Reklama

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė

 (4)
Lytinių lūpų korekcija darosi vis paklausesnė. Ką reikėtų žinoti ir ko neverta bijoti, aiškina plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja, medicinos mokslų daktarė Loreta Pilipaitytė.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dr. L. Pilipaitytė – Kaune veikiančios modernios ir šiuolaikiškos Tautrimo Aštrausko klinikos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja. Tradiciškai gana vyriškoje srityje dar retai sutiksi moterį, tačiau medikė sako, kad situacija kardinaliai keičiasi, mat vis daugiau dailiosios lyties atstovių išdrįsta pasirinkti plastinės chirurgijos chirurgo specialybę.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Asmeninio albumo nuotr.

„Nemanau, kad moteris chirurgė kuo nors pranašesnė ar blogesnė už kolegą vyrą. Esu linkusi manyti, kad daug kas priklauso ne nuo lyties, o nuo konkrečios asmenybės. Gydytojas turi kelti pasitikėjimą savo profesionalumu, šiltai bendrauti, turėti psichologinių žinių, gebėti tinkamai įvertinti, suprasti pacienčių lūkesčius, – sakė dr. L. Pilipaitytė. – Pati dar studijuodama supratau, kad man artimesnė yra plastinė chirurgija. Tai konkretus, tikslus, nemonotoniškas rankų ir proto darbas, o rezultatas dažniausiai matomas netrukus.“

Visgi estetinės ginekologijos srityje, pasak chirurgės, yra savų niuansų ne dėl mediko gebėjimų, o dėl pacienčių psichologinio komforto. „Pastebėjau ir pati, nekart yra užsiminę ir kolegos vyrai, kad dėl delikačių problemų moterys dažniau būna linkusios kreiptis į gydytoją moterį. Pritarsiu, kad šioje srityje moteris moterį supras geriau“, – sakė dr. L. Pilipaitytė.

Ar tiesa, kad lytinių lūpų korekcijos operacijos tampa vis populiaresnės?

Taip, lytinių lūpų korekcijos operacijos pasaulyje vis labiau populiarėja. Lietuva – ne išimtis. Besikeičiantis visuomenės požiūris, socialiniai tinklai, galimybė matyti internete pateikiamų pavyzdžių fotografijas vis dažniau paskatina moteris kreiptis į gydytoją dėl fizinį ir psichologinį diskomfortą keliančių problemų. Pacientės dažniausiai kreipiasi dėl lytinių lūpų dydžio ir formos. Sparčiai populiarėja ir genitalijų atjauninimo hialurono rūgšties, riebalų injekcijomis procedūros, taip pat – lazeriu.

Grožio srityje dažnai vaikomės idealų. Ar yra ideali moters genitalijų išvaizda? Kada tai – mūsų kūno individualumas, o kada – jau defektas?

Labai dažnai moterys turi nevienodo dydžio mažąsias lūpas, unikali ir kiekvienos genitalijų forma. Kiekvieno mūsų grožio ir estetikos supratimas savitas, kas gražu vienam, nebūtinai patinka kitam, todėl veikiausiai nėra ir idealios genitalijų išvaizdos apibrėžimo. Svarbiausia – ar pačiai moteriai jos genitalijų vaizdas nekelia psichologinio diskomforto.

Ar verta ryžtis lytinių lūpų operacijai? Juk ši zona mažai matoma...

Kaip normalu koreguoti veido raukšles, krūtis, taip normalu ir verta ryžtis delikačios srities korekcijos procedūrai. Moteris, kuri patiria fizinių nepatogumų (negali dėvėti prigludusių drabužių, nepatogu važiuoti dviračiu, skausmingi lytiniai santykiai, higienos problemos ir kt.), o juos dažniausiai lydi ir psichologinis diskomfortas (pablogėjęs intymusis gyvenimas, nepasitenkinimas savimi, gėda ir kt.), tikrai neturėtų bijoti pasikonsultuoti su šios srities estetines procedūras ir operacijas atliekančiu gydytoju. Šis, įvertinęs esamą problemą, pasiūlys tinkamiausią sprendimo būdą.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Adobe Stock

Ar lytinių lūpų operacija sudėtinga?

Dažniausiai lytinių lūpų dydžio korekcijos operacija techniškai nėra sudėtinga, trunka nuo pusvalandžio iki valandos, pakanka vietinės nejautros, praėjus kelioms valandoms po operacijos pacientė gali išvykti namo, tačiau būna sudėtingų situacijų – po komplikuoto gimdymo, traumos ar vėžio operacijos. Tada tenka ir galvą pasukti, sugalvoti, parinkti konkrečiai moteriai tinkamiausią chirurginę metodiką, kad būtų maksimaliai atkurta funkcija, o vaizdas – estetiškai patrauklus.

Išsklaidykite didžiausias pacienčių baimes. Taigi ko nereikėtų baimintis?

Pasitarkite su šios srities specialistu, jei reikia, ir ne su vienu. Draugių, kaimynių ar kitų medicininio išsilavinimo neturinčių žmonių konsultacijos gali sukelti nepagrįstų lūkesčių, baimių. Tik patirties turintis savo srities profesionalas gali patarti, parinkti tinkamiausią procedūrą ar operaciją, nuspėti tikėtiną rezultatą, gydyti komplikacijas, jeigu jų būtų. Su savo pacientėmis visada aptariame ne tik procedūros ir operacijos privalumus, bet ir galimus nesklandumus. Po operacijos mūsų pacientės gauna išsamią atmintinę ir rekomendacijas, kaip elgtis ir ką daryti pooperaciniu laikotarpiu, turi galimybę pasikonsultuoti su operavusiu gydytoju, jei iškiltų klausimų ar gijimo procesas būtų nesklandus.

Kada po operacijos galima grįžti prie įprastinės savo gyvensenos? Ar skauda? Ar lieka randų?

Priklauso nuo to, ar sklandžiai gyja žaizdos. Chirurgijos be randų nebūna, bet jei žaizdos sugijo sklandžiai, randų beveik nematyti ir diskomforto jie nekelia. Į darbą (jei tai nėra sunkus fizinis darbas) galima grįžti jau po kelių dienų. Operacija dažnai atliekama taikant vietinę nejautrą. Moterims, kurios itin jautrios net ir nedideliam skausmui, rekomenduoju bendrąją nejautrą.

Kokio amžiaus moteriai rekomenduotumėte šią operaciją?

Nėra amžiaus ribos šiai operacijai atlikti. Kiekvienai suaugusiai moteriai, patiriančiai diskomfortą, gali būti daroma lytinių lūpų korekcijos operacija, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ji neatliekama nėštumo laikotarpiu ir kai yra sutrikusi sveikata.

Lytinių lūpų korekcijos operacija – delikati ir vis labiau populiaresnė
© Asmeninio albumo nuotr.

Daugiau informacijos – www.tautrimas.com, www.facebook.com/TautrimasClinic

Užsakymo nr.: PT_76212565

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Baltymais praturtinta morkų ir imbiero sriuba

„Labai mėgstu gaminti ir dažnai eksperimentuoju su įvairiais maisto produktais, jų deriniais,“ – sako lengvaatletė Airinė palšytė, mėgstanti patiekalus praturtinti baltymais.

Vaistininkas V. Pauliukevičius: į vaistinę žmonės ateina ir išsikalbėti

Daugiau nei penkias dešimtis savo gyvenimo metų Vladas Pauliukevičius (80 m.) atidavė vaistinei ir įvairių negalavimų kamuojamiems druskininkiečiams. Į pensiją išėjęs ilgametis vaistininkas pasakoja apie anų laikų vaistų gamybos taisykles ir pasitikėjimo specialistu svarbą.

17 dalykų, apie kuriuos verta susimąstyti, kad ateityje jaustumėtės geriau (4)

Vienas interneto portalas atliko vyresnių nei 50 m. žmonių apklausą apie tai, ką jie patartų 30-mečiams. Patarimai – labai paprasti, bet tuo pačiu teisingi ir išmintingi. Patariame įsiklausyti į vyresnių žmonių patarimus.

Mokslininkai atskleidė paprastus triukus, padėsiančius maitintis sveikiau

Ar žinote, kas lemia jūsų maisto pasirinkimą? Tai ne tik vaizdas, skonis ir kvapas, bet ir tai, ar maistas yra pasiekiamas ranka, ar jis pateiktas tinkamo dydžio porcija, ar jį patogu valgyti ir ar turime jį papildomai apdoroti bei paruošti. Bent jau taip teigia Danijos mokslininkai.

Julija Janus kviečia sergantiesiems vėžiu padovanoti Viltį

Mūsų niekas nemokė, kaip suteikti psichologinę pagalbą žmogui, išgirdusiam mirtinos ligos nuosprendį.

Mitybos specialistė: riebalų bijoti nereikia, svarbu pasirinkti tinkamus

Riebalai yra būtini mūsų organizmui – jie suteikia sotumo jausmą, su jais gauname riebaluose tirpių vitaminų. Tačiau netinkamas ar per didelis tam tikrų riebalų vartojimas gali sukelti sveikatos sutrikimų.

105 metų sulaukusio daktaro Shigeaki Hinoharos ilgaamžiškumo taisyklės (1)

Daktaras Shigeaki Hinohara – vienas iš tų, kuriam Japonija yra dėkinga už ilgaamžiškumą. Jis ir pats yra neįtikėtinai aktyvios senatvės pavyzdys: sulaukęs 75 metų parašė ir publikavo daugiau kaip 150 knygų, o sulaukęs šimto – toliau gydė žmones ir skaitė paskaitas.

Dar kartą apie depresiją: antidepresantai nėra vaistas, kuris tinka visiems (4)

Kaip ir visomis ligomis, taip ir depresija susergama ne iš karto. Ji turi savo priešistorę ir priežastis.

Plastikos chirurgas: jei vienintelis pacientės noras – geriau atrodyti asmenukėse, skalpelio į rankas neimu (4)

Jau 15 metų moterų grožio paslaptis saugantis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Martynas Norkus neabejoja, kad šioje srityje išmanyti žmonių psichologiją yra ne mažiau svarbu nei chirurgijos subtilybes.