Vienu metu viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę: telkiasi draugai, šeimos, bendruomenės

Liepos 6 dieną lygiai 21 valandą vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedos Tautišką giesmę.
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Valstybės - Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena - vienintelė metuose, kai Lietuvos himnas apskrieja visą Žemės rutulį.

Tautiškai giesmei giedoti draugai, kolegos, šeimos, giminės, bendruomenės telkiasi ir socialiniuose tinkluose.

Kaip rašoma šiam įvykiui skirtame interneto puslapyje www.400000.lt, 2018-aisiais mūsų laukia neeilinis vakarėlis - trispalvei Lietuvai 100 metų! Visame pasaulyje ją pažymėsime kaip niekad garsiai giedodami Tautišką giesmę.

„Kiekvienas lietuvis yra vertas būti pakviestas į tokią šventę. Tad kviesk visus pažįstamus lietuvius, ypatingai - gyvenančius už šalies ribų, ir žymėkitės Pasaulio lietuvių žemėlapyje“, - kviečia akcijos rėmėjai, kurių tinklalapyje galima rasti tautiškos giesmės įrašų, vietas, kuriose bursis lietuviai, giedos giesmę, o paskui dalinsis įrašais viešai.

„Taip pagaliau sužinosim, kiek yra lietuvių pasaulyje, ir, nepriklausomai nuo savo koordinačių, visuomet būsime vieno paspaudimo atstumu vienas nuo kito. Susijungę skaitmeniniu būdu žengsim į tikrą pasaulio Lietuvą, kuri neturi sienų, kur nėra pusiau lietuvių ar išeivių, kur niekas neklausia, koks herbas ant tavo paso ir kaip gerai tu moki lietuviškai. Kur Lietuva - ne geografija, o bendruomenė, mintis, jausmas, žmogiškas ryšys“, - skelbia iniciatyvos autoriai.

ELTA primena, kad idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais, minint Lietuvos vardo paminėjimo 1000-metį.

Pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių palaikomas himno giedojimas tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama tapatybės dalimi.

„Giedokime savo šalies himną vienu balsu!“ - kviečia organizatoriai.

Užupio respublikos iniciatyva prisijungti prie 4 milijonų - viena iš daugybės skelbiamų socialiniuose tinkluose artėjant 21 valandai.

„Kaimyninės Lietuvos himno „Tautiškos giesmės“ stichiškas savanoriškas viešas giedojimas“ planuojamas prie Užupio angelo, Užupio kavinės terasoje ir kitose vietose.

Jungtinis 12 tūkst. dainininkų ir tūkstančių kitų Dainų šventės dalyvių bei klausytojų choras Tautišką giesmę giedos Vingio parke.

ELTA primena, kad Lietuvos himno - Tautiškos giesmės žodžius ir muziką sukūrė Vincas Kudirka (1858-1899).

Šis kūrinys pirmą kartą paskelbtas literatūros, politikos ir mokslo dvimėnesiniame laikraštyje „Varpas“ 1898 m. lapkričio-gruodžio mėnesiais. Nuo tada Tautiška giesmė buvo giedama lietuviškuose vakarėliuose, pirmą kartą oficialiai sugiedotas Miko Petrausko vadovaujamo choro 1905 metų birželio 6 dieną Didžiojo Vilniaus seimo išvakarių koncerte Vilniuje.

Nuo 1917 metų Tautiška giesmė giedota viešose politinėse demonstracijose, susirinkimuose ir suvažiavimuose. 1917-1918 metais kūrinio žodžius ir muziką buvo siūlyta pakeisti, tačiau 1919-aisiais Tautiška giesmė patvirtinta Lietuvos himnu.

1940 metais, po sovietinės okupacijos, himnas buvo uždraustas, vietoj jo buvo atliekamas „Internacionalas“, tačiau 1944-aisiais Tautiška giesmė atkurta kaip Lietuvos SSR himnas.

1950 metais sukūrus naująjį LSSR himną, už Tautiškos giesmės atlikimą buvo persekiojama ir baudžiama. Nepaisant to, himnas buvo giedamas nedideliuose susibūrimuose, viešai skambėjo 1956 metais per Vėlines Kaune, apie 1977 metus per Jonines Kernavėje.

1987 metais mitinge prie Adomo Mickevičiaus paminklo užtikrintai ir drąsiai giedota Tautiška giesmė himnu vėl tapo 1988 metais, prieš atkuriant Lietuvos nepriklausomybę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Venesueliečiui Pacho Floresui koncerte paklus net dešimt trimitų

Pacho Floresas iš Venesuelos į Kristupo vasaros festivalį atsiveža du lagaminus trimitų. Net dešimties instrumentų tembrus bei technines galimybes jis pademonstruos liepos 15-ąją Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Antrąjį liepos savaitgalį Pažaislio muzikos festivalis klausytojus džiugins trimis koncertais

Liepos 12 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje vargonuos iš Vokietijos atvykęs Franz Wassermann, Liepos 13 d., penktadienį, 19 val. Pociūnų aerodrome siautės svečių iš Vokietijos kolektyvas – saksofonų kvartetas „Blattwerk“, o Liepos 15 d., sekmadienį, 16 val. Gelgaudiškio dvare skambės iš Jungtinių Amerikos valstijų į Tėvynę sugrįžusios dainininkės Jūratės Švedaitės-Waller ir pianistės Audronės Kisieliūtės parengta programa.

„Okata“ – nuo muzikinių televizijos projektų iki modernios liaudies muzikos grupės

Kristupo festivalį šiemet drebins „Okata“ – liaudies muziką moderniai atliekanti grupė.

Nepralenkiam gitaristui Joscho Stephanui pripažinimą pelnė autentiškas skambesys

Liepos 12 d. Kristupo vasaros festivalyje koncertą surengs gitaros virtuozas Joscho Stephanas iš Vokietijos. Pelnęs „čigoniškojo džiazo ateities“ bei legendinio Django Reinhardto įpėdinio titulą, atlikėjas koncerte „Gypsy jazz“ pradžiugins visus, mėgstančius skoningas improvizacijas, įtraukinačias melodijas, muzikinę įtaigą bei ekstremalų virtuoziškumą.

Norite pasijusti laiminga? Eikite!

Ilgesnį laiką einant, būnant gamtoje, nepersekiojamam telefonų skambučių ir neskiriant dėmesio virtualiam aš personažui, sistema persikrauna ir daug kas atrodo visiškai kitaip.

Vienu metu viso pasaulio lietuviai giedos Tautišką giesmę: telkiasi draugai, šeimos, bendruomenės

Liepos 6 dieną lygiai 21 valandą vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedos Tautišką giesmę.

Didi diena Kaunui - pilies kieme stojo didingas „Laisvės karys“ („Vytis“)

Ketvirtadienio vakarą Kauno pilies kieme tūkstančių kauniečių bei šimtų kviestinių svečių akivaizdoje atidengta „Laisvės kario“ skulptūra, populiariai vadinama „Vyčiu“, atkeliavusi iš Ukrainos praėjusį savaitgalį ir pastatyta ant iš anksto jai parengto pjedestalo.

Gitaristo Joscho Stephano sėkmės paslaptis – mėgstamos veiklos ir šeimyninio gyvenimo dermė

Čigoniškojo džiazo ateitimi vadinamas Joscho Stephanas iš kitų gitaristų ryškiai išsiskiria savo virtuoziškumu, muzikine vaizduote ir scenine laisve.

Pažaislio muzikos festivalis kviečia į du išskirtinius koncertus

Pirmasis liepos savaitgalis sukvies Pažaislio muzikos festivalio publiką į du išskirtinius koncertus.

Ilgąjį liepos savaitgalį Palangą drebins stiliaus ir grožio fiesta „Šopturgis“

Ilgąjį liepos savaitgalį, 6-7 dienomis vasaros sostinė Palanga kvies atsinaujinti ir apsilankyti stileivų pamėgtoje mados ir grožio fiestoje „Šopturgis”. Pačioje kurorto širdyje, Basanavičiaus gatvėje esančiame Vasaros parke, lankytojų lauks geriausi Lietuvos kūrėjai, kurie padės „apsišopinti” nuo galvos iki kojų.