Beatos Nicholson cukinijų ir obuolių uogienė

Garsių žmonių remiamas socialinis projektas „Draugų uogienė – dalinkis“ keliauja per Lietuvą, skatindamas dalinti ir vartoti atsakingai.

Skaitomiausi straipsniai:
- Madam Pompadur sugalvojo, kaip supančioti mergišių karalių
- Horoskopas 09.11-18: tokių prognozių vertėjo laukti
- 7 šukuosenos, kurios sendina, kai jums - per 40 metų
- Mokslininkai nustatė, su kokiomis moterimis vyrai nesiskiria
- Sultingos kiaulienos kaselės

Socialiai atsakingo verslo ir geresnės visuomenės projektas – „Draugų uogienė – dalinkis“ kviečia pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis.

„Projekto idėja paprasta, – sako jos autorė Violeta Masteikienė, VŠĮ „GMM projektai“ vadovė, – turintys daugiau dalinasi su turinčiais mažiau. Tačiau nenorime, kad tai taptų tiesiog labdaros paskirstymo akcija. Siekiame, kad gaunantys būtų ne tik gavėjai, bet ir davėjai. Šiuo atveju daugiavaikės šeimos gauna obuolių, vaisių, gauna cukraus uogienei žiemos atsargoms pasiruošti ir kaip grąžą visuomenei verda uogienę ir dalina miesto šventėse.“

Organizatoriai kviečia žmones visoje Lietuvoje internetu arba telefonu pranešti apie savo turimą uogų ar vaisių perteklių. Suderinamas laikas, kada savanoriai gali atvykti, o surinktas derlius dalinamas į tris dalis: šeimininkui, savanoriams ir daugiavaikėms šeimoms.

Organizatorių nuotr.
„Mes surenkame uogų ir vaisių derliaus perteklių visoje Lietuvoje, įtraukiam visuomenę į savanorišką ir smagią veiklą, nurenkant vaisius ir uogas, ir kartu su partneriu „Dansukker cukrumi uogienėms“ suteikiame progą daugiavaikėms pasiruošti atsargų žiemai,“ – pristatydama projekto idėją, pirštus lenkia jos sumanytoja Violeta Masteikienė.

Jau antrus metus vykstantis projektas, šiemet jau įpusėjo: iš dovanotų vaisių uogienės jau buvo virtos Žagarėje, Rumšiškėse, Panevėžyje, Utenoje ir Vilniuje. Surinkta per 400 kg uogų ir vaisių, išvirta beveik 50 litrų uogienių.

Organizatorių nuotr.
Surinkti maišus obuolių šiemet padėjo ir miestų merų ar seniūnų prisijungimas prie projekto. „Tiesa, mes juos kiek paprovokavom, – šypsosi viena projekto organizatorių Monika Drungilaitė. – Sekdami paskutinėmis madingomis tendencijomis, metėme miestų merams obuolių kibiro iššūkį. Pakvietėme juos savo soduose surinkti nors po kibirą obuolių ir, didžiam mūsų džiaugsmui, šį iššūkį priėmė Panevėžio Utenos, Šiaulių ir Anykščių savivaldybės. O tai paskatino aktyviau sujusti ir vietos bendruomenes. Šiuo metu aktyviai plečiam savanorių tinklą ir kviečiame visus norinčius prisidėti, susisiekti su mumis,“ – sakė projekto atstovė.

Organizatoriai labai džiaugiasi, kad „Draugų uogienė – dalinkis“ buria vis daugiau bendraminčių. Antrus metus pagrindinis projekto bičiulis yra daugiavaikių šeimų asociacija „MES“; aplankytuose miestuose dalį iniciatyvos perima vietos bendruomenės, sodų savininkai ar visuomeninės organizacijos.

Dalijimosi idėja patinka ir projektas sulaukia nuoširdaus garsių Lietuvos žmonių palaikymo. Renginiuose kartu su daugiavaikėmis šeimomis uogienes virė žurnalistė ir knygų autorė Beata Nicholson, triatlonininkas Vidmantas Urbonas, aktorė Redita Dominaitytė, TV laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė, valstybės tarnautoja Nijolė Statkutė.

Organizatorių nuotr.
Artimiausių projekto renginių vietos ir laikai:

1. Šiauliai – Šiaulių miesto šventė – rugsėjo 13 d. (šeštadienis).
2. Anykščiai – Derliaus šventė „Obuolinės“ – rugsėjo 27 d. (šeštadienis).
3. Kaunas – „Derliaus šventė“ – rugsėjo 28 d. (sekmadienis)
.

Registruotis savanoriams, sodų savininkams ir daugiavaikėms šeimoms galima internete: www.dalinkisuogiene.lt. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/drauguogiene

Pagrindiniai projekto „Draugų uogienė – dalinkis“ tikslai yra skatinti racionalų ir atsakingą maisto vartojimą, padėti ugdyti daugiavaikių šeimų narių verslumą ir savarankiškumą, įtraukti visuomenę bei atskiras bendruomenes į aktyvią veiklą, plėtoti savanorystės idėją.

Televizija „TV3“ kartu su ne pelno organizacija „Reach for Change“ iniciatyvą „Draugų uogienė – dalinkis“ jau atrinko tarp 4 geriausių socialinių projektų, skirtų vaikams. Konkursas tęsiasi ir projektas pretenduoja tapti geriausia iniciatyva Lietuvoje.

„Draugų uogienė – dalinkis“ receptai

Beatos Nicholson cukinijų ir obuolių uogienė

500 g cukinijų (nuluptų ir sutarkuotų);
500 g rūgštesnių obuolių (nuluptų ir sutarkuotų);
3 didelės citrinos (sultys ir žievelės);
2 cinamono lazdelės;
500 g „Dansukker“ cukraus uogienėms“
2 šaukšteliai „Dansukker“ vanilinio cukraus su natūralia vanile“
1 žiupsnis druskos

Puode sumaišykite visus ingredientus, išskyrus vanilinį cukrų ir cukrų uogienėms. Užkaitinkite, palaukite, kol pradės garuoti. Maišydami suberkite „Dansukker cukrų uogienėms“ ir vanilinį cukrų. Virkite 15–25 minutes ant silpnos ugnies, retkarčiais pamaišykite. Jei susidaro putų, jas nugriebkite. Ištraukite cinamono lazdelę (cinamono lazdeles galite pakeisti keliais gvazdikėliais ar 1–2 šaukšteliais cinamono). Palikite aušti maždaug 10 minučių. Supilkite į šiltus, kruopščiai išplautus stiklainius ir uždarykite.

Laimės uogienė

3 kg išvalytų obuolių;
1 kg „Dansukker“ cukraus uogienėms“;
4-5 cm tarkuotos imbiero šaknies;
2 žaliosios citrinos;
Pusės citrinos sultys.

Obuolius rekomenduojame pjaustyti siauromis skiltelėmis, sumaišyti su cukrumi. Virti, kol obuoliai suminkštės (jei naudojamas specialus uogienių cukraus, virti pakanka apie 10 min.), likus porai minučių iki virimo pabaigos, sumesti sutarkuotas žaliosios citrinos žieveles, išspausti jų sultis, pagardinti tarkuotu imbieru. Uogienė skanesnė, kai šiek tiek pastovi.

Obuolių uogienė su šermukšniais

1 kg šermukšnių,
1 kg susmulkintų obuolių,
500 g „Dansukker“ cukraus uogienėms“;
2-3 šaukšteliai vanilinio cukraus;
0,5 šaukštelio cinamono.

Šermukšnius parai palikite šaldymo kameroje. Kai išimtos uogos atšils, suberkite cukrų ir užvirinkite. Sudėkite susmulkintus obuolius ir virkite ant nedidelės ugnies, kol uogienė ims tirštėti. Baigiant virti suberkite cinamoną ir vanilinį cukrų. Karštą uogienę sukrėskite į stiklainius ir sandariai uždarykite.

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis