Elizabeth Ardent: grožio revoliucionierė vardan karjeros paaukojo asmeninę laimę

 (1)
Elizabeth Ardent istorija panaši į Pelenės istoriją, skiriasi tik tai, kad pirmoji virto princese be magiškų galių prisidėjimo, vien dėl savo gebėjimo siekti tikslo ir kantrybės.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iš tikrųjų, moteris, kurią mes visi žinome kaip Elizabeth Arden, gimusi gavo visiškai kitokį vardą: Florence Nightingale Graham. Tačiau jeigu nori pakeisti savo gyvenimą, pradėk nuo vardo.

Florence nuo vaikystės augo ambicinga mergaite – ji garsiai savo tėvams pareiškė: „Noriu tapti pačia jauniausia ir turtingiausia pasaulio moterimi!“ Ir kryptingai keliavo savo tikslo link.

Negalima sakyti, kad Florence iškart suprato, kame slypi jos pašaukimas. Iki tol teko pasidarbuoti registratore, paskui kasininke banke, nekilnojamo turto agente, stomatologo sekretore. Tačiau viskas pasikeitė, kai jai pavyko iš gimtosios Kanados išvažiuoti pas brolį į Niujorką ir ir kartu su partnere Elizabeth Hubbard atidarė grožio kabinetą. Po kiek liako partnerių keliai išsiskyrė ir tokiu būdu 1910 metais gimė pirmasis grožio salonas pavadinimu „Elizabeth Arden“.

© Vida Press

Elizabeth greitai suprato, kad reikia, pirma, sukurti unikalų produktą, antra, iškart pakelti savo salono ir kosmetikos priemonių kartelę iki elitinio lygmens.

Kainos už paslaugas ir kosmetiką, salono (o vėliau salonų ir SPA) interjeras, reklama – viskas iškart buvo daroma plačiu užmoju. Jeigu reikėjo sutaupyti, tai ji pati imdavosi bet kokio juodo darbo, pradedant grindų plovimu ir baigiant kremo dėliojimu į buteliukus, tačiau jos parduotuvių, kosmetikos indelių ir reklamos dizainą kūrė patys geriausi menininkai.

Elizabeth Ardent: grožio revoliucionierė vardan karjeros paaukojo asmeninę laimę
© Vida Press

Net paprasčiausias duris į saloną Elizabeth pavertė garsiosiomis raudonomis durimis! Raudona – tai spalva, kuri daug reiškė prekės ženklui „Elizabeth Arden“. „Red door“ (angl. raudonos durys) – taip vadinosi garsieji jos kvepalai.

Elizabeth Ardent: grožio revoliucionierė vardan karjeros paaukojo asmeninę laimę
© Vida Press

1912 metais būtent raudonus lūpdažius Elizabeth tiekė amerikiečių aktyvistėms, demonstracijose reikalaujančioms nepriklausomybės.
Priminsime, kad tais laikais moterys taip aktyviai kosmetika dar nesinaudojo, o ryškiai raudoni lūpų dažai buvo tikras iššūkis visuomenei.

Vėliau Elizabeth įtikino mokslininkus būtent jos prekės ženklui sukurti konkurencingas kosmetikos formules, gerinančias odos būklę. Jai pirmai kilo mintis etapais rūpintis veido oda: valymas, tonizavimas, drėkinimas, maitinimas. Salonai-SPA – tai taip pat būtent Elizabeth Arden išradimas.
Ji, beje, nesibodėjo ir šnipinėjimo – ne kartą važiavo į Europą, norėdama išsiaiškinti kosmetikos firmų sėkmės paslaptį. Ką gi, verslo pasaulis negailestingas. Užtat po 1925 metų visame pasaulyje, nuo Prancūzijos iki jos gimtosios Kanados, atsidarė salonai „Elizabeth Arden“.

Už savo sėkmę panelė Arden susimokėjo vienatve: dvi jos santuokos buvo nesėkmingos.

Elizabeth Arden
Elizabeth Arden
© Vida Press

1918 metais, grįžusi iš Europos, Elizabeth susipažino kelte su banko tarnautoju Thomasu Lewisu ir po kurio laiko už jo ištekėjo. Vyras tapo prekės ženklo „Elizabeth Arden“ komercijos direktoriumi ir aktyviai dalyvavo jo plėtroje. Tačiau įžvalgioji Elizabeth neleido jam įsigyti kompanijos akcijų, taip apsaugodama save nuo to, kas galėjo nutikti po 1935 metais įvykusių skyrybų – klastingas vyras persimetė pas jos svarbiausią konkurentą kosmetikos rinkoje, ponią Heleną Rubinstein.

Antrasis sutuoktinis, su garsiu, beje, kaip vėliau išaiškėjo, išpūstu titulu „kunigaikštis Michailas Jevlanovas“, pasirodė esąs sukčius ir vyrų mėgėjas. „Kunigaikščio“ tikrąjį veidą atskleidė pasamdytas privatus detektyvas, po ko 1943 metais įvyko garsios poros skyrybos. „Esu moterų ekspertė, tačiau niekada nebuvau laiminga su savo vyrais“, – reziumavo ji savo santykius su stipriąja lytimi.

Elizabeth Arden
Elizabeth Arden
© Vida Press

Mirė ši nuostabi moteris 1966-aisiais, eidama 88 gyvenimo metus. Ji pasiekė, ko norėjo, net jeigu tai padarė šeimyninės laimės sąskaita. Tarp garsiausių jos klienčių reiktų paminėti karalienę Elžbietą II, karalienę Motiną, Marilyn Monroe, Jacqueline Kennedy, Marlene Dietrich, Joan Crowford ir Mamie Eisenhower.

O „Elizabeth Arden“ prekės ženklas, nors jau ne kartą pakeitęs savininkus, vis dar egzistuoja.

Elizabeth Ardent: grožio revoliucionierė vardan karjeros paaukojo asmeninę laimę
© Vida Press

Antai pačios Elizabeth Arden 1930 m. sukurta priemonė „Eight Hour® Cream Skin Protectant“, skirta odai raminti, žaibiškai tapo bestseleriu. Kokia buvo jos veiksmingumo priežastis? Tai petrolato, odą raminančio betahidroksido (tuo metu pirmą kartą panaudoto kosmetologijoje) ir vitamino E derinys.

Elizabeth Ardent: grožio revoliucionierė vardan karjeros paaukojo asmeninę laimę
© Vida Press

Klientai taip gyrė abrikosų spalvos balzamo veiksmingumą, kad panelė Arden ėmė naudoti šią priemonę savo garsiųjų lenktyninių žirgų kojoms prižiūrėti. Net ir kremo pavadinimas kilo iš liudijimo apie jo veiksmingumą: ištikima klientė naudojo jį suskilinėjusiems savo vaiko keliams gydyti ir, kaip ji teigė, po aštuonių valandų vaiko kelių oda pasveiko.

Sustiprinto veikimo kasdienio naudojimo jauninamosios keramido kapsulės
Sustiprinto veikimo kasdienio naudojimo jauninamosios keramido kapsulės
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Vizažistė Ieva Mitigailienė: makiažas gali neatpažįstamai pakeisti žmogų

Makiažo meistrė sukvietė į jaukų knygos pristatymo vakarą: modeliu tapo Laura Imbrasienė.

Karališkosios grožio taisyklės, kurių Kate Middleton niekada nesulaužo

Kembridžo hercogienė Kate Middleton yra žinoma ne tik dėl nepriekaištingų manierų ir karališkosios šeimos gerbėjus visame pasaulyje pavergusio stiliaus, bet ir dėl savo natūralaus grožio. Nors iš šalies jos grožio pasirinkimai atrodo nepretenzingi, iš tiesų princo Williamo žmona laikosi keleto griežtų taisyklių.

Sveiko grožio paslaptis atskleidžia Izraelio kosmetika

Meilė – nuo jos prasideda viskas...

Šaltą žiemos vakarą kauniečių akis traukė neįprastai spalvinga sienelė

Savaitgalį Kaune vykusio grožio renginio metu svečiai turėjo galimybę įsiamžinti prie 3D formato fotosienelės.

Stilistė Viktorija Šaulytė pristatė net 4 skirtingus įvaizdžius (1)

Grožio studijos Kaune gimtadienis sutraukė grožį ir estetiką vertinančių žmonių būrį.

5 svarbiausios 2018-ųjų makiažo tendencijos

Man, besisukančiai grožio pasaulyje kiekvieną dieną, labai įdomu stebėti, kaip tendencijos keičia viena kitą, kaip po truputį pamirštame tai, be ko dar visai neseniai kojos iš namų nekelėm.

Ji atjaunėjo 10-čia metų ir tai – ne triukas! (1)

Odos senėjimo požymiai palaipsniui tampa vis labiau pastebimi. Dar vakar veidrodis nerodė jų ir buvo matomi nebent po bemiegės nakties ar sunkios darbo dienos. O šiandien jau ryškėja raukšlelės, matosi pigmentinės dėmės, jaučiamas nedidelis glebumas. Ką daryti?

Sandros Bullock grožio paslaptys. Štai ką ji daro, kad atrodytų ne 53-ejų, bet 33-ejų (4)

Nuo filmo „Mis slaptoji agentė“, kuriame Sandra Bullock (53 m.) atliko pagrindinį vaidmenį, sukūrimo jau prabėgo aštuoniolika metų. Vis dėlto neatrodo, kad žaviosios aktorės grožį bent kažkiek būtų paveikęs laikas. Kokia jos neblėstančios jaunystės paslaptis?

Pirmą kartą Baltijos šalyse: unikalus „Wella professionals“ fotografijos projektas „Art of Cool“

Baltijos šalyse pirmą kartą surengtas unikalus fotografijos projektas „Art of Cool“. Tarptautinėje „Wella“ studijoje geriausi Baltijos šalių stilistai kartu kūrė šių metų žiemos šukuosenų ir atspalvių tendencijų kolekciją.

Didžiausios 2018-ųjų metų grožio tendencijos (1)

Tendencijos egzistuoja ne tik mados, bet ir grožio pasaulyje. Ko galime tikėtis naujaisiais 2018-aisiais metais?