikimų su draugėmis vieta – juk sportuoti drauge kur kas smagiau!

Trys žavios ir sportui neabejingos moterys – stilistė Agnė Gilytė, moterų sporto studijos vadovė Jolanta Verseckaitė ir sportuojanti vizažistė Simona Mužaitė –trečiadienio vakarą adidas Reebok parduotuvėje Vilniaus Akropolyje esančioje moterų zonoje su būriu kitų aktyvių moterų aptarė viską, kas rūpi sportuojančioms moterims: pradedant sporto salės stiliumi, tinkamu aprangos pasirinkimu ir baigiant kūrybiškumo paieškomis sporte. Išvada viena: teisingo atsakymo į klausimą „Kokia turi būti sportuojanti moteris?“ nėra – svarbiausia, kad treniruotė suteiktų džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi.

Jolanta Verseckaitė
Jolanta Verseckaitė
Organizatorių nuotr.

Kaip atrasti ir laiko, ir noro?

Be sporto savo gyvenimo neįsivaizduojanti Simona Mužaitė tiki, kad laiko sportuoti galima atrasti visada – tereikia noro. „Geriausias įrodymas – sportuojančios mamos. Jos nuolat žongliruoja darbu, šeima, draugais, tačiau atranda laiko ir sau, ir sporto salei. Matau nemažai žavių mamyčių, kurioms sporto klubas – jų gyvenimo dalis, be jokių kompromisų. Jaučiu joms didžiausią pagarbą, o iš laimės švytintys mamų veidai po treniruotės motyvuoja ir mane,“ – sako S. Mužaitė.

Simona Mužaitė
Simona Mužaitė
Organizatorių nuotr.

Visos merginos vieningai sutaria, kad pradėjus sportuoti nereikėtų apsistoti ties viena sporto šaka. „Išbandykite keletą sporto rūšių ir stebėkite, kaip jaučiatės po treniruotės, kaip į vieną ar kitą sporto šaką reaguoja jūsų kūnas – jei nepatiks bėgioti, galbūt pamilsite jogą, o jei aktyvios grupinės aerobikos ar zumbos treniruotės „neužkabins“, galbūt save atrasite kilnodama svarmenis, kaip nutiko Simonai. Savo mėgstamą sporto šaką atrasti labai svarbu – tuomet sportas teikia džiaugsmą, didina motyvaciją ir jo nesinori mesti po poros mėnesių,“ – pataria asmeninė trenerė Jolanta Verseckaitė.

Giedrė Valavičiūtė
Giedrė Valavičiūtė
Organizatorių nuotr.

Stilius ar patogumas?

Pasak stilistės Agnės Gilytės, sportinė apranga gali tapti dar viena motyvacija tiek pradėti sportuoti, tiek nepraleisti treniruočių. „Stilius sporte labai svarbus – stilinga sportinė apranga gali suteikti pasitikėjimo savimi ir jėgų. Pastebiu, kad vis daugiau merginų sporto kelionę pradeda būtent nuo sportinių drabužių pasirinkimo. Labai smagu, kad šiandien jau galime rinktis ne tik juodą spalvą, bet ir daugybę spalvų ir raštų, taip kurdamos savo sporto stilių. Derinkite laisvesnius ir aptemptus drabužius – pavyzdžiui, sportinę liemenėlę, platesnius, nuo peties slenkančius marškinėlius ir stilingas tampres arba laisvesnes sportines kelnes ir viršutinę kūno dalį išryškinančią glaustinukę. Apskritai, drabužių sluoksniavimas – sprendimas visokio sudėjimo moterims tiek sporte, tiek kasdienėje aprangoje. Ir nepamirškite detalių – prakaitą sugeriantys raiščiai gali turėti ne tik praktinę, bet ir stilingąją pusę“, – teigia A. Gilytė.

Organizatorių nuotr.

Stilius lieka stiliumi, tačiau visos diskusijos dalyvės tikina, kad renkantis sportinę aprangą svarbiausiu prioritetu turėtų tapti patogumas. „Sportuojant bet kokie išoriniai trikdžiai atitolina užsibrėžtą tikslą. Sportinė apranga, jei ji varžo judesius ar yra tiesiog nepatogi, nepritaikyta tam tikrai sporto šakai, taip pat gali tapti rimtu trikdžiu. Todėl ją reikia rinktis atsakingai“, – sako J. Verseckaitė.

Bene svarbiausia sportinės aprangos detalė moterims yra sportinė liemenėlė. Pasak moterų sporto studijos vadovės Jolantos Verseckaitės, ją pirmiausia reikėtų rinktis ne pagal grožį, o pagal krūtinės dydį: „Sportinės liemenėlės dažniausiai būna trijų tipų: lengvai, vidutiniškai ir stipriai prilaikančios. Jei jūsų krūtinė nedidelė, rinkitės liemenėlę be kaušelių – ji nevaržys judesių ir leis jaustis patogiai. O jei krūtinė pilna, verta investuoti į kokybišką sportinę liemenėlę, kuri ją stabiliai prilaikytų.“

Organizatorių nuotr.

Ar sportas gali būti kūrybiškas?

Tiek Simonai Mužaitei, tiek Jolantai Verseckaitei, tiek Agnei Gilytei sportas neatsiejamas nuo kūrybiškumo. Simona jį išreiškia spontaniškai pasidarydama sau trumpą treniruotę ant laiptų, o užuot gulėjusi paplūdimyje, susigalvoja kur kas aktyvesnių veiklų pajūryje. Jolantą visa ją supanti aplinka, sutikti žmonės ir pamatyti vaizdai įkvepia kurti naujus pratimus ir jais dalintis su savo studijos narėmis, o Agnė savo principą „nesiūlyti visoms klientėms tos pačios suknelės“ pritaiko ir treniruočių metu: „Su trenere esame sutarę, kad nė vienas mūsų susitikimas nebus toks pat kaip prieš tai buvęs – vieną dieną sportuojame lauke, kitą viduje, vieną dieną esu šlapia nuo prakaito, o kitą, rodos, nė nepavargau – tik raumenys kitą dieną verčia persigalvoti. Kūrybiškos treniruotės man – dar viena motyvacija nesustoti ir siekti savo tikslo.“

Organizatorių nuotr.

Moteriški pokalbiai apie viską užtruko iki vėlaus vakaro – juk tiek visko reikia aptarti, tiek daug kuo pasidalinti. Atsisveikindama Simona Mužaitė tryško energija ir entuziazmu: „Kiekviena iš jūsų esat nuostabi – jūs visos įkvepiate ir motyvuojate ne tik viena kitą, bet ir mane! Niekada nebijokite būti savimi. Kiekviena esate unikali – švęskite gyvenimą, džiaukitės juo ir nepamirškite sporto!“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis