Reklama

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė

 (4)
Lytinių lūpų korekcija darosi vis paklausesnė. Ką reikėtų žinoti ir ko neverta bijoti, aiškina plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja, medicinos mokslų daktarė Loreta Pilipaitytė.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dr. L. Pilipaitytė – Kaune veikiančios modernios ir šiuolaikiškos Tautrimo Aštrausko klinikos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja. Tradiciškai gana vyriškoje srityje dar retai sutiksi moterį, tačiau medikė sako, kad situacija kardinaliai keičiasi, mat vis daugiau dailiosios lyties atstovių išdrįsta pasirinkti plastinės chirurgijos chirurgo specialybę.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Asmeninio albumo nuotr.

„Nemanau, kad moteris chirurgė kuo nors pranašesnė ar blogesnė už kolegą vyrą. Esu linkusi manyti, kad daug kas priklauso ne nuo lyties, o nuo konkrečios asmenybės. Gydytojas turi kelti pasitikėjimą savo profesionalumu, šiltai bendrauti, turėti psichologinių žinių, gebėti tinkamai įvertinti, suprasti pacienčių lūkesčius, – sakė dr. L. Pilipaitytė. – Pati dar studijuodama supratau, kad man artimesnė yra plastinė chirurgija. Tai konkretus, tikslus, nemonotoniškas rankų ir proto darbas, o rezultatas dažniausiai matomas netrukus.“

Visgi estetinės ginekologijos srityje, pasak chirurgės, yra savų niuansų ne dėl mediko gebėjimų, o dėl pacienčių psichologinio komforto. „Pastebėjau ir pati, nekart yra užsiminę ir kolegos vyrai, kad dėl delikačių problemų moterys dažniau būna linkusios kreiptis į gydytoją moterį. Pritarsiu, kad šioje srityje moteris moterį supras geriau“, – sakė dr. L. Pilipaitytė.

Ar tiesa, kad lytinių lūpų korekcijos operacijos tampa vis populiaresnės?

Taip, lytinių lūpų korekcijos operacijos pasaulyje vis labiau populiarėja. Lietuva – ne išimtis. Besikeičiantis visuomenės požiūris, socialiniai tinklai, galimybė matyti internete pateikiamų pavyzdžių fotografijas vis dažniau paskatina moteris kreiptis į gydytoją dėl fizinį ir psichologinį diskomfortą keliančių problemų. Pacientės dažniausiai kreipiasi dėl lytinių lūpų dydžio ir formos. Sparčiai populiarėja ir genitalijų atjauninimo hialurono rūgšties, riebalų injekcijomis procedūros, taip pat – lazeriu.

Grožio srityje dažnai vaikomės idealų. Ar yra ideali moters genitalijų išvaizda? Kada tai – mūsų kūno individualumas, o kada – jau defektas?

Labai dažnai moterys turi nevienodo dydžio mažąsias lūpas, unikali ir kiekvienos genitalijų forma. Kiekvieno mūsų grožio ir estetikos supratimas savitas, kas gražu vienam, nebūtinai patinka kitam, todėl veikiausiai nėra ir idealios genitalijų išvaizdos apibrėžimo. Svarbiausia – ar pačiai moteriai jos genitalijų vaizdas nekelia psichologinio diskomforto.

Ar verta ryžtis lytinių lūpų operacijai? Juk ši zona mažai matoma...

Kaip normalu koreguoti veido raukšles, krūtis, taip normalu ir verta ryžtis delikačios srities korekcijos procedūrai. Moteris, kuri patiria fizinių nepatogumų (negali dėvėti prigludusių drabužių, nepatogu važiuoti dviračiu, skausmingi lytiniai santykiai, higienos problemos ir kt.), o juos dažniausiai lydi ir psichologinis diskomfortas (pablogėjęs intymusis gyvenimas, nepasitenkinimas savimi, gėda ir kt.), tikrai neturėtų bijoti pasikonsultuoti su šios srities estetines procedūras ir operacijas atliekančiu gydytoju. Šis, įvertinęs esamą problemą, pasiūlys tinkamiausią sprendimo būdą.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Adobe Stock

Ar lytinių lūpų operacija sudėtinga?

Dažniausiai lytinių lūpų dydžio korekcijos operacija techniškai nėra sudėtinga, trunka nuo pusvalandžio iki valandos, pakanka vietinės nejautros, praėjus kelioms valandoms po operacijos pacientė gali išvykti namo, tačiau būna sudėtingų situacijų – po komplikuoto gimdymo, traumos ar vėžio operacijos. Tada tenka ir galvą pasukti, sugalvoti, parinkti konkrečiai moteriai tinkamiausią chirurginę metodiką, kad būtų maksimaliai atkurta funkcija, o vaizdas – estetiškai patrauklus.

Išsklaidykite didžiausias pacienčių baimes. Taigi ko nereikėtų baimintis?

Pasitarkite su šios srities specialistu, jei reikia, ir ne su vienu. Draugių, kaimynių ar kitų medicininio išsilavinimo neturinčių žmonių konsultacijos gali sukelti nepagrįstų lūkesčių, baimių. Tik patirties turintis savo srities profesionalas gali patarti, parinkti tinkamiausią procedūrą ar operaciją, nuspėti tikėtiną rezultatą, gydyti komplikacijas, jeigu jų būtų. Su savo pacientėmis visada aptariame ne tik procedūros ir operacijos privalumus, bet ir galimus nesklandumus. Po operacijos mūsų pacientės gauna išsamią atmintinę ir rekomendacijas, kaip elgtis ir ką daryti pooperaciniu laikotarpiu, turi galimybę pasikonsultuoti su operavusiu gydytoju, jei iškiltų klausimų ar gijimo procesas būtų nesklandus.

Kada po operacijos galima grįžti prie įprastinės savo gyvensenos? Ar skauda? Ar lieka randų?

Priklauso nuo to, ar sklandžiai gyja žaizdos. Chirurgijos be randų nebūna, bet jei žaizdos sugijo sklandžiai, randų beveik nematyti ir diskomforto jie nekelia. Į darbą (jei tai nėra sunkus fizinis darbas) galima grįžti jau po kelių dienų. Operacija dažnai atliekama taikant vietinę nejautrą. Moterims, kurios itin jautrios net ir nedideliam skausmui, rekomenduoju bendrąją nejautrą.

Kokio amžiaus moteriai rekomenduotumėte šią operaciją?

Nėra amžiaus ribos šiai operacijai atlikti. Kiekvienai suaugusiai moteriai, patiriančiai diskomfortą, gali būti daroma lytinių lūpų korekcijos operacija, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ji neatliekama nėštumo laikotarpiu ir kai yra sutrikusi sveikata.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Asmeninio albumo nuotr.

Daugiau informacijos – www.tautrimas.com, www.facebook.com/TautrimasClinic

Užsakymo nr.: PT_76212565

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Daugiau nei pusė besilaukiančiųjų žaloja būsimų kūdikių sveikatą

„Gimdymo namuose atlikto tyrimo duomenys pribloškiantys, - teigė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas, genetikas prof. Algimantas Utkus.

Patirtis iš pirmų lūpų: su vėžiu galima kovoti ir maistu

Kai 2013 metais Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktoriui Virginijui Šauliui lyg perkūnas iš giedro dangaus trenkė žinia, kad jam ketvirtos stadijos vėžys, medikai prognozavo, kad jo gyvenimo styga nutrūks po aštuonių mėnesių.

5 pratimai toms, kas nori padailinti kūno formas

Termometro stulpelis vis dažniau pakyla virš nulio, o retkarčiais išlendanti saulė nedrąsiai primena – pavasaris ateis. Gamta po truputį bunda, o jus vis dar kamuoja žiemos tingulys? Išbandykite šį 5 sporto pratimų komplektą – pažadame, tikrąjį pavasarį pasitiksite žvalūs, energingi ir džiaugsitės padailėjusiomis kūno formomis!

Šeimos gydytoja: vitamino D stoka atsiliepia ne tik kaulų sveikatai, bet ir kraujospūdžio kontrolei

Vitamino D trūkumas pastaraisiais metais panašėja į pasaulinę epidemiją. Lietuva ne išimtis – mūsų šalyje jo nepakanka daugumai gyventojų, teigiama, kad net 85 proc. vyresnių nei 60 metų žmonių patiria šio vitamino deficitą.

Mitybos specialistė: štai ką reikia daryti, norint numesti svorio

Ką darome, kai norime numesti svorio? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina.

Gydomosios mitybos specialistė: tik maža dalis žmonių gali valgyti viską, ką nori, ir nesulaukti pasekmių (2)

Homeopatė, mitybos terapeutė Deimantė Rapalytė sako, kad tinkama mityba gali ne tik suteikti daugiau energijos, padailinti mūsų išvaizdą, bet ir išgydyti nuo kai kurių ligų.

Garsūs žmonės ir svoris – sugebėjo atsikratyti net 47 klogramų

Žinomų žmonių kilogramai – sveikos gyvensenos specialistė atsikratė 40, kylanti atlikėja – 47 kilogramų.

Pietų laikas: kaip nereikia valgyti

Ką Jūs paprastai darote, kai pradedate pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti? Žiūrite mėgstamiausi serialą, susirašinėjate su draugais, skaitote naujienas išmaniajame telefone, skaitote knygą ar žurnalą? Visi šie paprasti veiksmai valgio metu gali sukelti gana nemalonių pasekmių.

Vyras pasiryžo operacijai ir tai išsaugojo gerus santykius šeimoje

Atrodytų, kad knarkimas – visai nedidelė problema, tačiau ji vos neišskyrė laimingos Norvegijoje gyvenančios lietuvių poros.

75 proc. retų ligų prasideda vaikystėje, kai kurioms nustatyti prireikia 5-30 metų (1)

Reta liga gali likti nediagnozuota, jei pacientas nebus nusiųstas pas reikiamus specialistus.