Laimingos ir sveikos moters pilvas turi būti minkštas

Sertifikuotas kuksando treneris Algirdas Kumža siūlo moterims nepersistengti formuojant pilvo presą.
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Plokščias ir dailiais raumenų kvadratėliais padalintas senovinę skalbimo lentą primenantis pilvas pastaruoju metu tapo ne tik vyrų, bet ir moterų siekiamybe. Plušame iki devinto prakaito sporto salėse, kad visus ant pilvo esančius minkštus riebaliukus paverstume kietais raumenukais. Pasirodo, persistengti neverta. Pasak kuksando trenerio Algirdo Kumžos, pilve yra vienas svarbiausių energijos taškų dandžion (danjeon) – jame kaupiasi kūną ir fizinę galią kontroliuojanti energija. Aukščiau esantis vidurinis energijos taškas yra yra atsakingas už protą, o viršutinis – už dvasią.

Kvėpuodami pilvu žemutinį tašką galime suaktyvinti, ir paskirstyti tą energiją tolygiai po visą kūną. „Pilvinis kvėpavimas yra pats natūraliausias, taip kvėpuoja kūdikiai, – sako A. Kumža. – Deja, su laiku vis labiau prarandame šį įgūdį, kvėpavimas vis kyla, tampa krūtininis, dėl to sutrinka energijos cirkuliacija. Be to, pilve gaminasi ir vienas svarbiausių laimės hormonų serotoninas.“ Ir išties net 90 proc. viso žmogaus serotonino yra susikaupę enterochromafino ląstelėse virškinimo trakte.

Lėtai kvėpuojant, energija susikoncentruoja apačioje, tada kyla, kol pasiekia galvą, ir ima leistis. Gerėjant žarnyno peristaltikai susireguliuoja ir serotonino kiekis, jis išsilaisvina, ima palankiai veikti nervų sistemą, jaučiamės laimingesnės.

Turėti atsipalaidavusį pilvą svarbu ir dėl streso kontrolės. Pasak korėjiečio kuksando mokytojo Koh Nam Juno, stresas labiausiai sustingdo dvi kūno dalis – nugarą ir apatinę kūno dalį – pilvą, klubus, šlaunis. Negana to, vakariečiai padėtį pablogina dar ir netinkamu sėdėjimu. Sėdėdami ne ant žemės, o ant kėdės tą sąstingį tik padidiname. Pilvinis kvėpavimas padeda suminkštinti, išjudinti šią kūno dalį, tad gerokai sumažina ir stresą.

Dėl pertreniruotų pilvo raumenų, pilvas tampa kietas, energijos cirkuliacija sutrinka, spaudžiami vidaus organai, kvėpavimas tampa paviršinis, tai dar labiau didina įtampą. Siūlymai jos atsikratyti keičiant mąstymą, šiuo atveju nelabai padės, nes įtempti raumenys siunčia į smegenis visai kitą – pavojaus – signalą. A. Kumža pastebi, kad itin sunku kvėpuoti pilvu yra profesionaliems sportinių šokių šokėjams, nes jų pilvo preso ir nugaros raumenys yra labai kieti.

Nenuostabu, kad rytietiškas grožio idealas yra apvalų, minkštą pilvuką turinčios moterys. Tiesa, perlenkimas į kitą pusę energetiškai taip pat nėra palankus. Jei žmogus užsiaugina pernelyg didelį pilvą, energija taip pat sustingsta viename taške ir ją sunku išjudinti.

Išeitis? Raumenys yra reikalingi, tačiau jie turi būti ne tik tvirti, bet ir elastingi, tad juos augindamos jėgos pratimais, nepersistenkime su pernelyg dideliais svoriais, o svarbiausia – nepamirškime raumenis atpalaiduojančių tempimo pratimų. Ir nesikrimskime dėl riebaliukų ant pilvo – minkštas pilvas yra ne tik labai natūralus ir moteriškas (juk būtent riebaluose gaminasi daugybė moteriškų hormonų), bet ir padeda išvengti streso bei pasigaminti laimės hormonų. Daugiau apie tai, kaip susigrąžinti kūdikišką kvėpavimą, galite sužinoti kuksando užsiėmimuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Patirtis iš pirmų lūpų: su vėžiu galima kovoti ir maistu

Kai 2013 metais Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktoriui Virginijui Šauliui lyg perkūnas iš giedro dangaus trenkė žinia, kad jam ketvirtos stadijos vėžys, medikai prognozavo, kad jo gyvenimo styga nutrūks po aštuonių mėnesių.

5 pratimai toms, kas nori padailinti kūno formas

Termometro stulpelis vis dažniau pakyla virš nulio, o retkarčiais išlendanti saulė nedrąsiai primena – pavasaris ateis. Gamta po truputį bunda, o jus vis dar kamuoja žiemos tingulys? Išbandykite šį 5 sporto pratimų komplektą – pažadame, tikrąjį pavasarį pasitiksite žvalūs, energingi ir džiaugsitės padailėjusiomis kūno formomis!

Šeimos gydytoja: vitamino D stoka atsiliepia ne tik kaulų sveikatai, bet ir kraujospūdžio kontrolei

Vitamino D trūkumas pastaraisiais metais panašėja į pasaulinę epidemiją. Lietuva ne išimtis – mūsų šalyje jo nepakanka daugumai gyventojų, teigiama, kad net 85 proc. vyresnių nei 60 metų žmonių patiria šio vitamino deficitą.

Mitybos specialistė: štai ką reikia daryti, norint numesti svorio

Ką darome, kai norime numesti svorio? Griebiamės dietų – badaujame, vartojame tik vienos rūšies produktus, geriame liekninamąsias arbatas, valgome liesus produktus. Tačiau, deja, rezultatai dažnai nedžiugina.

Gydomosios mitybos specialistė: tik maža dalis žmonių gali valgyti viską, ką nori, ir nesulaukti pasekmių (1)

Homeopatė, mitybos terapeutė Deimantė Rapalytė sako, kad tinkama mityba gali ne tik suteikti daugiau energijos, padailinti mūsų išvaizdą, bet ir išgydyti nuo kai kurių ligų.

Garsūs žmonės ir svoris – sugebėjo atsikratyti net 47 klogramų

Žinomų žmonių kilogramai – sveikos gyvensenos specialistė atsikratė 40, kylanti atlikėja – 47 kilogramų.

Pietų laikas: kaip nereikia valgyti

Ką Jūs paprastai darote, kai pradedate pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti? Žiūrite mėgstamiausi serialą, susirašinėjate su draugais, skaitote naujienas išmaniajame telefone, skaitote knygą ar žurnalą? Visi šie paprasti veiksmai valgio metu gali sukelti gana nemalonių pasekmių.

Vyras pasiryžo operacijai ir tai išsaugojo gerus santykius šeimoje

Atrodytų, kad knarkimas – visai nedidelė problema, tačiau ji vos neišskyrė laimingos Norvegijoje gyvenančios lietuvių poros.

75 proc. retų ligų prasideda vaikystėje, kai kurioms nustatyti prireikia 5-30 metų (1)

Reta liga gali likti nediagnozuota, jei pacientas nebus nusiųstas pas reikiamus specialistus.

Jogai įspėja: kvėpavimas per burną pavojingas tiek mažam, tiek suaugusiajam

Kad kartais tinkamas kvėpavimas gali duoti naudos, neabejoja ne tik jogai ir rytietiškų mankštų mokytojai, bet ir Vakarų pasaulio sporto treneriai bei medikai.