6 organizmo siunčiami signalai, kad jūsų inkstai kenčia

Klastingos inkstų ligos neturi išskirtinių požymių, bet stebint savo organizmą juos įmanoma atpažinti.

Inkstai - vienas svarbiausių kūno organų, atliekantis reguliacines, ekskrecines, endokrinines ir metabolines funkcijas organizme. Inkstai reguliuoja vandens ir druskų kiekį organizme, taip palaikydami pastovų pH. Sutrikus šiai inkstų funkcijai, organizme kaupiasi nereikalingos medžiagos, didėja kraujospūdis, organizmas išsibalansuoja. Taip pat inkstai padeda pašalinti galutinius, organizmui kenksmingus medžiagų apykaitos produktus, aktyviai dalyvauja baltymų, angliavandenių, riebalų apykaitoje.


Suprasti, kad inkstų veikla sutrikusi, be specialisto pagalbos ne visuomet paprasta, tačiau yra keli organizmo siunčiami signalai, į kuriuos nederėtų numoti ranka.


Skausmas nugaros srityje - vienas dažniausiai pasitaikančių simptomų. Anatomiškai inkstai yra išsidėstę žemiau šonkaulių link vidurio nugaros. Todėl bet koks nugaros skausmas gali būti susijęs su inkstų ligomis. Itin stiprus skausmas gali įspėti apie vieną dažniausių šeimos gydytojo aptinkamų inkstų patologijų – inkstų akmenligę. Inkstų akmenys ilgą laiką gali nesukelti jokio diskomforto, todėl pacientai net neįtaria susidūrę su šia liga. Tačiau akmeniui pajudėjus atsiranda stiprus skausmas juosmens srityje ir plinta į pilvo apačią, kirkšnį, dažnai norisi šlapintis, jaučiamas nemalonus pojūtis šlapinantis.


Galūnių tinimas - rimtų inkstų veiklos sutrikimų požymis. Inkstai intensyviai dirba, šalindami iš organizmo susikaupusius skysčius. Sutrikus šio organo funkcijoms, skysčiai kaupiasi organizme, visas kūnas, o ypatingai kojos, pradeda tinti. Jei pastebėjote ištinusias čiurnas ir paspaudus pirštu oda greitai neatgauna pirminės formos - nedelsiant kreipkitės į specialistus.


Metalo prieskonis burnoje gali būti juntamas dėl to, kad inkstai nepašalina nereikalingų medžiagų iš kraujo. Prie šio simptomo taip pat galite pastebėti skonio receptorių pakitimus, suprastėjusį apetitą, blogą burnos kvapą.


Šlapinimosi dažnumas ir šlapimo spalva - dar vienas gana dažnai pastebimas inkstų veiklos sutrikimo požymis. Šlapintis norisi rečiau, o šlapimas būna tamsesnis, gali būti šiek tiek drumzlinas. Taip pat gali pakisti ir šlapimo kvapas. Kartais pasitaiko priešingų atvejų - kankina nuolatinis noras šlapintis, tačiau paties šlapimo išskiriama mažai. Šlapimo spalva gali būti neįprastai šviesi, net balkšva.


Odos bėrimai taip pat gali būti susiję su inkstų veikla. Jeigu inkstai nepašalina kenksmingų medžiagų iš mūsų organizmo, visa tai tiesiogiai paveikia odą - ji pradeda sausėti, niežėti, pasidaro jautresnė, gali būti paraudusi bei išberta. Padėti odai galima naudojant uždegimus slopinančius ir drėgmės suteikiančius kremus, tačiau tai tėra trumpalaikio poveikio priemonė, kuri neišspręs problemos. Jeigu jus jau kurį laiką kankina įvairios odos problemos, - apsilankykite pas gydytoją, galbūt priežastis slypi inkstuose.


Bendras nuovargis - simptomas, kurį galima pritaikyti daugelio ligų atveju. Vis tik jeigu gerai išsimiegate, skiriate laiko poilsiui, o vis tiek jaučiatės išsekę, vadinasi problema iš tiesų egzistuoja. Inkstai su galimu nuovargiu susiję tiesiogiai - jie atsakingi už hormono eritropoetino kiekį organizme, o šis hormonas aktyvina eritrocitų gamybą. Eritrocitai mūsų organizme perneša deguonį, tad jų kiekiui sumažėjus, atsiranda bendras kūno silpnumas ir neretai išsivysto mažakraujystė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis