Reklama

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė

 (4)
Lytinių lūpų korekcija darosi vis paklausesnė. Ką reikėtų žinoti ir ko neverta bijoti, aiškina plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja, medicinos mokslų daktarė Loreta Pilipaitytė.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dr. L. Pilipaitytė – Kaune veikiančios modernios ir šiuolaikiškos Tautrimo Aštrausko klinikos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja. Tradiciškai gana vyriškoje srityje dar retai sutiksi moterį, tačiau medikė sako, kad situacija kardinaliai keičiasi, mat vis daugiau dailiosios lyties atstovių išdrįsta pasirinkti plastinės chirurgijos chirurgo specialybę.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Asmeninio albumo nuotr.

„Nemanau, kad moteris chirurgė kuo nors pranašesnė ar blogesnė už kolegą vyrą. Esu linkusi manyti, kad daug kas priklauso ne nuo lyties, o nuo konkrečios asmenybės. Gydytojas turi kelti pasitikėjimą savo profesionalumu, šiltai bendrauti, turėti psichologinių žinių, gebėti tinkamai įvertinti, suprasti pacienčių lūkesčius, – sakė dr. L. Pilipaitytė. – Pati dar studijuodama supratau, kad man artimesnė yra plastinė chirurgija. Tai konkretus, tikslus, nemonotoniškas rankų ir proto darbas, o rezultatas dažniausiai matomas netrukus.“

Visgi estetinės ginekologijos srityje, pasak chirurgės, yra savų niuansų ne dėl mediko gebėjimų, o dėl pacienčių psichologinio komforto. „Pastebėjau ir pati, nekart yra užsiminę ir kolegos vyrai, kad dėl delikačių problemų moterys dažniau būna linkusios kreiptis į gydytoją moterį. Pritarsiu, kad šioje srityje moteris moterį supras geriau“, – sakė dr. L. Pilipaitytė.

Ar tiesa, kad lytinių lūpų korekcijos operacijos tampa vis populiaresnės?

Taip, lytinių lūpų korekcijos operacijos pasaulyje vis labiau populiarėja. Lietuva – ne išimtis. Besikeičiantis visuomenės požiūris, socialiniai tinklai, galimybė matyti internete pateikiamų pavyzdžių fotografijas vis dažniau paskatina moteris kreiptis į gydytoją dėl fizinį ir psichologinį diskomfortą keliančių problemų. Pacientės dažniausiai kreipiasi dėl lytinių lūpų dydžio ir formos. Sparčiai populiarėja ir genitalijų atjauninimo hialurono rūgšties, riebalų injekcijomis procedūros, taip pat – lazeriu.

Grožio srityje dažnai vaikomės idealų. Ar yra ideali moters genitalijų išvaizda? Kada tai – mūsų kūno individualumas, o kada – jau defektas?

Labai dažnai moterys turi nevienodo dydžio mažąsias lūpas, unikali ir kiekvienos genitalijų forma. Kiekvieno mūsų grožio ir estetikos supratimas savitas, kas gražu vienam, nebūtinai patinka kitam, todėl veikiausiai nėra ir idealios genitalijų išvaizdos apibrėžimo. Svarbiausia – ar pačiai moteriai jos genitalijų vaizdas nekelia psichologinio diskomforto.

Ar verta ryžtis lytinių lūpų operacijai? Juk ši zona mažai matoma...

Kaip normalu koreguoti veido raukšles, krūtis, taip normalu ir verta ryžtis delikačios srities korekcijos procedūrai. Moteris, kuri patiria fizinių nepatogumų (negali dėvėti prigludusių drabužių, nepatogu važiuoti dviračiu, skausmingi lytiniai santykiai, higienos problemos ir kt.), o juos dažniausiai lydi ir psichologinis diskomfortas (pablogėjęs intymusis gyvenimas, nepasitenkinimas savimi, gėda ir kt.), tikrai neturėtų bijoti pasikonsultuoti su šios srities estetines procedūras ir operacijas atliekančiu gydytoju. Šis, įvertinęs esamą problemą, pasiūlys tinkamiausią sprendimo būdą.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Adobe Stock

Ar lytinių lūpų operacija sudėtinga?

Dažniausiai lytinių lūpų dydžio korekcijos operacija techniškai nėra sudėtinga, trunka nuo pusvalandžio iki valandos, pakanka vietinės nejautros, praėjus kelioms valandoms po operacijos pacientė gali išvykti namo, tačiau būna sudėtingų situacijų – po komplikuoto gimdymo, traumos ar vėžio operacijos. Tada tenka ir galvą pasukti, sugalvoti, parinkti konkrečiai moteriai tinkamiausią chirurginę metodiką, kad būtų maksimaliai atkurta funkcija, o vaizdas – estetiškai patrauklus.

Išsklaidykite didžiausias pacienčių baimes. Taigi ko nereikėtų baimintis?

Pasitarkite su šios srities specialistu, jei reikia, ir ne su vienu. Draugių, kaimynių ar kitų medicininio išsilavinimo neturinčių žmonių konsultacijos gali sukelti nepagrįstų lūkesčių, baimių. Tik patirties turintis savo srities profesionalas gali patarti, parinkti tinkamiausią procedūrą ar operaciją, nuspėti tikėtiną rezultatą, gydyti komplikacijas, jeigu jų būtų. Su savo pacientėmis visada aptariame ne tik procedūros ir operacijos privalumus, bet ir galimus nesklandumus. Po operacijos mūsų pacientės gauna išsamią atmintinę ir rekomendacijas, kaip elgtis ir ką daryti pooperaciniu laikotarpiu, turi galimybę pasikonsultuoti su operavusiu gydytoju, jei iškiltų klausimų ar gijimo procesas būtų nesklandus.

Kada po operacijos galima grįžti prie įprastinės savo gyvensenos? Ar skauda? Ar lieka randų?

Priklauso nuo to, ar sklandžiai gyja žaizdos. Chirurgijos be randų nebūna, bet jei žaizdos sugijo sklandžiai, randų beveik nematyti ir diskomforto jie nekelia. Į darbą (jei tai nėra sunkus fizinis darbas) galima grįžti jau po kelių dienų. Operacija dažnai atliekama taikant vietinę nejautrą. Moterims, kurios itin jautrios net ir nedideliam skausmui, rekomenduoju bendrąją nejautrą.

Kokio amžiaus moteriai rekomenduotumėte šią operaciją?

Nėra amžiaus ribos šiai operacijai atlikti. Kiekvienai suaugusiai moteriai, patiriančiai diskomfortą, gali būti daroma lytinių lūpų korekcijos operacija, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ji neatliekama nėštumo laikotarpiu ir kai yra sutrikusi sveikata.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Asmeninio albumo nuotr.

Daugiau informacijos – www.tautrimas.com, www.facebook.com/TautrimasClinic

Užsakymo nr.: PT_76212565

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Mitybos specialistė: tai yra didžiausia svorį metančių žmonių klaida (1)

Pasak mitybos specialistės Indrės Tursovės, viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra ta, kad žmonės, norėdami numesti svorio, pirmiausia visiškai išbraukia riebalus iš savo mitybos raciono

Gyvenimo be sporto neįsivaizduojanti pora: tai darome ne dėl gražaus kūno

Kad turėtume dailų kūną, turime sveikai maitintis ir daug sportuoti. Tai žinome visi, tačiau pasakyti lengva, o kur kas sunkiau tai ivykdyti. Motyvuojanti jauna pora – treneris Aurimas Šidiškis 28 m.) ir sporto entuziastė Simona Žitkauskaitė 26 m.) – pasakoja apie sportą drauge, sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą bei tai, kaip išlaikyti motyvaciją sportuojant.

Asmeninė trenerė Rūta Beišytė žino receptą, kaip pasiekti tobulą figūrą (1)

Asmeninė trenerė bei mitybos specialistė, knygos „Ideali figūra“ autorė Rūta Beišytė-Aminova (30) dalinasi patarimais kaip pasiekti savo idealią figūrą. Sveikos gyvensenos propaguotoja sako, jog vieno idealios figūros standarto nėra – kiekvienam žmogui ideali figūra yra skirtinga.

Kodėl vienas gėrė, valgė rūkytą mėsą, nesportavo ir gyveno šimtą metų, o kitas – ne

Ar gali vienas gydytojas išmanyti viską – endokrinologiją, mitybą, kineziterapiją, genetiką, ginekologiją? Funkcinės medicinos specialistė Algė Ivaškevičė mano, kad ne tik gali, bet ir privalo, nes tik suvokdami, kaip veikia visas organizmas, galime atrasti tinkamiausią kelią į sveikatą.

Tibeto pratimai ne tik padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir grąžina gyvenimo džiaugsmą

Pasak Tibeto vienuolių, reguliariai atliekant Tibeto pratimus galima ne tik sustiprinti ar išsaugoti puikią fizinę būklę, raumenų tonusą, atsikratyti nereikalingų kilogramų, tapti judresniu, bet ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Ar maisto netoleravimą sukelia tik gliutenas?

Ar gali sveikas maistas tapti jūsų slaptu priešu? Vis tik taip atsitinka, kai organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų ir prasideda įvairūs uždegiminiai procesai, kurie gali tapti lėtiniais. Tuomet dažnai pučia pilvą, lydi nuovargis, jaučiami įvairūs skausmai, išberia odą ar net pradeda augti svoris.

Pažangios technologijos leis susilaukti kūdikio ir vyresniame amžiuje

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis.

Moterys ir vyrai skirtingai serga vėžiu – kodėl taip yra?

Specialistai pastebi, kad vyrų ir moterų sirgimas onkologinėmis ligomis gana skirtingas įvairiais aspektais. Ir tam paaiškinti vis daugėja naujausiais mokslo pasiekimais pagrįstų argumentų.

Apie ką jus įspėja tinstančios kojos?

Yra žmonių, kurie sulaukę vasaros karščių su malonumu prisimena žiemos šalčius. Ne tik lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, bet ir sveikiems žmonėms karščiai neretai kelia fizinį diskomfortą.

Po mokslininkų tyrimų: ar tikrai mėsos vartojimas didina ankstyvos mirties riziką? (1)

Daugelis neįsivaizduojame pietų lėkštės be mėsos. Valgome ir graužiame save: „Vegetaru tapčiau, sveikesnis būčiau“. Vis dėlto valgyti mėsą ar ne? Ką pataria mokslininkai?