3 požymiai, kad jūsų kūnas apnuodytas toksinais

Vieni tikina, kad organizmą būtina valyti nuo toksinų, kiti įsitikinę, kad pagalbos šiuo klausimu organizmui nereikia. Kurie teisūs - negalime pasakyti, tačiau vienas faktas akivaizdus: susikaupę toksinai iš tiesų užkerta kelią gerai savijautai, silpnina imunitetą ir trikdo biocheminius organizmo procesus. Kaip suprasti, kad metas padėti organizmui?

1. Užkietėję viduriai


Vienas ryškiausių toksinų sankaupos organizme požymių - sutrikusi žarnyno veikla ir ilgalaikis vidurių užkietėjimas. Kuo daugiau toksinų mūsų organizme, tuo labiau pažeidžiama rūgščių ir šarmų pusiausvyra, sutrikdanti žarnyno mikroflorą ir medžiagų apykaitą. Vienas natūraliausių ir efektyviausių būdų padėti žarnynui - daug skaidulų turinčio maisto vartojimas: atsisakykite riebių, apdorotų produktų ir į savo kasdienį racioną įtraukite daugiau daržovių, vaisių, uogų, grūdų produktų, sėklų, riešutų. Mitybos specialistų rekomendacijomis, 30–40% skaidulų turėtume gauti iš daržovių ir apie 16% – iš vaisių.


2. Augantis svoris ir skysčių kaupimas organizme


Su organizmo užterštumu susijęs ir netikėtai augantis svoris. Jeigu sąžiningai sportuojate ir sveikai maitinatės, o svarstyklės rodo vis didėjančius skaičius, galima įtarti, kad medžiagų įsisavinimo ir toksinų pašalinimo funkcija organizme yra sutrikusi. Stengdamasis išvalyti toksinus, organizmas sulaiko vandenį, taigi susidaro patinimai. Nespėdamas pašalinti nuodingųjų medžiagų, organizmas pradeda jas slapstyti riebaliniame audinyje. Toksinai tirpsta riebaluose, todėl tai jiems puiki terpė įsitvirtinimui.


3. Nuolatinis nuovargis, galvos skausmai, odos pakitimai


Organizmo užterštumas toksinais tiesiogiai susijęs su kepenų veikla. Sveikos kepenys filtruoja toksinus, išveda juos su šlapimu ir išmatomis. Maža to, kepenys taip pat gamina tulžį, kuri padeda virškinti riebalus, suskaido hemoglobiną, insuliną ir kitus hormonus, taip pat sunaikina pasenusius raudonuosius kraujo kūnelius. Sutrikus kepenų veiklai, iš esmės sutrinka ir visos kitos organizmo funkcijos, o tuomet organizmas pradeda siųsti pačius įvairius negalavimo simptomus - nuolatinį nuovargį, galvos skausmus, įvairius bėrimus ir t.t.


Tikriausiai ir jums peršasi logiška išvada - reikia valyti kepenis. Vis dėlto skubėti ir pasikliauti internete rastais kepenų valymo receptais nepatariame. Susirūpinusiems savo kepenų būkle vertėtų įsiminti paprastą tiesą: sveikas kepenis lemia sveikas gyvenimo būdas. Todėl geriausias būdas padėti savo organizmui - tai susikurti dienos, mitybos ir fizinio aktyvumo režimą.


Vis dėlto norintiems išvalyti organizmą, vertėtų atkreipti į kelis sveikus pagalbininkus.


Citrinos. Šis vaisius padeda konvertuoti toksinus į vandenyje tirpstančias formas, kurios tokiame pavidale lengviau pasišalina iš organizmo. Citrinos aktyvina kepenų darbą ir valo kraują.


Burokėliai. Burokėliuose gausu beta karotino, magnio, kalcio, cinko, geležies ir vitaminų C, B3 ir B6. Jie padeda kepenims ir tulžies pūslei naikinti toksinus, o ląsteliena pagerina virškinimo ir atliekų šalinimo procesą. Organizmo valymui burokėlius patariama valgyti nevirtus su kitais žalumynais ir pagardintus citrinų sultimis.


Obuoliai. Obuoliai turtingi ne tik ląsteliena ir maistinėmis medžiagomis. Jie skatina tulžies gamybą, kurią kepenys panaudoja toksinų šalinimui. Pektinas padeda organizmui atsikratyti sunkiųjų metalų ir maisto priedų.


Žalios daržovės. Žaliose daržovėse gausu chlorofilo. Jis padeda organizmui apsivalyti nuo sunkiųjų metalų, toksinų, herbicidų ir pesticidų. Žalumynai, agurkai, salierų stiebai, brokoliai, sojos pupelių ir kviečių daigai – visa tai labai padeda organizmui. Jie yra bet kurios pilnavertės ir sveikos dietos pagrindinė statybinė medžiaga, taip pat valo kraują ir prisotina jį deguonimi.


Česnakas. Šviežias česnakas yra galingas ginklas prieš virusus, turintis antiseptinių ir antibiotinių savybių. Jis skatina fermentų gamybą kepenyse, kurie padeda organizmui filtruoti toksinus, patenkančius iš virškinimo sistemos.


Dumbliai. Dumbliuose randamas didelis kiekis antioksidantų, kurie teigiamai veikia kraują ir stiprina virškinimo sistemą. Algino rūgštis, esanti dumbliuose, sugeria toksinus, patenkančius iš virškinamojo trakto. Dumbliuose gausu ir naudingų mineralinių medžiagų. Pavyzdžiui, jūros kopūstuose yra chloro, kalio, natrio, magnio, silicio, fosforo, jodo, kalcio, geležies, cinko, vanadžio, mangano, nikelio, kobalto ir molibdenų.


Žalioji arbata. Tai, kad žalioji arbata yra tiesiog antioksidantų sandėlis, žinoma visiems. Tačiau taip pat didžiulę vertę turi žaliojoje arbatoje esantys katechinai, kurie gerina kepenų darbą. Be to, reguliariai geriama žalioji arbata skatina hidrataciją organizme, o ne priešingai, kaip kad geriant kavą ar juodąją arbatą.


Kalendra. Kalendra verta išskirtinio dėmesio, nes ji padeda organizmui atsikratyti sunkiųjų metalų, galinčių sukelti depresiją, vėžį, sutrikdyti hormonų ir skydliaukės veiklą. Cheminiai junginiai kalendroje suriša šiuos toksinus, ištraukia juos iš kraujo, audinių ir organų ir tokiu būdu padeda organizmui atsikratyti šio nemalonaus balasto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis