Akordeono mistika: tarp avangardinės muzikos naujovių ir senovinės interpretacijų

Solidumo triumfas XX Tarptautiniame akordeono festivalyje – legendinio Stefano Hussongo rečitalis.

Lapkričio 23 dieną 19 valandą „Organum“ koncertų salėje išsipildys daugelio muzikos gurmanų troškimas – darkart Lietuvos scenoje išgirsti vokiečių akordeono mistiką Stefan‘ą Hussong‘ą, kuris, anot kritikų, kažkada „labai sėkmingai pristatė akordeoną kaip naują avangardinės muzikos instrumentą“. Ir šiame koncerte atlikėjas balansuos tarp avangardinės muzikos naujovių ir senovinės muzikos interpretacijų.

Organizatorių nuotr.

Vilniuje jis gros pakeliui į gastroles Pekine, tad programoje bus apstu ir rytietiškų elementų – akordeonistas atliks Džono Keidžo, X a. tradicinės Japonijos Gagaku muzikos pavyzdžius, Igorio Stravinskio ir šiuolaikinių autorių kūrybą. Kokią muziką begrotų, S. Hussong‘as klausytoją pakeri nepriekaištingu skoniu ir pozityvia energija.

Stefan‘o Hussong‘o atliekama J. S. Bacho muzika kritikų vadinama gyviausia Bacho interpretacija nuo Gleno Gouldo laikų arba vienąkart gyvenime nutinkančiu potyriu, o ypatingas frazės pojūtis ir dinaminių niuansų virtuoziškumas priartina akordeonistą prie autentiškų baroko epochos tradicijų. Dėl to specialistai juolab stebisi, kodėl toks ezoterinis instrumentas kaip akordeonas, traukia tokius giliai mąstančius ir visapusiškus muzikantus, koks yra Stefanas.

Organizatorių nuotr.

Stefan‘as Hussong‘as yra pelnęs daugybę valstybinių stipendijų: Studienstiftung des Deutschen Volkes, DAAD, Akademie Schloss Solitude ir Art Foundation. 1987 m. tarptautiniame šiuolaikinės muzikos konkurse „Gaudeamus Interpreters“ jis pelnė pirmąją vietą. 1999 m. Vokietijos įrašų akademija jį paskelbė geriausiu metų atlikėju, o solinis albumas su Džono Keidžo kūriniais, išleistas įrašų kompanijoje „Denon“, pripažintas geriausiu metų albumu.

Stefan‘as Hussong‘as atliko virš 80 jam dedikuotų kūrinių premjerų, įrašė daugiau nei 25 albumus, keletas iš jų laimėjo įvairių apdovanojimų.

Atlikėjas koncertavo kaip solistas su ansambliais „Intercontemporain“, „Modern“, taip pat su Tokijo simfoniniu orkestru, Orchestre de la Suisse Romande, Musikfabrik Nordrhein – Westfalen ir kt. Taip pat muzikantas dėsto Viurcburgo muzikos universitete.

Organizatorių nuotr.

„Magiški pirštai. Stefan Hussong daro stebuklus su labiausiai užkrečiančiu instrumentu – akordeonu“ (Asahi News Tokyo).

Ateikite – liksite nustebę...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis