Kaip nesudėtingai pasigaminti naminių garstyčių

Aš, kaip ir Jūs, tiek pagardui, tiek marinatams noriu turėti pačias skaniausias garstyčias. Drąsiai skelbiu, kad nuo šiol tikiuosi nebepirkti garstyčių ir eksperimentuoti namuose su įvairiais jų skoniais.

Pakeiskite bent vieną sudėtinę dalį kita ir tai bus visiškai naujas skonis. Vienintelis garstyčių trūkumas – šio padažo nepagaminsite greitai, nes jos turi subręsti. Garstyčių sėklos brinksta nuo poros iki keleto dienų, tad būkite kantrūs ir visuomet garstyčių gaminimą suplanuokite iš anksto.

200 ml garstyčių pagaminti reikės:

- 45 g geltonųjų garstyčių sėklų.
- 10 g juodųjų garstyčių sėklų.
- 80 ml vandens (naudojau atvėsintą virintą).
- 80 ml obuolių acto (su actu yra didelis smagumas – naudokite bet kokį kitą, pvz. spirito, norėdami intensyviai aštrių garstyčių, arba baltojo vyno. Aš mėgstu švelnaus skonio garstyčias, tad pasirinkau balzaminį obuolių actą, kurio sudėtyje be paprasto obuolių acto dar yra ir penktadalis natūralių obuolių sulčių);
- 1 v. š. saldaus sirupo (naudojau agavų, maišytą su klevų);
- 1 a. š. ciberžolės, kuri suteikia tokią šildančią spalvą garstyčioms, visą nudažydama saulės geltoniu;
- dosnus žiupsnis maltų kajeno pipirų;
- druskos ir šviežiai maltų pipirų.

Kaip gaminti

* Gamybos procesas yra daugiau nei lengvas. Jo tiesiog nėra. Visas sudėtines dalis sumaišome dubenėlyje ir pridengiame maistine plėvele.

* Laikome kambario temperatūroje 2-3 paras. Kai jau pajuntame, jog garstyčioms atėjo laikas, dubenėlį atidengiame ir visą jo turinį supilame į blenderį. Čia gali nustebinti intensyviai oranžinė spalva (nes kas yra matęs oranžines garstyčias?) ir gerokai išbrinkusios garstyčių sėklytės, vis dar palikdamos gausų kiekį skysčių ir keldamos neramias mintis, kad garstyčios gali gautis per skystos. Aš išbandžiau ir drąsiai sakau, jog nėra ko bijoti.

storaspomidoras.lt
* Įjungiame blenderį visu pajėgumu ir malame apie minutę. Turiu pripažinti, jog pradžioje man atrodė, jog niekas ten nesimala ir galutinis rezultatas mažai skirsis nuo pradinės išbrinkusių garstyčių formos. Savo laimei, klydau. Praėjus kuriam laikui blenderio peiliukai pradėjo gaudyti garstyčių sėklas ir malti jas kartu su skysčiu. Maždaug po minutės garstyčios jau priminė panašų vaizdą, kokį esu įpratusi matyti stikliniuose buteliukuose parduotuvių lentynose. Jei garstyčios Jums išeis pernelyg tirštos, galite įpilti pagal poreikį šilto vandens ir dar kartą gerai viską permaišyti.

* Mano garstyčių skonis išėjo malonus – garstyčių aitrumas kaipmat nupliko liežuvio galiuką, tačiau tas deginimas praeina per kelias sekundes ir burnoje lieka malonus salstelėjęs aštrumas. Obuolių actas ir agavų sirupas čia šviečia ryškiai ir man labai patinka. Kitą kartą bandysiu gaminti su baltojo vyno actu, tikėdamasi rūgštesnio varianto. Vandenį galite keisti alumi, o sirupą - medumi, į bendrą masę pridėkite džiovintų slyvų ar Provanso žolelių. Kas kartą pasigaminkite vis kitokias garstyčias ir atraskite skaniausią receptą patys.

storaspomidoras.lt
* Nuotraukoje matote šviežiai sumaltas garstyčias, kurios vėliau iškeliavo į šaldytuve laikomą stiklainiuką. Kitą dieną jos sutirštėjo ir gerąja prasme savo konsistencija priminė pirktinį variantą. Rekomenduojama suvartoti per mėnesį nuo pagaminimo, tačiau gali pasisekti tinkamai išlaikyti net ir iki pusmečio.

storaspomidoras.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis