J. Oliveris tikina, kad „McDonald‘s“ naudoja netinkamą valgyti mėsą

Garsusis virėjas Jamie‘is Oliveris laimėjo kovą prieš greitojo maisto restoranų tinklą „McDonald‘s“.

Kai jis parodė, kaip gaminami mėsainiai, restoranų tinklo vadovybė paskelbė, kad pakeis mėsainių receptą, informuoja documentarylovers.com.

Anot J. Oliverio, riebias jautienos skerdienos dalis, oficialiai nebetinkamas valgyti, yra išmirkomos amonio hidrokside ir panaudojamos mėsainiams.
J. Oliveris pradėjo karą prieš greitojo maisto pramonę. Jis sakė: „Paimamas produktas, kurį parduotų šunų ėdalui, apdorojamas ir patiekiamas žmonėms.“
Negana to, kad mėsa prastos kokybės, ji dar apdorojama amonio hidroksidu.

Mėsainis
Mėsainis
Shutterstock nuotr.
„Koks mąstantis žmogus duotų savo vaikui valgyti mėsos su amonio hidroksidu“, – klausia virėjas.
Per vieną kampaniją J. Oliveris parodė vaikams, kaip gaminami vištienos kepsneliai. Nupjausčius geriausias vištienos dalis, likučiai (riebalai, odelės, vidaus organai) sumalami, o iš jų kepami kepsneliai.

„McDonald‘s“ atstovai Pietų Amerikoje protestavo, kad jų regione kepsneliai ne taip gaminami. Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje kepsneliams naudoja vištieną iš vietos ūkininkų.

JAV „Burger King“ ir „Taco Bell“ jau nebenaudoja amonio hidroksido. Mėsos pramonėje amonio hidroksidu naikinamos bakterijos, todėl „McDonald‘s“ juo apdoroja praktiškai nevalgomą mėsą.

„McDonald‘s“ restoranai Lietuvoje mėsos paplotėlius gauna iš didžiausio savo tiekėjo – Vokietijos įmonės „ESCA Food Solutions“ padalinio Lenkijoje. Ši Vokietijos įmonė mėsos paplotėlius tiekia visos Europos „McDonald‘s“ restoranams. „McDonald‘s“ mėsos paplotėliams pagaminti naudojama tik aukštos kokybės priekinio ketvirčio raumenų mėsa be kaulų, nenaudojami jokie priedai ar konservantai, net kepant mėsos paplotėliai pabarstomi tik druska ir pipirais. Beje, kokybišką priekinio ketvirčio raumenų jautieną įmonei „ESCA Food Solutions“ tiekia ir dvi mėsos perdirbimo bendrovės iš Lietuvos“, - situaciją pakomentavo „McDonald‘s“ vykdomasis direktorius Baltijos šalyse Tomašas Navrockis.

Oficialioje „McDonald‘s“ svetainėje teigiama, kad jų produkcija pigi, nes jie perka iš tiekėjų didelius kiekius ir gauna nuolaidą, taip tiekia žmonėms aukščiausios kokybės produkciją.

„McDonald‘s“ neigia, kad pakeisti receptą paskatino J. Oliverio kampanija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis