Julijos virtuvė. Sveikieji šokoladiniai triufeliai

Visad mėgau užkandžiauti riešutais, sėklomis ir džiovintais vaisiais, todėl buvo labai smagu viešumoje matyti pasirodžiusius sveikus energetinius batonėlius bei rutuliukus.

Jie tampa itin pravartūs kai nėra laiko pasiruošti normalius pietus ar norisi konors saldaus prie kavos puodelio.

Kadangi man patinka tamsaus šokolado triufeliai, bandžiau šiuos energetinius rutuliukus padaryti sodrius ir ryškaus skonio. Tikiuosi, Jums patiks.

Šiame recepte yra vartojami chia sėklų milteliai. Tai paprasčiausiai kavamale/riešutmale sumaltos chia. Suberkite chia sėklas į kavamalę (geriau, kad ji būtų pilnesnė) ir malkite pakratydami kavamalę kol šios pavirs milteliais, panašiais į maltus migdolus. Laikykite sandariame indelyje.

Iš šio recepto pagaminsite apie 20 energetinių rutuliukų.

Jums reikės:

9 medjool datulių, išimkite kauliukus
1/2 valg. š. kokosų aliejaus
1/2 puodelio riešutų (jei jau turite maltų riešutų spintelėje, panaudokite juos, tik tokiu atveju reikės šiek tiek mažiau nei 1/2 puodelio)
3/4 puodelio kokoso drožlių
1 valg.š. mėgstami ruešutų sviesto (nesaldinto)
1 valg.š. maltų chia sėklų sumaišytų su 3 valg.š. migdolų ar kitokio riešutų pieno
1 valg.š. tamsios kakavos miltelių
1 valg.š. kanapių baltymų miltelių
1/2 arb.š. malto džiovinto imbiero
1/2 arb.š. cinamono

Asmeninio albumo nuotr.

Kaip gaminti:

* Susmulkinkite datules ir kartu su kokosų aliejumi dėkite į mažą puodą. Kaitinkite ant žemos ugnies, kol datulės pradės minkštėti, o tada apie 5 minutes su mentele maišykite ir trinkite į vientisą masę. Nuimkite nuo ugnies. Galite dar patrinti su šakute iki vientisesnės masės.

* Sumalkite riešutus, jei tą darysite patys.

* Sumaišykite visus sausus ingredientus.

* Vidutinio dydžio dubenyje su mentele sumaišykite datulių masę, riešutų sviestą, chia miltelius sumaišytus su riešutų pienu ir pusę sausų ingredientų.

* Sudėkite likusius sausus ingredientus ir viską gerai išmaišykite rankomis. Bus šiek tiek netvarkos ir rankos bus aplipusios lipnia mase, tačiau visad yra kriauklė, kurioje susigrąžinsite savo baltas rankeles.

* Įberkite tamsių kakavos miltelių į lėkštę.

* Paimkite truputėlį sveikųjų triufelių masės, delnais suformuokite rutuliuką, apvioliokite jį į kakavos miltelius ir dėkite į lėkštę. Ta patį atlikite su visa mase, o tuomet lėkštę su rutuliukais bent valandai dėkite į šaldytuvą, kad sustingtų.

* Galite mėgautis šokoladiniais energetiniais rutuliukais!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis