5 fengšui taisyklės: daiktai, kurių namuose neturi būti

 (2)
Egzistuoja elementarių daiktų ir interjero sprendimų, kurie nuodija būstą. Daugeliui turbūt yra puikiai žinoma, kad fengšui praktikoje naudojama daugybė talismanų, o kambariai ir daiktai planuojami pagal energinę jų paskirtį.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vis tik be slaptų talismanų specialistai turi parengę ir juodąjį sąrašą daiktų, kurių namuose laikyti jokiais būdais negalima, nes jie trikdo harmoningą či energijos tėkmę. Atsikratykite šių trikdžių ir džiaukitės neblėstančia laime.

1. Sugedę ir sulaužyti daiktai

Vienas iš būdų pademonstruoti pagarbą namams – iš jų pašalinti visus neveikiančius objektus. Jei daiktai jums turi sakralios ar sentimentalios reikšmės, pamėginkite juos sutvarkyti ir sugrąžinti originalią formą.

5 fengšui taisyklės: daiktai, kurių namuose neturi būti
© Shutterstock

Dvasinių kinų praktikų specialistai rekomenduoja prieš išmetant tokį daiktą jam būtinai padėkoti už tą laiką, kurį jis jums teikė džiaugsmo. Tokiu būdu atlaisvinsite erdvę naujiems jausmams ir komfortiškam energijos pasiskirstymui.

2. Aštrūs objektai ar pavojingi kampai

Gyvūnų ragai, kandeliabrai ir netgi kardai – mažai kas mūsų dienomis namuose laiko tokius objektus. Vis dėlto nepakenks priminti, kad laiminguose šeimos namuose tokiems objektams vietos nėra.

5 fengšui taisyklės: daiktai, kurių namuose neturi būti
© Vida Press

Blogas ženklas – pernelyg didelis aštrių kampų kiekis interjere, liudijantis apie išorinę ir vidinę agresiją. Tokiuose namuose dažnai sergama ir reguliariai kyla konfliktų, vedančių emocinio išsekimo link. Nėra gerai, jei aštrus kampas nukreiptas į jūsų lovą ar darbo vietą – gali nukentėti karjera ir asmeninis gyvenimas. Sušvelninkite šį neigiamą poveikį panaudodami specialius kampų dengimo elementus.

3. Vanduo meilės kampe

Tolimiausias dešinėje esantis jūsų namų plotas (stovint nugara į duris) – tai meilės kampas. Jei norite pasiekti ir išsaugoti aistringą ryšį su tam tikru asmeniu, šiame plote jokiais būdais nestatykite skalbimo mašinos, akvariumo, vazos su gėlėmis ar didelio veidrodžio.

5 fengšui taisyklės: daiktai, kurių namuose neturi būti
© Vida Press

Jei vis tik išvengti šio nemalonumo neįmanoma, nes, pavyzdžiui, šiame plote yra vonios kambarys, duris į šią erdvę visada laikykite uždarytas.

4. Či energijos kliūtys:

* laiptai priešais lauko duris;
* tiesi linija, jungianti lauko ir galines duris (jei gyvenate užmiesčio name);
* balkiai ant miegamojo stogo;
* ilgas koridorius, kurio gale – miegamasis.

5 fengšui taisyklės: daiktai, kurių namuose neturi būti
© Shutterstock

Jei namuose yra vienas ar keli tokio pobūdžio kliuviniai, būtina sušvelninti neigiamą efektą pasitelkus veidrodį, kilimus ir kambarinius augalus.

5. Sunkūs daiktai miegamajame

Šalia lovos nelaikykite sunkių objektų. Nepatartina miegamajame kabinti paveikslų, kuriuose pavaizduoti žmonės. Interjerui kurti pageidautina naudoti neutralius ar pastelinius atspalvius (tik ne baltus).

5 fengšui taisyklės: daiktai, kurių namuose neturi būti
© Shutterstock

Dar rekomenduojama naudoti ne daugiau nei du atspalvius. Jokiais būdais negali būti veidrodžių, į kuriuos įmanoma pažvelgti gulint lovoje. Geriausia veidrodžiui skirta vieta – spintoje arba kitame kambaryje. Idealiuoju atveju vertėtų rinktis lovą su aukštu galvūgaliu, suteikiančiu namams saugumo ir stimuliuojančiu malonų ir visavertį poilsį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Kada geriausias laikas persodinti kambarines gėles?

Kambarinės gėlės – tikra namų puošmena, tačiau visada svarbu jas tinkamai prižiūrėti. Svarbu ne tik pasirūpinti, kad gėlės būtų reguliariai laistomos, bet taip pat užtikrinti, kad jų persodinimas būtų atliekamas tinkamai. Taigi, kada ir kaip persodinti gėles?

Skandinaviško stiliaus bute dominuoja gamtos motyvai (3)

Kuriant interjerą Gintarei Jarmalavičiūtei labai svarbūs buvo funkciniai sprendimai. Buto erdvė nedidelė, tad ją reikėjo panaudoti taip, kad čia gyvensiantys žmonės jaustųsi laisvai, galėtų nevaržomai judėti, kad funkcinės zonos būtų išdėstytos racionaliai bei patogiai, o ir pritaikomos pagal poreikius.

Klasikinio stiliaus namuose – ir sovietmečio palikimo, ir moderno elementų

Vilnietę Kariną Semakaitę nuosavas interjero detalių ir namų kvapų verslas beveik įpareigoja turėti estetiškus namus. Jauna moteris pripažįsta, kad jai iš tikrųjų patinka gyventi gražiai.

Rankinių dizainerė apie studiją šimtamečiame smetoniniame name: jaučiu to meto dvasią (4)

Prekių ženklo „Gėda Pelėda“ rankinių dizainerė, tapytoja, interjerų kūrėja kaunietė Kristina Lisauskė (33 m.) neseniai įsikraustė į savotiškai mintimis prisišauktą studiją. Moteris pasakoja jau seniai svajojusi ir ieškojusi ypatingos – erdvios ir šviesios – studijos aukštomis lubomis Kauno senamiestyje.

Netipiškai įrengtas 39 kv. m. butas tapo maksimaliai patogiu (10)

Sostinėje naujos statybos name esantis nedidelis butas tapo smagia užuovėja skoningumą vertinančiai porai.

Erdvų trijų aukštų butą menininkė remontuoja pati (3)

Vilnietė knygų dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė savo namus kuria panašiai kaip knygas: jautriai, stebėdama aplinką ir įsiklausydama į žmones. Įsižiūrėdama į daiktus ir atskleisdama jų savitumą. Ir dar nepaiso madų – šių dizainerė sako labai nemėgstanti.

Šimtamečiai dailininkės namai slepia galybę istorijų (7)

Vilnietė tapytoja, dailės pedagogė Arūnė Tornau dar yra talentinga istorijų pasakotoja. Ji daug žino bei mielai pasakoja ir apie vietą, kurioje gyvena, – pačiame sostinės centre esantį istorinį kvartalą, vadinamą Montvilos kolonija arba Montvilos trikampiu.

Sužinokite, kaip sukurti namuose prabangą ir eleganciją (1)

„Qi“ kolekcija – tai prestižinio italų prekės ženklo „Scavolini“ meistriškumas ir Japonijos studijos „Nendo“ išskirtinio požiūrio duetas, interpretuojantis dizainą kaip siurprizą, eksperimentavimą bei rafinuotas detales.

Kalėdinių dekoracijų TOP 5 – kad namai atrodytų šventiškai ir naujai

Kalėdinę puošybą užkariauja rankų darbo dekoracijos ir netikėtos spalvos.

5 priežastys įsigyti oro drėkintuvą (1)

Oro drėkintuvas – absoliučiai nepakeičiamas dalykas, ypač gyvenantiems bute. Varle.lt buitinės technikos ekspertas Justinas Kaušinis pateikia penkias priežastis, kodėl dabar verta investuoti į oro drėkintuvą.