Neįtikėtina jaunuolių auka sergantiesiems vėžiu

Trijų Kauno jėzuitų gimnazijos (KJG) moksleivių iniciatyvą nusikirpti plaukus, kad iš jų sergantiems vėžiu būtų pagaminti natūralių plaukų perukai, palaiko ne tik Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų jaunimas.
Nuotraukoje: renginio organizatoriai Agnė Pociūtė (kairėje), Paulius Zasčiurinskas ir Kristina Večerskytė.
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip Eltai sakė viena iš akcijos „Nusikirpk ir padovanok“ organizatorių, KJG Tarptautinio bakalaureato programos gimnazistė Kristina Vačerskytė, apie Anglijos fondą „Little Princess Trust“, kuriam žmonės neatlygintinai aukoja nusikirptus plaukus, ji žinojo seniai, tačiau mintis ne vien pačiai paremti vėžiu sergančius žmones, kuriems dėl gydymo nuslinko plaukai, kilo, kai apie tai užsiminė iš Jungtinių Amerikos Valstijų grįžęs jos bendramokslis.

„Namo jis grįžo ilgais plaukais. Man tai buvo netikėta, bet jis pasakė, kad augino plaukus, kad paaukotų. Tada abu supratome, kad ieškojome ir radome tą patį fondą, kuriam žmonės aukoja plaukus. Prie mūsų prisijungė dar viena mergina ir mes nusprendėme suburti daugiau žmonių, kurie dėl sergančiųjų vėžiu norėtų nusikirpti plaukus“, - sakė K. Vačerskytė.

Pasak gimnazistės, dėl gydymo plaukų netekę onkologiniai ligoniai gali skambinti į fondą ir užsisakyti natūralių plaukų perukus, kurie yra gana brangūs ir ne visiems įperkami, o pigesni sintetiniai sergantiems žmonėms nerekomenduojami.

K. Vačerskytė, Agnė Pociūtė ir Paulius Zasčiurinskas apie gegužės 18 dieną Kauno jėzuitų gimnazijos fojė vyksiančią plaukų kirpimo akciją paskelbė socialiniuose tinkluose. Per pirmąsias dienas užregistravo 24 žmonės.

„Keturi iš jų jau nusikirpę negalės atvykti į renginį, bet perduos mums plaukus, kuriuos drauge su kitais po akcijos išsiųsime fondui, kuris savo tinklalapyje http://www.littleprincesses.org.uk/donate-hair/ skelbia informaciją apie visame pasaulyje vykstančias panašias akcijas ir privačias iniciatyvas“, - sakė gimnazistė.

Kristina pridūrė, kad aukoti tinkami plaukai - nuo 17 centimetrų, bet kuo ilgesni, tuo geriau.

Po savaitgalio KJG Tarptautinio bakalaureato programos moksleiviai Kaune planuoja išplatinti akcijos plakatus ir ieško kirpėjų savanorių, kurie akcijos dieną galėtų kirpti plaukus.

Susidomėjusius gimnazistai kviečia užpildyti anketą https://docs.google.com/forms/d/1VeC-qgUP-tupXY8KfDXG1RlJjL3_F7xjmkB8GRAlJPk/edit ir paskatinti kitus prisidėti prie gražaus tikslo.

Gegužės 18 dieną akcijos organizatoriai į Kauno jėzuitų gimnaziją kviečia ne tik norinčius paaukoti savo plaukus, bet ir nusiskusti juos parodant palaikymą vėžiu sergantiems žmonėms.

„Tikimės surinkti kuo daugiau savanorių, pasiryžusių padovanoti savo plaukus tiems, kuriems jų reikia labiausiai“, - sakė gimnazistai, pabrėždami, kad vaikams iki 16 metų reikalingas raštiškas tėvų sutikimas.

Dalyvauti akcijoje galima trimis būdais - paaukojant dalį plaukų, nusikerpant ilgesnius nei 17 centimetrų plaukus, arba nusiskutant plikai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytojas apie sąnarių skausmus: tik neužsiimkite savigyda

Sąnarių skausmai yra dažna ne tik vyresnio, bet ir jaunesnio amžiaus žmonių problema.

V. Kurpienė: sumuštiniai gali būti ir maistingi

Jei vaikystėje girdėjote, kad avižos skirtos arkliams, pamirškite tai! Šiandien žinome, kad tai – puikus sveikatos šaltinis.

Neįgalią dukrytę auginanti Svetlana išgirdo vėžio diagnozę: likimo smūgius padeda atlaikyti ir visai nepažįstami žmonės

„Man buvo 38-eri, kai vieną gražią vasaros dieną sužinojau, kad sergu krūties vėžiu“ , – sako Svetlana Uzlova iš Kaliningrado. Krūties vėžys yra dažniausia onkologinė moterų liga visame pasaulyje, tačiau kiekvienai krūties vėžiu susirgusiai moteriai jos liga yra unikali, kiekviena turi savo istoriją.

Agnė Kulitaitė: atsisaikiusi pridėtinio cukraus pirmuosius teigiamus rezultatus pajuto kone iškart (3)

Pridėtinio cukraus atsisakiusi Agnė Kulitaitė: trys spurgos „vienu mauku“ man prilygdavo juokui.

Vaistininkė: ši liga yra labai pavojinga ir kelia rimtų komplikacijų, tačiau nemažai žmonių ją ignoruoja

Daugeliui žmonių vengiant reguliariai tikrintis kraujo spaudimą, sergamumo mastai arterine hipertenzija didėja.

Prof. R. Žaliūnas: lietuviai gyvens per 100 metų, bet tik su viena sąlyga

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius, Kardiologijos klinikos vadovas Remigijus Žaliūnas įsitikinęs, kad šiame šimtmetyje gimę lietuviai gyvens daugiau kaip 100 metų, jei bus mokomi gyventi sveikai.

Kineziterapeutės patarimai, kaip padailinti figūrą prieš vasaros sezoną

Artėjantis vasaros sezonas daugeliui tampa tikru galvos skausmu. Vieni neturi ką rengtis, nes per žiemą atsirado keletas papildomų kilogramų, kitų raumenys prarado ankstesnę formą ir nesinori atostogų prie jūros, tretiems nuo sėdimo darbo ir pernelyg mažo judėjimo šaltuoju metų laiku skauda nugarą ir kaklą.

Ar galima numesti riebalų tik nuo konkrečios kūno vietos? 10 aktualiausių klausimų trenerei

Nesvarbu, ar sportuojame pirmąsias savaites, ar kelerius metus – klausimų ir diskusijų, susijusių su sportu ir mityba, niekuomet nepritrūkstame.

Išgyvenate baimę, nerimą ir paniką? Gali būti, kad dėl to kaltas vidurių pūtimas

Tai, kad stresas sukelia virškinimo sutrikimus, žinome jau seniai. Bet būna ir atvirkščiai.

Prieš 2 metus baisią diagnozę išgirdęs vyras: viena akimi apakau per tris dienas

Išsėtinė sklerozė – tai itin sudėtinga, žiauri liga, nuo kurios Lietuvoje kenčia tūkstančiai žmonių. Visgi, kaip sako su šiuo imuninės sistemos sutrikimu kovojantis Barzdų klubo prezidentas Valdas Samkus, plačioji visuomenė apie ją žino mažai, o su ja gyvenantys dažniausiai jaučiasi nematomais.